7 subtilūs požymiai, jog jūsų santuoka gali iširti

Contemplating-Divorce.jpg
 
Idealiu atveju rasite gyvenimo meilę, susituoksite, o tada gyvensite laimingai visą likusį gyvenimą. Realistiniu požiūriu taip nutinka ne visada. Kai kurie žmonės gali nurodyti tikslią priežastį ar momentą, nuo kurio jie suprato, kad santuoka iširs. Akivaizdūs charakterių nesutapimai ar neištikimybė yra aiškūs ženklai, jog santuoka nesitęs amžinai, tačiau ekspertai pataria atkreipti dėmesį į mažus dalykus.

Maži dalykai santuokoje gali būti daug pavojingesni, nei didelės nuodėmės, nes mažiems dalykams dažnai leidžiame „lengvai praslysti“. Per daug mažų nuodėmių ar bėdų gali iššaukti paslėptą pyktį ar kitas slėptas neigiamas emocijas. Kuo daugiau apmaudo susikaupia viduje, tuo jis tampa pavojingesnis abiems partneriams kažkuriuo santykių momentu.

Išlaikyti santuoką nėra lengva. Reikia įdėti daug pastangų norint, kad santuoka tęstųsi ir klestėtų. Pasak skyrybų advokato Steven J. Mendel, laimingos poros susituokia dėl geriausių norų, tačiau kai kurios jų gali išsiskirti neišvengiamai. 

Taigi, kaip žinoti, jog santuoka gali iširti? Pateiksime kelis subtilius ženklus, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

1. Kilnūs poelgiai priimami su įtarumu

Jei partnerio daromos romantiškos staigmenos priimamos su panašiomis mintimis kaip „Ką dabar padarei?“, jūsų santykiams gali ateiti galas. Tai reiškia, jog santykiuose yra tam tikrų paslėptų nepasitikėjimo problemų. 

Jei gražūs gestai nuolat priimami su įtarumu, jog vėl prisidirbote ar, kad buvote neištikimas antrai pusei, tai yra ženklas, jog jūsų santuokai trūksta tvirtų pamatų. Niekas neturėtų projektuoti kitam savo nepasitikėjimo ir nesaugumo kitam. Juk visi santykiai reikalauja visiško pasitikėjimo. 

2. Trūkumui ir kaltė naudojami juokeliams

Jei vienas iš jūsų kartą švelniai pajuokavo apie klaidą tam, kad sumažintų įtampą, tai puiku. Tačiau jei vienas iš partnerių nuolat juokauja apie kito kaltę ir trūkumus, tai gali sukelti apmaudą ir iššaukti pasyviai agresyvų elgesį santykiuose. Tai yra du dalykai, kurių santykiuose nenori niekas. O toks elgesys darosi labiau problematiškas, kai šie juokai skamba ne tik tarp jūsų dviejų. Jūsų santuoka nėra pašaipų objektas kitiems žmonėms. 

3. Nebesidomite vienas kitu

Lengva teigti, jo pažįstate partnerį puikiai, kai esate kartu ilgą laiką. Tačiau domėjimasis ir kažko naujo sužinojimas apie partnerį neturėtų baigtis niekada. Dėmesys tam, kuo užsiima jūsų partneris yra be galo svarbus santykiams ir santuokai. Kuo daugiau vienas apie kitą žinote, tuo lengviau išlaikyti sveiką santuoką.

4. Nei vienas nenori priimti kompromiso

Jūs ir partneris esate du skirtingi žmonės, su skirtingais pomėgiais ir interesais. Vienintelis būdas porai susitaikyti po konflikto ar net jo išvengti, yra supratimas, kada verta stovėti už save, o kada reikia nusileisti partneriui ir priimti abi puses tenkinantį kompromisą. Kai taip nebe nutinka, problemos ir nesusipratimai tik auga. Sunku išlaikyti santykius, kai esate skirtingose barikadų pusėse. Jei nustojote priiminėti kompromisus, ar vienas jūsų visada privalo laimėti, gali būti, kad jūsų santuoka ilgai nesitęs.

5. Nustojote pyktis

Tai, kaip susidorojate su konfliktais, gali parodyti, ar santykiai turi potencialą, ar ne. Jei santykiuose atsiranda „nekalbadieniai“, ar nesiseka spręsti problemų, tai gali tapti ilgalaike problema. Konfliktai sukuria intymumą, jei tik leidžiate jiems būti vieta, kurioje galite augti kaip komanda. Jei ne, kažkuriuo metu susipyksite ir, greičiausiai, nežinosite kaip susitvarkyti gražiuoju būdu.

6. Daugiau laiko leidžiate atskirai, nei kartu ir mėgaujatės tuo

Visada smagu skirti laiko sau. Tačiau, jei dažnai leidžiate laiką atskirai nuo sutuoktinio ir tuo mėgaujatės, gali būti, jog jums reikia apie tai pasikalbėti su savimi ir paklausti savęs, kodėl taip nutiko. Gali būti, jog praleidote per daug laiko kartu, todėl jums prireikė daugiau laiko skirti sau, arba jūsų santykiai tikrai atšalo. Skirkite laiko tam išsiaiškinti ir suprasti, ko norite.

7. Nebesistengiate

Tai, kad nustojote stengtis vienas dėl kito yra pats svarbiausias ženklas, jog jūsų santuoka gali žlugti. Nustojote bendrauti, nustojote rodyti dėmesį vienas kitam, ar nebeplanuojate pasimatymų – trumpai tariant, nebepuoselėjate santykių, nes jūs ar partneris atsiribojo. Kai vienas žmogus atsiriboja ir ima pildyti savo emocinius troškimus kitur, ar atsisako kreiptis į porų psichologą, santykiai tikrai pasmerkti. Jei pastebėjote, kad nutiko būtent taip, viską meskite ir pabandykite atkurti ryšį. Santykių nebe išgelbėsite, jei tapsite svetimais žmonėmis.

Liūdna, tačiau ne visos santuokos tęsiasi amžinai. Jei pastebėjote nors vieną iš šių ženklų, svarbu rasti būdų suartėti su partneriu iš naujo. Atviras bendravimas būtų puiki pradžia. Tačiau, jei įdėjote daug pastangų į tai, kad santuoka vėl suklestėtų, tačiau niekas nepadeda, gali būti, jog atėjo laikas judėti į priekį. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras