13 požymių, jog jums gali būti reikalinga porų terapija

 
Pasak Amerikos šeimos psichologų asociacijos, 93 procentai pacientų pripažįsta, jog jų šeimynines problemas padėjo išspręsti tik terapija. Taigi, skaitykite toliau ir sužinosite, ar jums taip pat galėtų praversti profesionalo konsultacija.

1. Netikėti sukrėtimai

Gyvenimo nepastovumas gali iš pagrindų sudrebinti jūsų ir jūsų antrosios pusės ramią kasdienybę. Neplanuotas nėštumas, finansiniai pasikeitimai ar artimo žmogaus netektis – visa tai gali trenkti kaip žaibas iš giedro dangaus. Tokie dramatiški pasikeitimai gali sudrebinti net ir pačius laimingiausius santykius. Jei patyrėte panašią krizę, pasikalbėkite su partneriu ir nebijokite kartu kreiptis į specialistą.

2. Vedybos

Jei esate santykiuose ilgą laiką, greičiausiai, jaučiate spaudimą dėl vedybų. Iš tiesų, nesvarbu, ar planuojate vedybas, ar tik susižadėjote, o gal tiesiog keliatės gyventi drauge – visa tai yra žingsnis į stipresnius įsipareigojimus. Jei jaučiate, jog kankina dvejonės – kreipkitės į porų konsultantą. Tyrimai atskleidė, jog vedusios poros, kurios lankosi pas psichologą, ramiau ir greičiau sprendžia nesutarimus, o tai kelia didesnį pasitikėjimą savimi ir partneriu.

3.Nebeužsiimate seksu

Sekso nebuvimas gali reikšti gilesnę problemą. Dažnas galėtų pritarti minčiai, jog seksas yra tarsi santykių rodiklis. Jei pastebite, kad prastėja jūsų seksualinis gyvenimas, gali būti puiki proga apsilankyti pas psichologą ir išsiaiškinti, kas jūsų poroje negerai. Verčiau nelaukite, kol sugrius santykiai, kreipkitės pagalbos nedelsdami. 

4. Turite paslapčių vienas nuo kito

Jei slepiate nuo savo partnerio dalykus, apie kuriuos poros tikrai turi kalbėtis (finansai, jausmai, nepateisinti lūkesčiai, seksualinė aistra ir poreikiai) – tai tikrai indikatorius, jog privalote kreiptis pagalbos į profesionalą. Žinoma, visi turime teisę į asmeninį ir laisvą gyvenimą, atskirai nuo partnerio, tačiau niekada neturite jaustis ignoruojamas ar pats vengti atvirumo poroje. 

5. Konfliktuojate dėl smulkmenų

Konfliktai, kylantys dėl smulkmenų, kurie virsta tikru karu, gali signalizuoti apie rimtas problemas. Jei jus ėmė erzinti tai, į ką anksčiau nekreipdavote dėmesio, pasvarstykite apie vizitą pas porų psichologą.

6. Intensyvėja konfliktai

Iš tiesų, svarbiausia ne konfliktų dažnumas, o jų intensyvumas. Ginčai, kurie nesibaigia kompromisu, ar po kurių jaučiatės dar blogiau, nei ginčo pradžioje, parodo, jog santuokoje gausu paslėptų problemų. Negatyvios emocijos, kurias siunčiame partneriui, provokuoja tik daugiau negatyvumo.

7. Pastebite, kad negatyvios emocijos vis kartojasi

Žmogaus pasąmonė fiksuoja dėl ko kilo konfliktas, kaip jis vystėsi, todėl manome, jog panašūs konfliktai kils ir ateityje. Partneriai gali įprasti laukti iš antros pusės vien negatyvaus elgesio ir tokie lūkesčiai gali privesti tik prie dar daugiau beprasmių ginčų. Taigi, nemokėjimas spręsti problemų sukelia tik daugiau neaiškumo ir bėdų, o tai labai kenkia santykiams.  

8. Esate nusistatę vienas prieš kitą

Laikui bėgant, susidarome nuomonę apie savo partnerį. Toji nuomonė pagrįsta bendrais išgyvenimais. Kai poroje trūksta nuoširdumo, gali atsirasti nepasitikėjimas, o tai griauna bet kokius santykius. Taigi, net kai partneris pasako ką nors malonaus, dažnai nutinka taip, kad antra pusė priima tai kaip „nukrypimą nuo normos“, arba atmeta, dėl įsitikinimo, jog už gerumo slypi blogi motyvai. 

9. Negalite atleisti

Jei nesugebėsite atleisti, negalėsite judėti į priekį, nesvarbu ar santykius mėginate išsaugoti, ar juos nutraukėte. Jei dažnai nesutariate, greičiausiai, santykiuose trūksta pasitikėjimo ir atsidavimo.  Prancūzų filosofas B. Paskalis yra sakęs: „Žmonės bando pateisinti savo veiksmus, tačiau mes dažnai linkę jais netikėti... Nes jų pasiaiškinimai nesutampa su mūsų neigiama nuomone."

10. Nesutariate dėl svarbiausių dalykų

Kiekviena pora patiria nesutarimus, tačiau jei jūsų nuomonės drastiškai išsiskiria dėl tokių dalykų kaip vaikų auklėjimas, finansai ar šeimos planavimas, neutralus trečiasis asmuo tikrai gali objektyviai pažvelgti į problemą ir padėti ją išspręsti. 

11. Priklausomybė

Jei vienas iš partnerių piktnaudžiauja alkoholiu, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, ar ilgą laiką vartoja kokius nors medikamentus, nors jam jų nebereikia, laikas ieškoti pagalbos. Profesionalus specialistas gali padėti suprasti ar tai tikrai priklausomybė ir padėti ją gydyti. Net jei priklausomas partneris ir atsisakytų dalyvauti terapijoje, sutuoktinis vis tiek gali ją lankyti. Individualūs užsiėmimai gali būti mažiau efektyvus, tačiau tikrai padės praregėti ir sužinoti kaip padėti savo mylimajam.

12. Vienas iš partnerių siekia porų terapijos

Yra be galo daug porų, kuriose vienas iš partnerių gali daugybę metų prašyti kito išbandyti porų terapiją. Tačiau prašomas partneris niekaip negali suprasti, jog poroje yra rimtų problemų ir į prašymus tiesiog nekreipia dėmesio tol, kol antra pusė pasiduoda ir paprašo skyrybų. Jei sutuoktinis jau ne kartą jūsų prašė kartu apsilankyti pas psichologą, nenumokite į tai ranka. Terapija gali išsaugoti jūsų santuoką!

13. Vienas iš partnerių neprisiima atsakomybės

Psichologė pasakoja: „Dažnai pasitaiko, jog porų terapiją ima lankyti tik vienas žmogus – vyras ar žmona. Viena moteris ėmė lankytis pas mane viena, įniršusi, jog jos vyras nesugeba susirasti darbo ir taip prisidėti prie šeimos finansų. Po kurio laiko mano kabinete jie ėme lankytis kartu. Jiedu dalinosi savo istorijomis, o aš jiems padėjau pasidalinti jausmais, išsakyti savo poreikius vienas kitam. Šitaip jie tapo artimesni, nuoširdesni ir susikūrė stiprų ryšį." 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras