Meilė ir pinigai arba kodėl porai nereikėtų pyktis dėl finansų

love-and-money.png
 
Finansai ir bendras biudžetas - tai tema, kuri kiekvienai porai gali būti lemtinga. Santykių pradžioje ši tema dažniausiai yra nepaliečiama. Juk niekas nepradeda kalbėti apie finansus ir kas kiek uždirba pirmo pasimatymo metu.

Vėliau ši tema tarsi išnyksta, nes vyrai pradeda lepinti moteris ir dažniausiai sumoka sąskaitą kavinėje ar nuperka bilietus į kiną, gėlių. Moterys, norėdamos parodyti, kad yra savarankiškos, taip pat pavaišina vyrus.

Draugystės pradžioje viskas visada atrodo pasakiškai. Tačiau ši iliuzija subliūkšta, vos tik pora pradeda gyventi kartu. Tuomet išryškėja pirmieji finansiniai iššūkiai. Jeigu pora juos išlaiko - puiku! Bet kartais, net ir pačias tvirčiausias poras, galiausiai išardo finansinės problemos. 

Kaip elgtis, kad pinigai nesužlugdytų meilės? Siūlome kelis patarimus, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti.

Pirma - neskaičiuokite, kiek kuris prisidėjo

Viskas per pusę - tokiu principu vadovaujasi kai kurios poros. Tačiau to reikėtų vengti. Lietuvoje vyrų ir moterų darbo užmokestis skiriasi 14 proc. Todėl tikėtis, kad abu partneriai vienodai galės prisidėti prie bendro biudžeto, neįmanoma. Nebent vyras pradės prikaišioti, kad moteris lieka skolinga.

Neskaičiuokite, kuris daugiau ar mažiau išleido bendram gyvenimui. Vyras ir moteris yra lygiaverčiai partneriai, kurie prie bendro gyvenimo turėtų prisidėti ne tik finansiškai. Maisto ruošimas, namų tvarkymas ar indų plovimas - ne finansai, o įdėtas darbas ir pastangos dėl bendros buities turėtų būti svarbesnės už pinigus. 

Žinoma, jeigu nebus pinigų, nebus ir bendrų namų. Tokiu atveju, reikėtų susitarti, kas už ką moka ar kuo prisideda. Pavyzdžiui, jis gali mokėti už būstą, o ji nupirkti maisto.

Antra - vyras uždirba mažiau už moterį? Nepanikuokite

Šiais laikais, kai moterys siekia lygybės, atsiranda tų, kurie sako, kad vyras turėtų daugiau uždirbti už moterį. Juk jis - šeimos galva ir maitintojas, todėl pinigus į bendrą biudžetą turėtų atnešti jis. Taip pat, išlaikyti savo moterį ir nupirkti viską, to tik reikia.

Jeigu vyras mažiau uždirba už moterį, tai nereiškia, kad jis yra blogas. Pirmiausia, reikėtų išsiaiškinti, kodėl taip yra. Galbūt jis neseniai pakeitė darbą ir dabar bando kopti karjeros laiptais. Mažai apmokamas darbas yra laikinas, jis ieško kito darbo, tačiau nenori būti kitų išlaikomas. 

Jeigu vyras dabar mažiau uždirba už savo antrą pusę, tai nereiškia, kad taip bus visada. Protinga antra pusė visada palaikys vyrą ir jį paskatins. Vyras pats turėtų atvirai pasikalbėti su mylima moterimi ir jai paaiškinti situaciją.

Trečia - finansinės problemos yra laikinos

Finansinės problemos gali greitai išskirti net ir pačią stipriausią porą ar šeimą. Atsiminkite, kad šios problemos yra laikinos ir jas išspręsite tik tada, kai taupysite pinigus ir kantriai dirbsite.

Nekaltinkite vienas kito, jeigu dabar kuris nors iš jūsų negali prisidėti prie bendro biudžeto. Dabar jums abiems sunkus metas, todėl pasikalbėkite apie tai ir nuspręskite, kaip tai įveiksite.

Labai svarbu, kad pora dirbtų išvien ir laikytųsi vienas kitam duoto žodžio. Jeigu to nebus, tuomet tikrai reikėtų sunerimti. Dažnai tokios situacijos parodo, ar santykiai, kurie iš pradžių buvo idealizuoti, yra tikri. 

Suaugusiems.lt

Ar pykstatės su partneriu dėl finansų?
 
Komentarai
Naujas komentaras