10 mitų apie nėštumą

8062852.jpeg
 
1 komentaras
Nėštumas – vienas nuostabiausių moters gyvenimo etapų, tačiau, reikia pripažinti, kad šis periodas kupinas streso ir neaiškumų: ką galima daryti, o ko ne? Nėštumo laikotarpis apipintas daugybe mitų, kurių dauguma kertasi su realybe. Taigi, ką moterims galima, ir ko ne?

1. Skrydis lėktuvu

Tai tikrai nekenkia kūdikiui, kad ir kaip toli skristumėte, tačiau trečiąjį nėštumo trimestrą dėl skrydžio  patartina pasikonsultuoti su gydytoju.

2. Sušiai

Kai kurios moterys mano, kad nėštumo metu negalima valgyti sušių, tačiau šis mitas visiškai nepagrįstas. Nėštumo metu reikėtų vengti ryklių mėsos, kardžuvės bei atlantinės skumbrės, o tuną reikėtų valgyti saikingai.

3. Seksas

Klaidinga manyti, kad nėštumo metu negalima mylėtis, nebent esate „ekstremalaus“ sekso mėgėjai – nėštumo metu reikėtų saugotis galimų traumų.

4. Kava

Kavą reikėtų gerti saikingai, tačiau nieko nenutiks, jei išgersite vieną puodelį.

5. Vaiko lytis

Kai kurie tiki mitu, kad galima nustatyti vaiko lytį pagal tai, į kurią gimdos pusę jis pasisukęs. Tokios nuostatos laikytis gana kvaila: nejau iš to kilęs posakis „berniukai – į kairę, mergaitės – į dešinę”?

6. Valgymas “už du”

Dažnai sakoma, kad nėščia moteris turėtų valgyti kaip už du, tačiau tai nėra tiesa – būsimai mamai reikėtų suvartoti 300 kalorijų daugiau nei įprasta.

7. Rankos

Kai kurios moterys mano, kad nėštumo metu negalima kelti rankų virš galvos, tačiau tai daryti galima.

8. Rentgenas

Jei reikia padaryti rentgeno nuotrauką, tikrai neverta baimintis dėl žalos kūdikiui – juk rentgeną darotės ne kasdien, tiesa? Taigi, nuo vieno karto nieko nenutiks.

9. Aštrus maistas

Klaidinga manyti, kad pipirai gali pakenkti kūdikiui – svarbu gerai subalansuoti mitybą, o tai, ar kartais valgote aštriau, ar ne, neturės įtakos kūdikio sveikatai.

10. Naminiai gyvūnai

Jei namuose laikote šunį ar katę, tikrai nereikia jų vengti nėštumo metu, tačiau nėščioms moterims nerekomenduojama keisti kačių kraiko. Tai nėra draudžiama, tačiau yra galimybė, nors ir visai menka, užsikrėsti parazitais.

Nors nėštumo periodas moterims gali būti tikras išbandymas, tačiau tikrai nebūtina keisti visų savo įpročių, svarbiausia, kad viskas būtų daroma saikingai.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
deja astrus maistas tikrai nerekomenduojamas, nebent norite isvystyti vaikui alergija.
Naujas komentaras