Ar jau atėjo laikas atžaloms?

seima-77016147.jpg
 
Negalite nurimti, nes nuolatos svarstote, ar jau esate pasiruošę turėti kūdikį? Tai yra vienas didžiausių gyvenime apsisprendimų, paprastai teikiantis didelį pasitenkinimą. Tačiau vis tik, laikas jau ar dar ne?

Egzistuoja keletas aspektų, kuriuos būtina gerai apgalvoti.

  • Ar galėsite vaiką gaubti meile bei šiluma? Jaučiatės nusiminę, vieniši ar nemylimi ir galvojate, kad kūdikio susilaukimas – geriausias visų problemų sprendimo būdas? Taip nebus. Turite jaustis stabiliai ir būti patenkinti gyvenimu, kad galėtumėte vaiką apsupti meile bei jaukumu, apdovanoti tik geriausiomis emocijomis. Negalima tuo naudotis norint užpildyti asmeninę emocinę tuštumą. Taip pat, turite būti tikri, kad galite atvirai apie savo jausmus kalbėtis su asmeniu, su kuriuo ketinate susilaukti vaiko. Ar jūs abu tikrai trokštate ir jau esate pasirengę tapti tėvais?
  • Ar turėsite pakankamai kantrybės? Be to, turite nuspręsti, kaip jūs elgsitės, kai tapsite tėvais. Kartais susitvarkyti su mažais vaikais gali būti iš tikrųjų sudėtinga, taigi, ar turėsite pakankamai kantrybės su tuo susidoroti? Žinoma, vaikų auginimo įgūdžių galima išmokti tik su patirtimi, tačiau vis tiek, turite įsitikinti, kad sugebėsite išsilaikyti net jei viskas taptų labai sunku.
  • Ar jūsų gyvenamoji vieta tinkama kūdikio auginimui? Labai svarbu apsvarstyti ir tai, kokioje aplinkoje augs mažylis. Žinoma, kūdikiai nereikalauja daug erdvės, gurmaniško maisto ar kišenpinigių, tačiau keletą aspektų apsvarstyti vis tik reikėtų. Pagrindinis klausimas – ar jums bus patogu? Į tai svarbiausia atsakyti, jeigu vis dar gyvenate tėvų, su kuriais kariaujate, namuose ar spaudžiatės vieno kambario bute. Taip pat, jeigu įsikūrinėjate į naują būstą – ar suspėsite įsirengti iki vaikelio gimimo?
  • Ar turėsite pakankamai finansų? Vaiko auginimas – nepigus malonumas. Tačiau kruopščiai apgalvoję tikrai rasite išeitį, kaip sukaupti reikiamus pinigus tėvystei. Jeigu finansinis klausimas jūsų šeimoje yra pakankamai opus – nepalikite šių svarstymų paskutinei minutei.
  • Ar dėl kūdikio galėsite paaukoti mokslus bei darbą? Jeigu vis dar mokotės universitete ar net mokykloje – būtinai apgalvokite, ar mažas vaikelis nepavers ir taip nelengvo periodo dar sudėtingesniu. Taip pat turite nuspręsti, ar esate pasirengę aukoti savo mokslus dėl vaiko. Nors juos galėsit tęsti ir mažyliui kiek paūgėjus, tačiau bet kuriuo atveju tokia pertrauka gali ir visiškai pakoreguoti planus. Kūdikio gimimas neretai susikerta su karjeros laiptais, jeigu jais sėkmingai kylate. Tiesiog kartais tokie atotrūkiai nuo darbo paveikia tiek patį žmogų, tiek ir jo situaciją darbovietėje.
  • Ar galėsite patenkinti visus vaiko socializacijos, išsimokslinimo poreikius? Nepamirškite žvilgtelėti ir į ateitį. Reikės rūpintis darželiu, mokykla, užklasine veikla ir gebėjimų tobulinimu. Visa tai – irgi savotiškas darbas.

Ir vis dėlto, atsakyti į klausimą, ar pagaliau atėjo laikas atžaloms, galite tik jūs patys. Niekas jums to patarti negali. Tiesiog svarbu susirinkti visą reikiamą informaciją apie būsimus gyvenimo pokyčius. Beje, iškilus klausimams, visada galite kreiptis ir į savo šeimos gydytoją.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras