Specialistų akimis: dažniausios porų seksualinės problemos

nelaiminga-pora-58506f46a9b04.jpg
 
1 komentaras
Kiekvienas suaugęs žmogus norėtų įlysit į kieno nors kito miegamąjį ir pažiūrėti, kas gi dedasi kitos poros pataluose bei su kokiomis seksualinėmis problemomis susiduria kiti. Nors skirtingų žmonių seksualiniai norai ir problemos būna skirtingos, žmonės dažniausiai susiduria su tomis pačiomis nesėkmėmis lovoje.

Gera žinia ta, jog daugelis plačiausiai paplitusių seksualinių problemų yra  išsprendžiamos, o porų, turinčių vienokių ar kitokių nusiskundimų dėl sekso, ne tiek jau mažai. Taigi, pabandykime įvardinti dažniausias seksualines problemas ir tai, kaip būtų galima pakeisti esamą situaciją…


Įvairių lygių noras

“Nesutampantis seksualinis troškimas – labiausiai paplitusi problema. Dažniausiai nenoro mylėtis akcijos kaltininkės būna moterys. To priežastys dažniausiai slypi  fizinėse problemose, tokiuose kaip skausmas įsiskverbimo metu arba lėtiniame strese, kuris būna susijęs su  vaikais ar finansiniais sunkumais. Šiuo atveju seksualinės problemos sprendimas apima ne tik gyvenimo  būdo pakeitimą, bet ir bendravimą su partneriu. Tačiau dažniausiai, problema, kada vieno iš  partnerio seksualinis apetitas yra sumažėjęs, tai kažko rimtesnio simptomas. Tad sumažęs lytinis potraukis pelnytai vadinamas santykių barometru.”, teigia Gydytojas  Dawson Harley
 


Kitas seksualinės sveikatos specialistas, gydytojas Michael Aronas, lytinio potraukio stoką sieja su santykių problemomis, o pats problemos sprendimo būdas priklauso nuo konkrečios situacijos: “Labiausiai paplitusi lytinių santykių stokos problema poroje su kuria man tenka dažniausiai susidurti, susijusi su nevienodu noru mylėtis, o problemos sprendimo būdas priklauso nuo konkrečios priežasties. Dažniausiai  atsisakoma sekso dėl pykčio, apmaudo, išdavystės. Tad tokiu atveju, svarbu kovoti su savo emocinėmis problemomis. Įveikus jas, dažniausiai seksualinis gyvenimas savaime pagerėja”. 
 

“Skirtingi seksualinio noro lygiai – dažniausia  problema tarp sutuoktinių. Įprastai  santykių pradžioje abu partneriai dega noru, o aistrą ir geismą nugesinti būna sunku. Jei santykių pradžia buvo būtent tokia, o vėliau seksualinis noras dingo arba sumažėjo, tokiose situacijose dirbu kaip detektyvas. Aš bendrauju su sutuoktiniais atskirai bei išsiaiškinu, kokios vienas kito savybės jiems kelia neigiamas emocijas. Pavyzdžiui, kažkuriam iš partnerių, nepatinka antrosios pusės kvapas, laikysena ar  kažkas  kita. Šis metodas, išsiaiškinant nepasitenkinimo priežastį,  tai pirmas žingsnis atviresnio bendravimo link. Būtent atvirumas santykiuose gali padėti įveikti pačias įvairiausias negandas.”, sako  seksualinės sveikatos ekspertė Cassie Corley. 
 

Nėra laiko seksui

Gal skamba ir keistai, tačiau laiko stoka – didelė problema, o kai laiko nėra net seksui, visa tai neigiamai  įtakoja poros santykius ir seksualinį gyvenimą. Ilgalaikis susilaikymas nuo lytinių santykių gali pasireikšti įvairiais erekcijos sutrikimais, ankstyva ejekuliacija, skausmu įsiskverbimo metu ar neigiamu savo kūno vertinimu. Visa tai, be abejonės, iššaukia tarpusavio konfliktus bei pyktį. Tad jei pastebite, jog šeimoje padaugėjo konfliktų ir dažniau nesutariate su partneriu, galbūt reikia daugiau laiko skirti intymiam gyvenimui. 
 

Kita vertus, dėl savo pablogėjusio seksualinio gyvenimo apkaltinti laiką – patogiausia. Anot gydytojos Kathy Beaton, poros ne taip jau retai mėgsta teisintis laiko stoka, tačiau tokie pasiteisinimai dažnai  yra tik antrinė problemos priežastis: ” Yra lengviausia pasakyti, kad sekse nėra problemos, tik sunku rasti tam laiko. Tačiau jei nerandate laiko seksui, vadinasi jis jums nėra jau toks svarbus, o tai problema. Todėl partneriams nepaprastai svarbu išmokti vienas kitam pasakyti apie savo seksualinius troškimus.", pataria  santykių ir sekso ekspertė Kathy Beaton. 
 

Nesusikalbėjimo problemos
 

Seksologai, dirbantys didžiausiuose medicinos centruose susiduria su  gana rimtomis seksualinės sveikatos problemomis, tokiomis kaip erekcijos sutrikimai dėl diabeto, kraujotakos susirgimų ar prostatos vėžio. Tačiau nors tokios rimtos ligos ir nėra retenybė, medicinos atstovai pastebi, kad kur kas dažniau suaugę žmonės patiria seksualinius sunkumus dėl kitų priežasčių, tokių kaip bendravimo problemos, įvairios nesėkmės ir baimės, nerimo ir nesugebėjimo kurstymas. Gydytojas Richard A. Carroll seksualinės disfunkcijos gydymą pataria pradėti nuo atvirų pokalbių tarpusavyje: “Seksualinių sutrikimų gydymas bus daug efektyvesnis jei abu partneriai mokės išsakyti vienas kitam savo jausmus, pasidalins lūkesčiais ir baimėmis. Dėje, jog tai padaryti, poroms neretai prireikia terapeuto įsikišimo.”, patirtimi dalinasi seksologas  Richard A. Carroll.
 

Skausmas sekso metu

“Problema, su kuria dažniausiai susiduria mano pacientai – tai skausmas lytinių santykių metu. Kaip teko pastebėti per savo daugiametę gydytojo praktiką, daugelis problemų, susijusių su skausmu dažniau atsiranda ne dėl fiziologinių, o dėl psichologinių priežasčių. Fiziologinės  priežastys gali slypėti įvairiuose ginekologiniuose susirgimuose ar paprasčiausiai netinkamai įsidėtas tamponas gali lemti skausmą. Psichologiniu požiūriu, skausmas lytinių santykių metu gali atsirasti dėl patirtos seksualinės prievartos praeityje, nerimo ar depresijos.”, tvirtina daktaras Irvingas Binic.


Seksualizmas

Seksualinio noro nesuderinamumas gali pasireikšti ne tik per mažu, bet ir per dideliu noru mylėtis. Jei vienas iš partnerių kenčia nuo seksualinės priklausomybės, tai kitas partneris taip pat kentės dėl tokio antrosios pusės per didelio noro. Partneriui su padidintu sekso poreikiu dažniausiai nerūpi šeimos problemos, vaikai ar antrosios pusės poreikiai (išskyrus seksą). Tai be abejonės, neigiamai veikia santykius, o kartais net gi prieinama prie skyrybų slenksčio. 
 

Gydytojai kaip pagrindinę seksualizmo priežastį įvardina kitas asmens priklausomybes, silpną savikontrolę ir negalėjimą susidoroti su emocijomis bei stresu. 
 

Kiekviena pora, bent kartą gyvenime yra susidūrusi su didesnėmis ar mažesnėmis seksualinėmis problemomis. Sprendžiamas problemas neretai pavyksta pagydyti, o nesprendžiamos gali baigtis pašlijusiais santykiai, skyrybomis ar  net impotencija. Tad jei pastebėjote, jog į jūsų miegamąjį įsisuko šaltukas ar jūsų kūnas nebereaguoja į sex dirgiklius, neskubėkite dėl viso to kaltinti partnerio, aplinkos ar laiko stokos. Pirmiausia pabandykite atvirai pasikalbėti su savo antrąja puse bei išsiaiškinkite tai,  kas jus labiausiai neramina. 


Suaugusiems.lt

Ar jūs susiduriate su intymiomis problemomis?
 
Komentarai (1)
Vienybės ir priešingybių kovos dėsnis: Vyras nori greitai, tyliai ir miegoti, moteris nori ilgai, garsiai ir pusę nakties kalbėtis.
Naujas komentaras