Ženklai, rodantys, kad jūsų partneris savininkiškas

12(2).jpg
 
Labai dažnai ženklai išduodantys, kad partneris savininkiškas būna gana subtilūs, todėl sunku juos pastebėti. Tiesą pasakius partnerio veiksmus galite vertinti kaip rūpestingumą ar mielumą ir manyti, kad partnerio ketinimai patys geriausi. Tačiau tokie mieli veiksmai gali virsti toksiškais, todėl labai svarbu juos matyti tokius, kokie yra iš tikro.

Jei jūsų partneris yra savininkiškas, tai nebūtinai reiškia, kad jis bando kontroliuoti jus tyčia, nors rezultatas yra visiškai toks pats. Savininkiška partnerystė yra tokia partnerystė, kur individas nedrąsina ir neleidžia sveikoms jūsų gyvenimo dalims augti dėl to, kad partneris santykius mato ne tokius, kokie jie turėtų būti ir dėl jo nesaugumo jausmo. Nors negalite pakeisti partnerio, tačiau galite jam padėti. Ir taip pat privalu nustatyti kelias pagrindines taisykles. Geriausia, jei būsite aiškiai nubrėžęs ribas. Jei įtariate, kad partneris nesupranta, jog yra savininkiškas, išsakykite tai, kas priverčia jus jaustis prastai tam, kad jis galėtų pasikeisti. O jei manote, kad partneris tiesiog bando jus kontroliuoti tiesiog dėl pačios kontrolės, sakykite griežtą “ne”.

Netikėti vizitai

Savininkiškas partneris gali spausti jus peržengti ribas pasirodydamas netikėtai. Nors tai gali ir neatrodyti kaip problema, tai gali būti partnerio būdas kontroliuoti situacijai. Arba tai gali rodyti, kad partneris nepasitiki jūsų žodžiu apie tai kur esate ir ką veikiate. Arba tai, kad jis norėjo būti kartu. Ir sąrašas tęsiasi... Nors tokie netikėti vizitai nėra blogi, jei vyksta kartais, jūsų partneris turėtų suprasti, jog jums kartais reikia erdvės. Jei jums tai panašu į problemą, pasakykite tai partneriui.

Partneris prisipažino meilėje labai greitai

Nors kai kurie žmonės stiprius jausmus pajaučia tikrai greitai, galvokite, kad tai įspėjimas, jei partneris jums pasakė “myliu” ypač greitai ir ėmė planuoti ateitį kartu. Daugelis savininkiškų partnerių išreiškia meilę per pirmąsias kelias savaites. Gali būti, jog jis net pradėjo kalbėti apie gyvenimą kartu ir santuoką. Nors tai gali atrodyti miela, tačiau taip pat turėtumėte į tai pažvelgti kaip į įspėjimą. Jei jūsų partneris tikrai jus greitai pamilo, tai nuostabu, bet išsakydami jam savo susirūpinimą galėsite aptarti ribas ir kitus savininkiškus jūsų santykių momentus.

Jis susiraukia, kai sakote, jog jums reikia pabūti vienam

Savininkiškiems partneriams gali būti sunku leisti laiką atskirai ar suteikti jums reikiamos erdvės, o tai reiškia, kad jis nežinos kur jūs esate, negaus komforto iš santykių ir negalės kontroliuoti. Todėl atkreipkite dėmesį, jei partneriui nuolat reikia jūsų laiko ir dėmesio. Ypač, jei tai ima gadinti paprastus dalykus, pavyzdžiui, jei norite pažiūrėti televiziją be partnerio ar norite eiti miegoti kiek anksčiau. O jei net negalite palikti kambario partneriui nenusiminus, tai labai rimtas įspėjimas.

Jam reikia žinoti jūsų dienotvarkę

Poros labai dažnai pasidalina savo planais dienai ir apie pokyčius vienas kitą informuoja. Tačiau, jei jūsų partneris nori žinoti kur jūs esate ir ką veikiate kiekvieną minutę, nėra jokios abejonės, jog jis savininkiškas. Kai partneris kontroliuoja jūsų dienotvarkę ir ima reikalauti iš jūsų laiko, jis tikrai savininkiškas. Bėda ta, kad jūsų dienotvarkė gali būti patogi jam, tačiau tai gali kelti problemų jums. Ir tai nėra gerai. Geriausias būdas susidoroti su tokia situacija yra žinoti šiuos įspėjamuosius ženklus, pasitikėti savo nuojauta ir iš karto nubrėžti griežtas ribas santykiams. Tam, kad tokie santykiai pavyktų jūsų partneris taip pat privalo dirbti su savimi.

Visą laisvalaikį jis nori leisti su jumis

Emocinio lygmens sveikatos ženklas – kai žmogui nereikia leisti kiekvieno momento su partneriu ir tai, kad jis vertina tiek savo, tiek jūsų atskirą laisvalaikį. Štai kodėl turite atkreipti dėmesį, jei partneris nori leisti laisvą laiką tik su jumis, ypač, jei jis atsisakė savo hobių. Žinoma, poros turi norėti leisti laiką kartu, tačiau partneriams būtinas ir laikas atskirai. Jei jūsų partneris prilipęs prie jūsų visą laiką, turėtumėte apie tai pasikalbėti. 

Jis rašo jums žinutes nuolat

Kaip jau minėjome, viskas gerai, jei partneris parašo ir paklausia ką veikiate. Tačiau, jei partneris skambina ar rašo jums dažnai, tai reiškia, kad jis gali būti savininkiškas, ypač, jei dėl to jaučiatės blogai. Tačiau yra ir gera žinia, jei sugebėsite su tuo susidoroti. Jei pora kreipsis pagalbos ir savininkiškumas kyla tik dėl užtikrintumo. Tai gali būti išspręsta, jei pora dirbs išvien.

Partneris dalijasi per daug informacijos socialinėje erdvėje

Kai antroji pusė įtraukia jus į skaitmeninį pasaulį, tai gali pasirodyti miela. Tačiau socialinė medija taip pat gali būti naudojama savininkiškam elgesiui išreikšti. Gal jūsų partneris dalinasi jūsų poros nuotraukomis nuolat, ar žymi jus visada, kai ką nors veikiate kartu, nes tai yra jo būdas parodyti, jog jis palaiko santykius. Tačiau gali būti ir blogiau: savininkiškas partneris gali naudoti socialinius tinklus jus sekti. 

Jei norite nuomonės iš šalies, pasikalbėkite su savo draugais ar terapeutu. Niekada nebūna lengva susidoroti su partnerio nepasitikėjimu savimi, ypač, jei jis gali pasirodyti įvairiausiais lygmenimis. Tačiau yra būdų tai išspręsti, svarbu dirbti drauge.

Suaugusiems.lt

Ar teko susidurti su savininkiškumu santykiuose?
 
Komentarai
Naujas komentaras