Tai, ko niekada neturėtumėte prašyti savo partnerio būdami sveikuose santykiuose

pora-5050d4345c95a(1).jpg
 
Tam, kad turėtumėte sveikus santykius, kur abu partneriai supranta vienas kito poreikius, jaučiasi patenkinti ir t.t., turite komunikuoti, net tada, kai jaučiatės išties laimingi. Stengtis reikia visada, o problemos irgi kyla. Tačiau, jei jau įdėjote daug darbo ir pastangų ir sukūrėte sveikus ir laimingus santykius, yra nemaža tikimybė, kad tam tikrų dalykų partnerio prašyti nereikia.

Pavyzdžiui, greičiausiai neprireiks maldauti partnerio palaikymo, dėmesio, ar laiko. O partneris taip pat nematys prasmės prašyti jūsų, nes visą tai jam suteiksite savaime. Tai nutinka natūraliai, o ypač tada, kai abu aptarėte savo poreikius.

Tačiau, kartais gali prireikti partneriui kai ką priminti. Nėra tokių santykių, kuriuose kartais negalėtumėte šio bei to vienas kito paprašyti. Tačiau, sveikuose santykiuose tai dažniausiai nesukelia bėdų, taip pat retai ko nors prašoma (kas atrodo savaime suprantama) ir retai ši tema diskutuojama.

Skaitykite toliau ir sužinosite, kokių dalykų neturėtumėte nuolat prašyti partnerio, jei jūsų santykiai yra sveiki.

1. Laikas sau

Palaikant sveikus santykius, niekada neturėtumėte partnerio prašyti laiko sau. Tai gali būti savaitgaliai praleisti vienatvėje, susitikimas su savo draugais, ar tiesiog asmeniniai hobiai. Jūsų partneris turi suprasti, jog laikas, praleistas atskirai, yra sveika ir normalu.

Tai parodo, jog abu esate individai, nepaisant to, jog esate santykiuose. Tai taip pat gali būti pasitikėjimo ženklas. Jei abu jausitės patogiai ir pakankamai saugiai, kad galėtumėte užsiimti kažkuo nebūdami drauge, žinosite, kad jūsų santykiai sveiki.

2. Pagarba

Abu partneriai turi turėti tam tikrą pagarbos lygį vienas kitam vien tik todėl, kad palaiko santykius. Į tai įeina neprivalėjimas priminti vienas kitam būti maloniam.

Jei nuolat turite prašyti partnerio jus gerbti, ar nuolat turite jam įrodinėti savo vertę, reiškia, jūsų santykiai nėra tokie sveiki, kokie turėtų būti.

3. Kokybiškas laikas praleistas kartu

Tai turi nutikti be žodžių. Laikas, kurį leidžiate kartu turi būti kokybiškas ir skirtas tik jums dviem. Jei turite prašyti partnerio pasimatymų, glamonių, ar vakarienės kartu, tai ženklas, jog santykiai  nėra sveiki. Kokybiškas laikas turi būti natūralus dalykas, nes abu partneriai to nori.

4. Pasitikėjimas

Pasitikėjimas yra vienas iš svarbiausių dalykų santykiuose. Pasitikėdami neturėsite prašyti partnerio patvirtinimų ir nekvestionuosite jo įsipareigojimo jums.

Gali būti, jog esate daręs kažką, dėl ko jaučiatės netvirtai, o partneris gali jūsų apie tai klausinėti, tačiau jūs niekada neturėtumėte partnerio prašyti pasitikėti jumis. Sveikuose santykiuose bet koks jūsų elgesys priimamas ramiai ir su pasitikėjimu.

5. Įsipareigojimas

Neturėtumėte sukti galvos dėl partnerio įsipareigojimo jums ir jūsų santykiams, jei santykiai sveiki. Jūs tiesiog tą žinote, nes tai akivaizdu.

6. Emocinis palaikymas

Nesvarbu ką išgyvenate, niekada neturėtumėte maldauti partnerio emocinės paramos. Turite žinoti, kad jis yra šalia ir neturite to prašyti. Partneris turėtų suprasti, kad kažkas nutiko, nes tai atsispindi veide, kūno kalboje, nuotaikoje ir t.t. Supraskite, partneris gali ir nesuprasti jūsų užuominų, o jei taip nutiko, pasakykite aiškiai kas nutiko.

7. Nepertraukiamas dėmesys

Sveikiems santykiams reikalinga sveika komunikacija – reikia ir klausytis, ir kalbėtis. Tačiau, jei nutiko kažkas labai svarbaus, ar tiesiog norite būti išklausytas, jūsų partneris turėtų būti šalia ir jus išklausyti.

Tai nereiškia, kad sveikos poros privalo mesti viską ir susitelkti vienas į kitą. Visada galima palaukti, kai partneris bus laisvas ir galės jus išklausyti, nebent tai svarbu ir neatidėliotina.

8. Meilės patvirtinimas

Sveikuose santykiuose partneriai nuolat vienas kitam rodo dėkingumą ir meilę tiek žodžiais, tiek veiksmais.

Jei santykiai sveiki, nei vienam partneriui nereikia klausti nieko panašaus į „ar tikrai mane myli?“ Tam, kad išlaikytumėte santykius smagius, galite nueiti į pasimatymus ir tai patvirtins jūsų meilę vienas kitam.

Taigi, jei santykiai sveiki, niekada nesijausite taip, lyg turėtumėte prašyti šių dalykų iš partnerio, nes visa tai vyksta natūraliai.

Suaugusiems.lt

Ar tenka šių dalykų prašyti partnerio?
 
Komentarai
Naujas komentaras