4 stebuklingi "Kaip?"

Seima.jpg
 
4 komentarai
Pateikiame 4 paprastus žingsnelius, kaip lengvai ir efektyviai bendrauti su sutuoktiniu. Juk kartais reikia žinoti kelias mažas paslaptis, kad santykiai klostytųsi geriau.

Nesvarbu, kiek laiko esate kartu, kokia artima jūsų draugystė, yra bendros komunikavimo taisyklės, tam tikrais atvejais tinkančios kiekvieniems santykiams.

4 svarbūs bendravimo aspektai, padėsiantys pasiekti santarvę, susikurti jaukią bei laimingą atmosferą šeimoje:

1. Kaip tinkamai klausytis.  Kiekvienas žmogus kasdien išgyvena daugybę emocijų. Įsivaizduokite, kiek baimių, minčių, apmaudo, aistros ir problemų patiriame kasdien. Štai kodėl turime palengvinti vienas kitam naštą, išklausyti, net kartu paanalizuoti jausmus bei mintis. Šio poreikio supratimas – tai raktas į efektyvų bendravimą (bei klausymąsi) su sutuoktiniu.

 • Klausykite ir nesmerkite. Žmogus niekada nesidalins savo mintimis ar jausmais, kol nesijaus saugus, kol jaus griežto atsako baimę.
 • Supraskite, sutuoktinis gali norėti tiesiog išsipasakoti – išmokite klausytis ir neieškoti sprendimų. Partneris gali norėti jūsų patarimo, tačiau dažniausiai žmonės nori tiesiog išsilieti. Jei atidžiai klausotės, suprasite, ar antroji pusė tiesiog bando išsipasakoti, ar nori kartu rasti tinkamą sprendimą.
 • Būkite susidomėjęs ir užjauskite.  Juk kalbatės su savo gyvenimo partneriu –  jums turėtų rūpėti viskas, kas rūpi jam. Pagalvokite, kokio supratimo lauktumėte, jei tektų apsikeisti vietomis ir išsipasakoti norėtumėte jūs.

2. Kaip būti išgirstam.  Pastebėti, jog sutuoktinis jūsų nesiklauso, gali būti iš tiesų skaudu, tai gali suerzinti bei nuvilti. Kaip bebūtų, kiekvienas tikisi būti išgirstas.

 • Venkite pernelyg dramatiško požiūrio bei graužaties. Žinoma, gali būti, jog tokio savo elgesio net nepastebite, tačiau jei esate sugniuždytas – yra šansų, jog būtent šią klaidą ir darote. Tokiu atveju sutuoktinis negerbs jūsų taktikos ir verčiau apskritai nesiklausys, ką kalbate...
 • Paklauskite kodėl.  Pasakykite partneriui, jog jaučiatės neišgirstas, paklauskite, kodėl taip yra. Nenusiteikite konfrontacijai, taip nieko neišspręsite. Kartais žmonės būna pernelyg paskendę kasdienėje rutinoje ir net nesuvokia, jog nesiklauso mylimo žmogaus. Tiesiog leiskite antrajai pusei žinoti, kaip jums svarbu pasidalinti savo mintimis ir jausmais.
 • Pasiruoškite kompromisui. Leiskite partneriui kiek atsipalaiduoti priimdami kompromisą, kuris turėtų jį sudominti dar labiau. Pavyzdžiui, nusistatykite laiką ir kiekvieną vakarą išsipasakokite partneriui. Tuo laiku visas jo dėmesys turi būti skirtas jums. Laikui bėgant, mylimasis išmoks klausytis be jokių susitarimų!

3. Kaip pagarbiai išreikšti jausmus.  Kartais, ypač jei esame pikti, įsižeidę ar įskaudinti, nesugebame savo jausmų ar minčių išreikšti pagarbiai. Rodos, už mus tarsi kalba pyktis ar skausmas, stengiamės pasakyti tuos dalykus, kurie partnerį skaudina ir taip pabloginame situaciją. Nėra paprasta to atsikratyti, tačiau tai privaloma, jei norite išmokti efektyviai bendrauti.

 • Prieš išreikšdamas požiūrį ar nerimą, giliai įkvėpkite. Juk nenorite pasakyti kažko, ko vos po keleto minučių jau gailėsitės.
 • Turėkite apytikrį planą, kaip pasakysite tai, ką norite, nepuldamas rėkti ar kaltinti antrosios pusės. Kai tai išmoksite, labiau tikėtina, jog sutuoktinis nepereis į gynimosi poziciją ir tiesiog jūsų išklausys.

4. Kaip susikurti pasitikėjimą. Pasitikėjimo vienas kitu kūrimas prasideda jau pačioje draugystės pradžioje. Nesvarbu, ar neseniai pradėjote bendrauti, ar stengiatės atkurti seniai dingusį tikėjimą vienas kitu, šie patarimai padės jums tai įgyvendinti.

 • Būkite sąžiningas ir nuoširdus.  Tai – svarbiausia santykių vertybė. Turite būti atviras pasakodamas savo viltis, veiksmus, dienos sėkmes bei nesėkmes. Bandymas kažką nuslėpti prilyginamas melui ir tai neišvengiamai sąlygoja santykių problemas.
 • Apsvarstykite grėsmę. Priminkite sau, ką galite prarasti būdamas nesąžiningas bei sužlugdydamas partnerio pasitikėjimą. Tai padės jums įveikti pagundas bei sukurti ar atkurti pasitikėjimą jumis.
 • Mokėkite laukti. Nesvarbu, ar jūsų draugystė dar neseniai prasidėjo, ar trunka ilgai, tačiau bandote atkurti sugriuvusį pasitikėjimą, nepamirškite, jog tam reikia laiko. Parodykite, jog esate patikimas ir sutuoktinis tai įvertins.

Bendravimas santuokoje ne visada būna paprastas. Tačiau jei sąžiningai pasinaudosite šiais patarimais, laikui bėgant būsite apdovanotas artimesne draugyste, sumažėjusiu stresu bei šiltesniais laimės pojūčiais.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (4)
Turi būti abipusiai. Jei to nera, viskas beprasmiska
Geras straisniukas
tik reikia noro ir viskas imanoma
geri patarimai! tik reikia daug valios ir pastangų, kaip ir visur gyvenime. aišku ir partnerio supratingo ;)
Naujas komentaras