Vienos nakties seksas: kodėl pratęsimo nebus?

13312657_1030624783652131_3276772678509470744_n.jpg
 
Seksas be įsipareigojimų – tai šiandien populiarus ir savaime suprantamas reiškinys. Vienkartinis seksas domina tiek vyrus, tiek moteris. Dėl suprantamų priežasčių: visi trokšta aistros, bet ne atsakomybės už partnerį.

Vienos nakties seksas dažniausiai pasirenkamas kaip baigiamasis pirmojo pasimatymo akcentas, kai abu partneriai apimti aistros, tačiau puikiai suvokia, kad naujasis pažįstamas – tikrai ne variantas „visam gyvenimui“. Gali būti ir taip, kad kažkuris iš jų tikisi tęsinio ir mano, kad seksas dar labiau suartins.

Ir vis dėlto kodėl taip dažnai po aistringos pirmosios nakties išaušęs rytas tampa santykių pabaiga?

Seksas nepatiko

Taip jau nutinka: atrodo, žmogus patrauklus, protingas, su juo įdomu. Tačiau reikalams perėjus į intymesnį lygmenį, pirmasis geras įspūdis ūmai pradingsta. Staiga suprantate, kad tai – tiesiog ne tas žmogus. Tačiau vėliau prisipažinti jam, kad nepatiko būtent seksas, kažkaip nepatogu. Kur kas parankiau palikti viltį: susiskambinsim. Ir dingti nespėjus palikti savo telefono numerio.

Tam tikra prasme būtent toks žingsnis – teisingiausias. Kam versti žmogų suabejoti savimi, įvaryti jam kompleksą? Tegul ir toliau laiko save nuostabiu, nepakartojamu. Gali būti, kad kitam partneriui jis kuo puikiausiai tiks. Sutikite, baigti santykius tada, kai jie dar, galima sakyti, neprasidėję – kur kas sąžiningiau, nei sprukti jau prikūrus bendrų planų ateičiai.
 


Vyriška nesėkmė

Jei jūs smagiai praleidote vakarą, maloniai pabendravote ir kritote vienas kitam į akį, prie deserto, kuris vadinasi „seksas“, pereinate sklandžiai ir natūraliai. Bet ką daryti, jei kaip tik tuo metu vyrą pakerta „negaliu“? Erekcija per silpna arba jis baigia per anksti – ir vienas, ir kitas atvejis vienodai nemalonus.

Vyras, kuriam per pirmą pasimatymą nepavyko moteriai įrodyti savo vyriškumo (o būtent taip daugelis stipriosios lyties atstovų ir įvardytų panašią situaciją), vėliau tiesiog ims vengti tos moters, kaip nemalonaus incidento liudininkės. Net jei ji išmintingai pasakys, kad tai – nieko baisaus, visiems kartais taip nutinka ir galima pamėginti kitą kartą, – nepadės.
 

Partneris nenusiteikęs santykiams

Vienkartinį seksą dažniau renkasi vyrai, kurie arba būgštauja atsakomybės, kurią neišvengiamai turėtų prisiimti esant rimtiems santykiams, arba tiesiog kol kas jaučiasi nepasirengę rimtiems santykiams. Kita vertus, nuo rimtų santykių vis dažniau bėga ir moterys. Ir nors ši baimė metams bėgant dažniausiai pradingsta, vis dėlto sąmoningas rimtų santykių vengimas rodo, kad žmogus dar nepasirengęs susieti savo gyvenimo apskritai su kuo nors, ir netgi potencialiai tobulas partneris, sutiktas šiuo periodu, gali tapti tik dar vienu nuotykiu. 
 

Partneriai – draugai

Apie seksą tarp draugų kalbama pakankamai daug. Deja, retai kada aptariama, kas gi nutinka su draugais jiems suartėjus intymiai. Filmuose dažniausiai toks draugiškas seksas parodomas kaip gilesnių jausmų vienas kitam pradžia. Tačiau realybėje ne visada išsipildo toks scenarijus. Spontaniškas seksas tarp draugų dažnai įvyksta padauginus alkoholio ar vienam iš bičiulių išgyvenant santykių krizę. Po jo santykiai ir vėl atvėsta, dažniausiai išlieka nejaukumas, kurį laiką sunku bendrauti.
 

Seksas padauginus

Kai pažintis prasideda bare, naktiniame klube ar vakarėlyje, natūralu, jog partnerių blaivus protas būna trumpam išsijungęs. O padauginus alkoholio iškrėsti kokią nors kvailystę – pavyzdžiui, permiegoti su žmogumi, kuris, žvelgiant blaiviomis akimis, nė truputėlio nepatiktų, – visai paprasta. Natūralu, kad praėjus nakties svaiguliui vienas iš partnerių tiesiog pasprunka.
 

Prieinamumas gąsdina

Moterimi, kuri pati kabinasi vyrui ant kaklo, pasitikėti keblu. Ir čia – ne tik nevienodi standartai lytims. Savo vaidmenį atlieka vyrui įgimtas medžiotojo instinktas. Vyrai greitai praranda susidomėjimą tuo, ką pasiekti paprasta, ir mieliau leidžiasi ieškoti sunkiau užkariaujamų tvirtovių – taip įdomiau. Tiesa, dabar vis dažniau sakoma, kad taip besielgiantys vyrai iš tiesų gali pasirodyti besą paprasčiausi narcizai su kolekcionieriaus polinkiais, bet tokios tendencijos susiklostė per tūkstantmečius, taigi jas įveikti keleto dešimtmečių nepakaks. Dauguma vyrų iki šiol laikosi pozicijos, kad tai jie turėtų pagauti savo „auką“, ir ši turėtų bent minimaliai priešintis, o ne lengvai atsiduoti. Taigi vienos nakties nuotykis jiems ir yra pernelyg greita aukos kapituliacija – per lengvai atsidavusi moteris tampa nebeįdomi, o ilgalaikius santykius jis kurs su tokia, kurią užkariauti buvo sunkiau, prireikė pastangų.

Analogiškų argumentų netrūksta ir situaciją apsukus 180 laipsnių kampu. Moterys retai kada užmezga ilgalaikius santykius su vyru, kuris iš karto pademonstruoja savo polinkį į lengvabūdiškus vienos nakties nuotykius, net jei tas nuotykis buvo ji pati. Daug moterų turėjęs vyras stipriai moteriai įdomus tik tuo, kad veikiausiai jis bus išradingesnis lovoje. O ilgalaikiams santykiams jis atrodo pernelyg nepatikimas.
 

Nesutarė dėl kontracepcijos

Dauguma vyrų trokšta sekso be prezervatyvo, net jei ir partnerę pažįsta visai menkai. Tačiau toks nesaugus vienos nakties nuotykis gali turėti itin nemalonių pasekmių visam likusiam gyvenimui. Taigi kontracepcijos klausimas partneriams išlieka labai aktualus. Apie ką byloja vyro nemeilė sargiams? Apie egoizmą ir atsakomybės stoką. Abi savybės moterį atbaido, o ne pritraukia. Taigi net jei šios nakties nuotykis vienaip ar kitaip baigsis aistringa kulminacija, šansų, kad partneriai liks kartu, mažoka. 
 

Nesuderinamumas

Kartais tai, kad partneriai tiesiog nesuderinami, akivaizdu iš karto. O kartais išaiškėja vėliau. Vienam, kad užsivestų, reikia pusvalandžio, kitam – minutės. Vienam patinka poza, kai moteris viršuje, o kitas to tiesiog negali pakęsti. Vienas linkęs į eksperimentus, kitas – drovus. Kaip rasti bendrą kalbą?

Beje, greito išsiskyrimo priežastimi gali tapti ir partnerių elgesys po sekso. Pavyzdžiui, vyras, iškart po sekso, puola tikrinti žinučių savo telefone arba moteris paskubomis bėga į dušą, ignoruodama partnerio norą dar pabūti šalia. Visa tai – aštrūs kampai, kuriuos daugelis porų ilgainiui vienaip ar kitaip nugludina, tačiau jei tokie erzinantys skirtumai išryškėja jau po pirmos nakties, kyla natūralus klausimas: ar verta stengtis?
 

Seksualinis egoizmas

Nė vieno žmogaus nenudžiugins partneris, kuris nepastebi ir ignoruoja jūsų poreikius, troškimus, daro tik tai, kas patinka jam pačiam. Sekse tai pastebima iš karto ir gali niekais paversti net ir tobulą vakarą. Pernelyg reiklus ir pernelyg daug iš karto reikalaujantis partneris niekams nereikalingas. Seksas – tai kaip tik tas atvejis, kai žaisti į vienus vartus negalima. Ir vyras, ir moteris pasąmoningai nori ne taip jau daug:  artumo, glamonių, domėjimosi. Kai vienam iš partnerių svarbu tik „aš“, bet ne „tu“, santykiai ima slėgti nė neprasidėję. O pasitaikius vienos nakties nuotykiui tokia tendencija gali būti itin ryški: jei į egoizmą linkęs partneris iš anksto žino, kad santykiai nesitęs, jis nori jau iš šios nakties paimti maksimumą, taigi nesidrovi kelti savų reikalavimų, taip neretai tik nugesindamas kito partnerio aistrą ir prarasdamas šansą patirti nepakartojamą nuotykį.
 

Tai vis dėlto ar gali seksas pažinties dieną, turėjęs tapti vienkartiniu nuotykių, virsti naujų ilgalaikių santykių pradžia? Savaime suprantama, taip. Jei ši užplūdusi aistra peraugs į meilę ir partneriai supranta, kad rado kaip tik tai, ko ieškojo. www.suaugusiems.lt

Ar vienos nakties nuotykis gali peraugti į ilgalaikius santykius?
 
Komentarai
Naujas komentaras