Ar santuoka prasminga tik turint vaikų?

seima.jpg
 
4 komentarai
Vis daugiau porų pasirenka neturėti vaikų, ir, kadangi skaičiai tikrai nėra maži, verta tai panagrinėti plačiau. Gimstamumo rodiklis vis mažėja, pavyzdžiui, Italijoje vienai moteriai vidutiniškai tenka 1,33 vaiko, o tai reiškia, kad iki 2050 metų Italijoje sumažės maždaug 14 milijonų gyventojų.

Europoje manoma, kad norint palaikyti populiaciją, vienai moteriai turėtų tekti 2,01 vaiko, tačiau skaičiai yra mažesni:

Prancūzija – 1,9

Anglija – 1,74

Vokietija – 1,37

Graikija – 1,27

Lietuva - 1,55

Pastebėta, kad tuokiamasi  vis vėliau, pavyzdžiui, JAV tuoktis neskubama – dažniausiai einama prie altoriaus 27-29 metų amžiaus. Tuo tarpu Lietuvoje dar prieš kelis dešimtmečius 23 metų mergina jau buvo vadinama „senmerge“. Laimei, šiandien jau nenustatomos ribos, kada reikia tuoktis ir kada susilaukti vaikų. Vis vyresnės moterys pagimdo sveikus vaikus, taigi, situacija tik gerėja. Tačiau kodėl vis dažniau poros pasirenka neturėti vaikų? Psichologai aiškina, kad tai tiesiog yra kiekvieno asmeninis apsisprendimas. Vieni savo laimę įsivaizduoja tik su vaikais, kiti laimingi ir būdami dviese ir daugiau laiko skirdami tiesiog sau.

Biblijoje sakoma „Būkite vaisingi ir dauginkitės, pripildykite žemę ir valdykite ją“, tačiau šiandien vaikai tikrai ne visada yra santuokos esmė.

Suaugusiems.lt

Ar santuoka prasminga tik turint vaikų?
 
Komentarai (4)
Vakarai gali nebesidauginti, trečias pasaulis daro tai ir už save ir už visus kitus
Jei du žmonės myli vienas kitą, tai gali rasti pramogų ir be vaikų, vaikai, namai, buitis griauna aistrą šeimoje.
nemanau
tokios poros pasirenka netureti vaiku, esa vaikai trukdo, siekti karjeros, tusintis..... bet yra pastebejimas, kad tokios poros laiko suni, gal net kelis..... ir cackinasi su juo-labiau nei su mazu vaiku.....va suo jau tam visiskai netrukdo jau:D


o seip, tai ne manau kad vaikuose yra prasme santuokoje.... ir aplamai-ar santuoka is vis yra kokia prasme gyvenime??????
Naujas komentaras