Vidurio amžiaus krizė, kaip išgyventi

couple40.jpg
 
5 komentarai
Kai prabylama apie seksą, paprastai nuomonę pirmiau skuba išreikšti jauni žmonės, kraštutiniais atvejais – tie, kam dar nėra stuktelėję 40. Tačiau sveikas organizmas sekso reikalauja ir sulaukus 50 - 60 ir net daugiau metų. Atrodo turėtume džiaugtis, jog viskas dar prieš akį, tačiau staiga lyg perkūnas iš giedro dangaus ima ir “trenkia” vidurio amžiaus krizė, o tada tenka išvysti, kad gyvenimo staigmenos pasibaigė ir niekas nebeturi prasmės.

Toks laikas kada nors ateina pas kiekvieną vyrą ir moterį, ir kiekvienas  skirtingai bando kovoti su savo pilka  kasdienybe. Galbūt ją paįvairinti padeda  jauna meilužė ar užsimiršti leidžia  butelis degtinės, o gal vis dažniau iškeičiate seksą į šokoladą ar greitą maistą? 
 

Jei atpažįstate save, vertėtų sunerimti ir pradėti ieškoti būdų kaip įveikti seksualinę krizę. Intymumas ir seksas jus išgelbės, žinoma, jei tik mokėsite tuo mėgautis ir atminsite, kad amžius seksui – ne riba! 
 

Tą liudija ir moksliniai faktai. Seksas vyresniame amžiuje gali būti net gi dažnesnis negu  jaunystėje. Leipcigo universiteto psichologas Elmar Breler pranešė, kad 56 – 65 metų žmonės gyvena aktyvesnį seksualinį gyvenimą nei 25 metų jaunuoliai, kurie neturi nuolatinio partnerio.  Anot Leipcigo mokslininkų per pastaruosius penkiolika metų (nuo 1995 m), seksualinis gyvenimas tarp vyresnių nei 60 metų amžiaus žmonių tapo daug aktyvesnis. 
 


Breler sako, kad  aktyvesnis seksualinis gyvenimas teigiamai veikia bendrą žmogaus sveikatą ir ilgina lytinio produktyvumo trukmę, o su sumažėjąs  seksualinis aktyvumas arba jo nebuvimas gali iššaukti pačias dažniausias ligas arba pašalinis vartojamų vaistų poveikis neigiamai atsiliepia lytiniam pajėgumui. 
 

Ir nors seksualiai aktyvaus žmogaus amžiaus riba didėja ir vis daugiau senjorų siekia mėgautis intymumu, tai dar nereiškia, kad seksualinės problemos išnyko. Net ir jaunos poros dėl streso, netinkamo gyvenimo būdo ar pablogėjusios savijautos gali nustoti domėtis seksu. Tada pradeda varginti įvairūs negalavimai, pasireiškia kraujotakos sutrikimai, atsiranda didesnė  cukrinio diabeto rizika, ima persekioti įvairios nervinės ir psichinės  ligos, kol galiausiai savęs paklausiame, kas gi  atsitiko su mumis ir kada gi iš mūsų gyvenimo pasitraukė sveikata ir seksas?
 

Kaip kritinį žmogaus reprodukcinės sistemos lūžį mokslininkai  įvardina 40 – 50 metų amžiaus ribą. Vyrams tai gali pasireikšti vadinamąja vidurio amžiaus krize, kada lytinis pajėgumas pradeda silpnėti, atsiranda pirmi žili plaukai,susiduriama su nepateisintais lūkesčiais, monotonija. Tokia savijauta skatina imtis veiksmų plano, kuris gali pasireikšti noru įrodyti savo patrauklumą ir seksualumą susiradus jaunesnę meilužę ar įsigijus naują automobilį, arba pradedama  liūdesį skandinti alkoholyje bei depresijoje.
 

Moterų vidurio amžiaus krizė dažnai siejama su menopauzės laikotarpiu, tačiau klaidinga manyti, kad šis tarpsnis iš moters atima seksualinio pasitenkinimo galimybę. Žinoma, hormonų pokyčiai ir tokie nemalonūs simptomai kaip makšties sausumas bei skausmas santykiaujant, apsunkina lovos reikalus, tačiau tokios priemonės kaip lubrikantai ar didesniam susijaudinimui skirti kremai šią problemą nesunkiai įveiks.  Svarbiausia, kad pati moteris suprastų, jog  ji vis dar gali būti seksuali ir patraukli. Net ir sulaukus 60 metų nederėtų pamiršti vizitų pas ginekologą ar endokrinologą. Medikai padės pašalinti esmines problemas ir užkirs kelią tam tikrų ligų atsiradimui. Žinoma, tik tuo atveju, jeigu pati moteris bus suinteresuota atkurti savo seksualinę energiją.
 

Užsisklendimas savyje, savęs nuvertinimas, kitų žmonių kaltinimas ir problemų neigimas senatvės neatitolins, tik ją priartins. Ištikus sekso ir santykių krizei, svarbu ieškoti būdų, kurie padėtų siekti atvirumo ir spontaniškumo. Žinoma, nugyvenus pusę amžiaus atrasti kažką, kas nustebintų gali būti sunku, tačiau jei neleisite lovai “apdulkėti”  ir intymioje sferoje būsite originalūs bei nuoširdūs savo antrajai pusei, tikėtina, kad vidurio  amžiaus riba bus ne nuosprendis, o startas naujam gyvenimo etapui!www.suaugusiems.lt

Kaip kovojate su vidurio amžiaus krize?
 
Komentarai (5)
Tai zinoma, kai stengiesi vis kazka i miegamaji itraukt naujasnio, idomesnio, tai is kur tos krizes. Nuolatos reikia ieskot budu kaip paivairint sex....
erotinese prekese ne tik zaisliuku galima isigyt, man tai meiles lasiukai labai nora suzadint padeda, kai as taip seksualiai nusiteikus bunu, tai ir vyrui lengviau pakyla ir seksas buna geresnis ;)
Vyras 44 ir Moterys 39 sutuoktinių pora, krizės nėra, viskas nuostabu. Bet vis viena žaisliukas įsigijome erotinėi parduotuvei. Asam patenkinti kartu.
Bus klausimų rašykit atla69ntig@gmail.com
Vidutinio am-iaus krizė tai moterų pramansa siekiant pateisint savo pačių neigalumą
Man virs 40 ir jauciuosi puikiai:)
Naujas komentaras