Ankstyvi nėštumo požymiai

ankstyvieji-nestumo-pozymiai.jpg
 
Daugelį ankstyvųjų nėštumo simptomų lengva supainioti su įvairiais negalavimais. Tiksliau sužinoti galima nebent pasidarius nėštumo testą, bet svarbu ir sekti savo menstruacijų ciklą.

Moterims labai naudinga sekti savo ciklą: tai padeda suprasti, kaip menstruacijos veikia bendrą sveikatą. Yra daugybė nemokamų programėlių, kurios padės patogiai sekti ciklą. Be to, sekdama savo mėnesines ir geriau pažinodama savo ciklą, lengvai atpažintumėte galimą nėštumą.

Jei patiriate kuriuos nors iš žemiau esančių simptomų ar jums vėluoja mėnesinės, gali būti, kad verta pasidaryti nėštumo testą ar apsilankyti pas ginekologą.

1. Nuovargis

Vienas iš labai dažnai pasitaikančių ankstyvųjų nėštumo požymių yra nuovargis. Daugelis moterų pirmajame nėštumo trimestre jaučiasi išsekusios, o dėl nėštumo jaučiamą nuovargį lengva supainioti su kuo nors kitu, pavyzdžiui, gripu ar peršalimu.

2. Pykinimas

Pykinimas yra dar vienas ankstyvas požymis, jog laukiatės. Maždaug 80 % moterų jaučia pykinimą ankstyvą nėštumą. Tačiau tai reiškia, jog viena iš penkių moterų šio simptomo nepatiria, todėl kai kurios gali pamanyti, jog jei nejaučia pykinimo, tai ir nėštumo nėra, o tai gali būti neteisinga prielaida.

3. Jautrumas kvapams

Neįprastas uoslės paaštrėjimas gali būti dar vienas požymis, kad laukiatės. Jei maisto kvapas staiga ima erzinti, ar nebegalite pakęsti produktų, kuriuos mėgote, gali būti, kad esate nėščia.

4. Padažnėjęs poreikis šlapintis

Padidėjęs šlapinimosi poreikis gali būti simptomas kelių skirtingų būklių, įskaitant nėštumą. Jei ėmėte dažniau šlapintis nei įprastai, tačiau skausmo nejaučiate, galite būti nėščia.

5. Pilvo pūtimas

Jei jums neįprastai pradėjo pūsti pilvą, ar jaučiate maudimą pilvo srityje, tai ženklas, jog laikas atlikti nėštumo testą. Tai yra dar vienas ankstyvas nėštumo požymis, kurį daugelis praleidžia.

6. Užkietėję viduriai 

Jei pastaruoju metu jaučiate šį simptomą, tai gali reikšti, jog laukiatės.

7. Padidėjusios ir jautrios krūtys

Krūtų audinio pakitimas pasitaiko dažnai pirmaisiais nėštumo mėnesiais daugybei moterų. Jei pastebite, kad krūtys neįprastai jautrios ar net pilnesnės, pasidarykite testą.

8. Tamsėjančios areolės

Dar vienas krūtų pakitimas, reiškiantis nėštumą, yra zonos aplink spenelius patamsėjimas.

9. Sloga

Jei staga ėmė bėgti nosis, tai gali būti dar vienas požymis, jog esate nėščia. Didėjantis hormonų lygis ir kraujo spaudimas gali sukelti nosies audinių paburkimą, slogą, ar sausumą.

10. Dubens srities skausmas

Neįprastas dubens skausmas yra potencialus požymis, kad laukiatės. Dubens srities skausmas yra rimta būklė, kuri gali reikšti negimdinį nėštumą, tokiu atveju būtina skubiai kreiptis į medikus.

11. Makšties kraujavimas ar tepliojimas

Net jei manote, kad prasidėjo mėnesinės, yra šansas, jog tai implantacinis kraujavimas, o tai reiškia, kad laukiatės. Implantacinis kraujavimas dažnai painiojamas su menstruacijomis, todėl, jei įtariate nėštumą, apsilankykite pas ginekologą. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras