Rytietiško sekso filosofija: yra ko pasimokyti

aishwarya_rai_sleep.jpg
 
Šalyse, kur klesti krikščioniškoji kultūra, žmones šimtmečiais slėgė gimtoji nuodėmė. Rytų kultūra šia prasme – kur kas palankesnė žmogiškajai prigimčiai, ir seksas čia nuo seno laikytas vienu iš būdų asmenybei tobulėti. Kinų medicina, indiška tantra, japonų manga – tai trys priežastys prisiminti, kad mes tikrai turime iš jų ko pasimokyti.

Kinija

Prailgindami malonumą, ilginate gyvenimą.

Filosofija

Seksualinė energija, arba czin-či – svarbiausia gyvybinės energijos či sudedamoji dalis. Rytuose tikima, kad šią energiją kur kas lengviau išeikvoti nei sukaupti. Todėl naudoti ją reikėtų taupiai, galbūt net šykščiai – taip moko daoistinė seksualinė išmintis. Ji gimė kaip kinų medicinos šaka: senovės daoistai nebrėžė aiškios ribos tarp seksualinio pasitenkinimo ir žmogaus kūno sveikatos, buvo tikima, kad tai – neatsiejami dalykai.

Seksualinei energijai kontroliuoti esama įvairių praktikų. Jų pagrindas – ejakuliacijos sulaikymas. Beveik prieš tris tūkstančius metų Pen Czu, imperatoriaus Juan Di patarėjas, rašė: „Po sėklos išsiveržimo vyras tampa pavargęs, jo ausyse spengia, jo akys sunkios ir jis labai nori miego. Jis jaučia troškulį, o jo galūnės nusilpę ir šaltos. Ejakuliacijos metu jis patiria tik trumpalaikį pasitenkinimą, o paskui daug valandų jaučiasi bejėgis“.

Susilaikymas vyrui yra reikalingas ne tik tam, kad neprarastų seksualinės energijos bei pasiilgintų gyvenimą, bet ir tam, kad patirtų didesnį malonumą bei stipresnę palaimą suteiktų partnerei. Ši praktika neturi nieko bendro su nutrauktu lytiniu aktu. Priešingai! Savo laiku senovės kinai suprato, kad sėklos išsiveržimo sulaikymas (arba, kas dar geriau – jo vengimas) suteikia kitokią, subtilesnę palaimą, kurią jie vadino sielos šviesa. Tokia būsena leidžia atsinaujinti seksualinei energijai, o kartu su ja – ir gyvenimo jėgoms. Norint atverti subtiliosios energijos kanalus, reikia ypatingos abipusės pagarbos vienas kitam, tai nepanašu į mankštą lovoje su greitu rezultatu – į tai reikia eiti sąmoningai ir ilgai.

Praktika

Pirmoji užduotis – gyvybinės energijos stimuliacija. Tam specialūs energetiniai taškai stimuliuojami akupunktūra, prideginami moksa lazdelėmis. Lytinio akto metu, siekiant sulaikyti ejakuliaciją, naudojamas masažas, eteriniai aliejai, kvėpavimo pratimai. Tam reikia ne tik išmanyti specialias masažo technikas, bet ir žinoti tinkamiausias pozas – priklausomai nuo amžiaus ir sveikatos būklės. Šios technikos ilgą laiką buvo žinomos tik pašvęstiesiems daoistams.

Daoistai stengėsi išmokti suvokti ir suprasti savo energetinį kūną, tam naudotos įvairiausios technikos bei pratimai, ypač kvėpavimo – jų būdavo mokomasi ilgai, praktikuojama reguliariai. Ypač daug dėmesio daoistai skirdavo energijos judėjimui mikroskopine orbita – mūsų kūnu. Šią orbitą sudarė Užpakalinis ir Priekinis kanalai. Užpakalinis kanalas prasideda nuo šakumo, veda išilgai stuburo link pakaušio, per viršugalvį, baigiasi ties viršutine lūpa. Priekinis kanalas – nuo liežuvio galiuko, per kūno vidurį žemyn, link šakumo. Lytinio akto metu senovės daoistai praktikuodavo gilųjį kvėpavimą, derindavo jį su dubens judesių ritmu, būdavo įvaldę dubens raumenų įtempimo ir atpalaidavimo pratimus, taigi visiškai kontroliuodavo savo pasitenkinimą. Vienas žinomiausių triukų – „devyni smūgiai“: vyras atlieka devynias negilias frikcijas, o tada – vieną gilią. Kiekviena frikcija derinama su kvėpavimu.

Vyriškasis pradas siejamas su jan energija. Jan energijos ypatumas – tai, kad ji lengvai sukeliama. Bet taip pat lengvai ir atsitraukia. Moteriškasis pradas – tai energija In. Jis sujaudinamas lėtai, bet lėtai ir atslūgsta. 

Pratimas cigun – seksualinei energijai didinti. Pradinė padėtis – atsistojus, kojos – pečių plotyje. Keliai lengvai sulenkti, rankos – ant klubų, kvėpavimas – gilus. Atlikite 50 judesių dubeniu pirmyn-atgal, o tada po 25 sukamuosius judesius dubeniu į vieną ir į kitą pusę. Pečių ir galvos stenkitės nejudinti. Pakartokite visą kompleksą judesių. Šį pratimą rekomenduojama atlikti po 2-3 kartus per dieną.

 

Indija

Seksualumo atgimimas Tantroje.

Filosofija

Senovės Indijos meilės mokslas ir atviras Tantros tekstų bei piešinių seksualumas nuo seno žavėjo Vakarus. Tačiau gilinimasis į savo tikrosios prigimties gelmes, kurį propaguoja tantros tradicijos sekėjai, domina kur kas mažiau nei egzotiškas meilės mokslas. Būtent su juo Tantra dažniausiai ir asocijuojasi. Tai akcentuojama labiausiai ir vakariečiams skirtuose tantrinės praktikos mokymuose. Laimė, net ir paviršutiniai, supaprastinti tantros variantai gana neblogai atskleidžia jos filosofijos esmę, idėjas ir koncepcijas.

Prancūzų psichologė Margo Anand, skydancing tantra (dangaus šokio tantros) paslapčių mokiusis Azioje, tantros ritualus vadina meilės joga. Jai tai – visų pirma menas sąmoningai rinktis tai, kas suteiks daugiausia pasitenkinimo ir leis atverti sielos vartus. Sveiki atvykę į kitą pasaulį, kur seksas naudojamas tam, kad išeitumėte iš seksualumo rėmų. Šiame pasaulyje nebelieka nei stimuliuojamo pasikeitimo partneriais, nei egzotiškų pozų.

Jame viskas sutvarkyta taip, kad malonumas išsitęstų kuo ilgiau ir jo neberibotų seksualumas. Tik taip žmogui suteikiama proga atkleisti savo dieviškąjį pradą. Tam būtina meilė, pagarba ir švelnumas:  vyras turi mokėti susitvardyti, maksimaliai ilgai ištęsti įžangines glamones, o moteris – būti drąsi ir nevengti perimti iniciatyvą bei kviesti paskui save vyrą.

Praktika

Pažintį su tantra geriausia atidėti iki atostogų, nes tam reikia laiko, ši praktika apima ir dalį psichoterapijos. Iš pradžių seksualinio aktyvumo tema apskritai nekeliama – tik atliekami pratimai, masažas ir visa tai, kas padeda geriau suvokti kūną, seksualumo ypatumus – tiek savo, tiek priešingos lyties. Taip pat skatina pažvelgti tiesiai į savo vidines baimes, atrasti savo tikrąsias emocijas. 

Abipusis noras aplanko partnerius ne visada. Sprendžiant šią problemą Margo Anand siūlo nuimti bereikalingą įtampą: švelnumas, humoras ir lengvas bendravimas suteikia kur kas geresnių rezultatų nei skundai ir reikalavimai. Pavyzdžiui, psichoterapeutė siūlo savo lytiniams organams suteikti vardus ir pasikalbėti partneriams taip, tarsi kalbėtųsi jų lytiniai organai. Toks pokalbis trečiuoju asmeniu suteikia galimybę išsakyti savo troškimus ir fantazijas, bet neužgauna partnerių asmeninių jausmų. Juk kai dialoge dalyvauja ne patys partneriai, o jų kūno dalys, tarsi nebelieka priežasties įsižeisti, pasijusti įskaudintam. Kur kas dažniau norisi juoktis.

Vėliau, kilus norui, gali atsirasti ir tai, kas dažniausiai poroje sukelia nesutarimus – ritmų skirtumui. Greitas vyro noras kyla per akis, pasireiškia erekcija ir skatina įsiskverbimui. Moteriai paprastai reikia daugiau laiko, jai patinka būti glamonėjamai. Tantros praktikoje sueitis nevertinama kaip susijaudinimas ir įsiskverbimas, besibaigiantis orgazmu. Tai – daugialypiai partnerių mainai, tai apsikeitimas jausmais, susiliejimas, energijos harmonizavimas, kuris leidžia pasiekti pakylėtos sąmonės būsenos. Kaip Senovės Kinijoje, gebėjimas valdyti savo seksualinę energiją prasideda nuo gebėjimo kaitalioti įtampą ir atsipalaidavimą. Orgazmo atidėjimui reikia ypatingo meistriškumo, kitaip tariant – tam būtinos nuoseklios, ilgos ir sistemingos treniruotės.

Pratimas „Meilės ritualas“. Pora gali pradėti nuo to, kad skirtų sau vieną vakarą per savaitę ramiai praktikai – be namiškių ir vaikų. Paverskite savo miegamąjį maža meilės šventove: su žvakėmis, seksualiais kvapais, tylia muzika. Nusiprauskite po dušu, nuplaukite visas praėjusios dienos emocijas, tada lengvai pavakarieniaukite, nusiteikite ypatingam vakarui. Pirmasis pratimas – meilės pasveikinimas: sudėję rankas ties krūtine kaip maldai, pasveikinkite vienas kitą, nusilenkite dieviškajam partnerio pradui. Tada – lengvi pokalbiai, masažas, pratimai ir visa kita.
 

Japonija

Manga, šiuolaikinė iniciacija.

„Jaunavedžių kronikos“ – anime režisieriaus Moriyama Juji filmas, sukurtas pagal japonų manga komiksą „Futari Ecchi“. Jis milijonams jaunų japonų leidžia iš arčiau žvilgtelėti į brandžių seksualinių santykių džiaugsmus ir peripetijas. Iš esmės mūsų suvokimas apie japonų seksualinį gyvenimą atskleidžia dvi viena kitai prieštaraujančias klišes: Tekančios Saulės šalies gyventojai mums atrodo arba griežti, puritoniški ir asketiški, arba – keisti ir ištvirkę.

Erotinis anime „Jaunavedžių kronikos“ ne tik pademonstruoja žiūrovui japonų seksualumą, bet ir pateikia jį iš kiek netikėto taško. Du 25 metų veikėjai Futari Sccho, kaip ir milijonai jaunų žmonių visame pasaulyje, stengiasi kurti santykius, kupinus harmonijos ir seksualumo, tačiau tam jiems trūksta patirties ir žinių.

Siužetas: mergina Jura ir jaunuolis Makoto susituokė būdami nekalti. Ir dabar jie pradeda pažinti seksualinį gyvenimo aspektą, mokosi naujovių, susiduria su netikėtais sunkumais tiek santykiuose apskritai, tiek konkrečiai lovoje. 

Mangos autorius Kacu Aki kategoriškai nesutinka su tuo, kad Futari Ecchi – išskirtinai erotinis. Savo kūrinį jis traktuoja kaip pamąstymus apie seksualumą, spalvingą dviejų jaunų ir nepatyrusių žmonių gyvenimo iliustraciją. Iš pradžių Makoto pasirodo mums kaip jaunas patinas, nuolat susijaudinęs, patiriantis priešlaikinę ejakuliaciją ir dėl to pernelyg nesukantis sau galvos. Tačiau meilė Jurai ir protingi draugų patarimai padeda jam suprasti, kad seksas – tai ne tik malonumo gavimas, bet ir jo davimas partnerei. Jura žiūrovams atrodo neįtikėtinai simptiška ir žavi mergina, kai kas ją negi vadina idealia žmona, kadangi ji visame kame palaiko savo vyrą ir yra visada pasirengusi seksualiniams eksperimentams. Galbūt kaip tik todėl atviros „Jaunavedžių kronikos“ neleidžia jų vadinti vien tik erotiniu kinu: čia kalbama ir apie partnerių pagarbą vienas kitam, gebėjimą klausytis. Japonijoje Futari Ecchi manga – nepaprastai sėkmingas filmas, parduota per 15 milijonų šio komikso egzempliorių.


www.suaugusimes.lt
 

Kokia sekso filosofija Jums artimiausia?
 
Komentarai
Naujas komentaras