Ar galvojate apie skyrybas? Pirmiau paklauskite savęs šių klausimų

divorce-separation-broken-family-1599x900.jpg
 
Ne visada lengva apsispręsti ką daryti, jei imate galvoti apie skyrybas su partneriu, Iš vienos pusės, partneris jums rūpi ir turite daugybę gražių prisiminimų kartu. Tačiau iš kitos pusės, santykiuose daugybė problemų, kurios verčia galvoti apie santykių nutraukimą. Kad ir ką nuspręstumėte, geriausia, jei prieš tai sustosite ir paklausite savęs kai ko, kad galėtumėte būti tikras dėl savo sprendimo.

Skyrybos gali būti puikus sprendimas, jei nebesate laimingas su partneriu, o santykiai jus žlugdo vietoje to, kad jaustumėtės pakylėtas. Gyvenimas reikalauja išmintis ir tobulėjimo. Deja, negalite tikėtis, kad visi jus palaikys, net ir jūsų partneris. Jei pasirinkote kitą gyvenimo kelią, gal laikas įvertinti santykius? Skyrybos gali būti karčios, bet jei santykiai laiko jus nuo jūsų svajonių siekimo, tada turite apsispręsti. Geriausia išeiti tada, kol dar mylite ir gerbiate vienas kitą, kad išvengtumėte nemalonių emocijų. Štai ko vertėtų savęs paklausti prieš nutraukiant santykius:

Ar kas nors daro įtaką mano sprendimui?

Jei rimtai galvojate apie skyrybas su partneriu, išmintinga atsitraukti ir pagalvoti kas gali daryti įtaką jūsų sprendimui. Ar jūsų mama nuolat kartoja, kad jums bus geriau be partnerio? Ar jūsų geriausias draugas prisiekinėja, kad skyrybos bus geriausias sprendimas? Aplinkinių nuomonė gali būti nebloga gairė, tačiau tai yra jūsų sprendimas, ne jų. O gal svajojate apie naują partnerį? Kartais imame svarstyti apie skyrybas, kai patiriame kažką, ko seniai nepatyrėte su partneriu. Tačiau tokie dalykai praeina, todėl gerai pagalvokite prieš priimdami sprendimą.

Ar galėčiau palikti vaiką su šiuo partneriu?

Tai gali atrodyti gana keistas klausimas, tačiau paklausdami savęs, ar norėtumėte palikti savo esamą ar įsivaizduojamą vaiką su partneriu, galite sau labai padėti. Tai suteiks galimybę pasitikrinti, ar norėtumėte, kad jūsų vaikai praleistų visą likusį gyvenimą su tokiu žmogumi kaip jūsų partneris. Jei jūsų atsakymas neigiamas, tai reiškia, kad laikas santykius baigti.

Ar vis dar jaučiuosi laimingas?

Sveiki santykiai dar nereiškia, kad viskas yra gerai. Iššūkiai neišvengiami, tačiau kartu su partneriu galite viską įveikti ir tapti stipresne pora. Tačiau šie iššūkiai neturėtų sukelti tokį stresą, kad imtumėte manyti, jog geri laikai baigėsi. Todėl paklauskite savęs, ar vis dar esate laimingas su partneriu. Tik todėl, kad gerai tvarkotės su ginčais ar palaikote vienas kitą sunkiais momentais nereiškia, kad turite likti pora. Jei partnerystė nebeatneša jums džiaugsmo, reiškia, laikas keliauti savu keliu.

Ar tai yra tai, ko aš dabar noriu?

Jei galvojate apie skyrybas, nes norite būti vienas, pamąstykite ar tai reiškia, kad jums tiesiog reikia daugiau laiko sau, ar norite būti vienišas. Visada pasitaiko momentų, kai jaučiatės pavargęs nuo santykių, nes imate nuobodžiauti. Jaučiatės, kad galėtumėte padaryti daugiau, jei būtumėte vienas. Tačiau šie momentai nutinka kiekvienuose santykiuose ir, greičiausiai, tai praeis. Jei tai yra vienintelė skyrybų priežastis, pamėginkite ką nors naujo kartu. Jei po to vis tiek norėsite būti vienišas, tada skyrybos gali būti tinkamas pasirinkimas.

Ar mūsų esminės vertybės vis dar panašios?

Kai pradėjote santykius, vienas iš dalykų, kurie jus sujungė, buvo panašūs interesai. Tačiau, jei šiuo metu ėmėte svarstyti, ar norite išsaugoti santykius, paklauskite savęs, ar jūsų vertybės ir interesai vis dar panašūs. Kasdienio gyvenimo pasirinkimai keičiasi, tačiau esminės vertybės, greičiausiai, ne.

Ar tai kartojasi?

Ar jūs esate žmogus, kuriam mintys apie skyrybas kartojasi kas kelis mėnesius? Ar imate prarasti susidomėjimą maždaug po metų? Kai imate galvoti apie santykių nutraukimą, sustokite ir paklauskite savęs ar tai tikras impulsas, ar tai tiesiog kartojasi periodiškai. Paklauskite savęs: „Ar skyrybų priežastis yra kažkas partneryje, ar šią priežastį galėčiau pritaikyti daugeliui partnerių?“ Jei tai galėtumėte pritaikyti daugiau nei vienam žmogui, tai dažnai reiškia, didesnį limituojantį modelį santykiuose. Prieš nutraukdami santykius pamėginkite suprasti, kas tai per modelis ir kaip tai išspręsti. Ar bijote suartėti? Ar bijote įsipareigojimo? Supratę tai lengviau apsispręsite.

Ar šiuo metu vyksta kas nors rimto mano gyvenime? 

Kai imate svarstyti apie tokį svarbų sprendimą kaip santykių nutraukimas, taip pat turėtumėte pamąstyti ar jūsų gyvenime šiuo metu nekyla didelių iššūkių. Ar pakeitėte darbą? Ar neseniai mirė kažkas iš šeimos narių? Ar jums sunkiai sekasi kituose santykiuose? Jei tą pastebėsite, geriau suprasite ar tai nėra tik kitų priežasčių projekcija jūsų romantiniams santykiams. Žinoma, gali būti, kad mintys apie skyrybas nėra susijusios su kitomis jūsų gyvenimo dalimis, tačiau sustoję ir pagalvoję galėsite būti tikri dėl savo sprendimo.

Ar man tiesiog nuobodu?

Žmonės linkę pridaryti problemų ar viską versti aukštyn kojomis, kai santykiai tampa nuobodūs, vargina. Tačiau visi santykiai nuolat patiria įvairius besikeičiančius ciklus. Vietoje to, kad išsiskirtumėte su partneriu, kai pirmą sykį pajutote nuobodulį, verta panagrinėti, ar problemos šaknis yra jaudulio stoka ir kaip galėtumėte tai pakeisti. Jei manote, kad jums šiuo metu šiek tiek nuobodu, pamėginkite atgaivinti santykius vaidmenų žaidimais lovoje arba susiraskite naują hobį sau ir partneriui. Gali būti, jog tiesiog laikas atnaujinti ryšį.

Jei mąstote apie skyrybas, įsitikinkite, kad sprendimas tikrai tinkamas. Jei jūsų santykiai yra toksiški ar partneris elgiasi užgauliai, skyrybos yra neabejotina išeitis. Tačiau, jei santykius įmanoma išgelbėti ir jūs to norite, verta apie tai pagalvoti. Skyrybos nėra lengva patirtis, todėl šis sprendimas turi būti aiškus ir priimtas užtikrintai.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras