Požymiai, kad skyrybos buvo geras sprendimas

skyrybos(1).png
 
Kad ir kaip sunku pripažinti, kartais žmonėms geriau išsiskirti, nei būti kartu. Nors pirmosios išsiskyrimo dienos dažniausiai būna sunkios, kartais žmonės turi pripažinti, kad jau padarė viską, ką galėjo ir išsiskyrimas yra geriausias pasirinkimas. Santykiams reikia daug darbo ir daug daugiau nei tik meilės ir būtent dėl to kartais tik skyrybos gali padėti.

Kai išsiskiriate su partneriu dažnai gailitės. Juk jums rūpėjo tas žmogus ir nors ir skyrybos buvo teisingas sprendimas, vis tiek jaučiatės blogai. Arba galite gailėtis dėl to, kad įskaudinote žmogų per skyrybas. Nors ir gailitės, tai nereiškia, kad pasirinkote blogai.

Kad suvoktumėte, jog skyrybos buvo būtinos, gali prireikti laiko. Tačiau, kai tą suprantate, jums palengvėja ir išsilaisvinate. Neteiskite savęs dėl praeities, geriau pasistenkite pažvelgti į buvusius santykius objektyviai. Kai tą padarysite galėsite suprasti, kad skyrybos buvo geras sprendimas.

Žinote, kad padarėte viską

Kad ir kaip norėjote, kad santykiai pavyktų, kartais suvokiate, kad padarėte viską ką galėjote ir pasiduodate. Tiesiog pripažinote, kad santykiai, greičiausiai, nepavyks.  Kai peržvelgiate į santykių istoriją, dažnai suprantate, kad išsiskyrimas buvo būtinas. Jūs stengėtės ir stengėtės kažką pakeisti, tačiau jokios jūsų pastangos nedavė rezultatų. Tokiu atveju neturėtumėte savęs smerkti. Nors ir atrodo, kad viską praradote, iš tikrųjų jūs tik atrandate.

Praradote save

Kartais taip paskęstame santykiuose, kad pamirštame save. Tačiau sveikuose santykiuose yra du žmonės, bandantys sustiprinti vienas kitą, o ne du žmonės vienas kitą slopinantys. Gali būti, kad praradote dalį savęs. Visuose santykiuose būtini kompromisai, tačiau, kai atiduodame per daug savęs, mūsų identitetas, vertybės ir požiūris, gali pranykti ir tai yra problema. Niekas neturėtų prarasti savęs santykiuose.

Buvo per daug išdavysčių

Pradedant nuo neištikimybės, melo, privatumo nepaisymo – išdavystės formų yra be galo daug. Nors kai kurie sugeba atleisti ir atsitiesti, kiti to nesugeba. Jei esate iš tų, kurie atleisti negali, tada skyrybos buvo geras sprendimas. Jei žmogus, su kuriuo susitikinėjote ar palaikėte ilgalaikius santykius jus kaip nors išdavė praeityje tada laikas nutraukti santykius dėl savo paties emocinės sveikatos. Prisiminkite, santykių nutraukimas yra asmeninis sprendimas, todėl tik jūs žinote kas jums sveika, o kas ne.

Komunikacija buvo nuodinga

Komunikacija santykiuose yra labai svarbi. Ji taip pat neturi būti toksiška, kaip pavyzdžiui pasyvi agresija, prasivardžiavimas ir vaikiška. Sveika ir pozityvi komunikacija yra tokia pat svarbi santykiams kaip ir švarus oras mūsų kūnams. Tam tikrose situacijose poros gali įveikti komunikacijos trūkumus porų terapijoje ir praktikuoti sveiką komunikaciją kasdien. Tačiau kartais pora nesugeba sveikai komunikuoti arba negali komunikuoti apskritai, tada laikas skirtis. Be sveikos ir produktyvios komunikacijos santykiai negali egzistuoti. 

Santykiams turėjote paaukoti per daug

Nors visiems santykiams yra būtini kompromisai, kartais jų būna per daug ir auka atrodo per didelė. Jūs suvokėte, kad turėsite per daug nuolaidžiauti tam, kad santykiai pavyktų. 

Partneris nenorėjo keistis

Kartais partneris, kuris nesikeičia yra puikus dalykas. Tačiau kitu atveju tai nėra gerai. Žmonės turi augti ir tobulėti, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad tobulėjimas bus pozityvus ir sveikas. Kartais partneris nori, bet keistis nesugeba. Kitais atvejais partneris gali, bet keistis nenori. Kad ir kaip būtų esate užstrigęs neišsprendžiamoje situacijoje. Kad ir kokia būtų problema, partneris turi ją suvokti ir bandyti taisyti savo elgesį. Santykiuose svarbios ne tik dviejų žmonių bendros pastangos, bet ir kiekvieno individualios pastangos tobulėti.

Supratote, kad kartu buvote dėl netinkamų priežasčių

Žmonės santykius palaiko dėl įvairiausių priežasčių, o kartais tos priežastys tiesiog yra netinkamos. Jei palaikėte santykius dėl vienatvės baimės, o ne dėl partnerio būdo bruožų, tai ženklas, kad skyrybos buvo tinkamas sprendimas. Baimė likti vienam ir nemylimam yra suprantama, tačiau tai nėra priežastis likti santykiuose. Jei galite pažvelgti atgal ir pamatyti, kad santykius palaikėte dėl blogų priežasčių, tada apdovanokite save, kad priėmėte teisingą sprendimą.

Ne visi santykiai gali atlaikyti laiko išbandymus. Svarbu suprasti, kad sprendimas skirtis buvo tinkamas ir neteisti savęs.

Suaugusiems.lt

Ar manote, kad skyrybos gali būti į naudą?
 
Komentarai
Naujas komentaras