Ar verta puoselėti gerus santykius su giminaičiais?

seima(1).jpg
 
Yra sakoma, kad už šeimą ir gimines nėra nieko stipresnio. Juk žmones jungiantys kraujo ryšiai išlieka per amžius, o kartais draugystės neatlaiko sunkumų…

Tačiau ne visada viskas būna gerai. Dažnai giminystės ryšiai nėra tokie stiprūs, kaip galbūt norėtųsi, todėl vertėtų išbraukti kai kuriuos giminaičius iš artimų žmonių sąrašo. Kai kuriems žmonėms tai gali skambėti labai žiauriai, tačiau tiesa yra ta, kad nuo kai kurių giminaičių reikia bėgti kuo toliau…

Jie visiškai tavimi nesidomi

Tarkim, tu pasiskelbei, kad kitų metų vasarą susituoksi ir jau pradėjai planuoti šventę. Svajoji apie šventę pačių artimiausių žmonių rate, tačiau iš tėvų išgirsti, jog tetos ir dėdės liko labai nepatenkinti, kad jų nepakvietei… Ką tokiu atveju daryti?

Visiškai nieko. Jeigu organizuoji šventę (vestuves, krikštynas, gimtadienį ir kt.), kviesk tik tuos žmones, su kuriais iš tiesų bendrauji. Kodėl tau turėtų rūpėti seniai matytos tetos nuomonė? Tavo šventėje nelabai gerai pažįstamas dėdė taip pat nėra reikalingas. 

Jeigu palaikai artimus ryšius tik su kai kuriais giminaičiais, turėtum nepamiršti jų ir įtraukti į savo gyvenimą bei organizuojamas šventes. Seniai matyti giminaičiai, kurie supyksta negavę pakvietimo į tavo šventę, neturėtų dėl to pykti. Juk jie visiškai tavimi nesidomi, todėl ir tau nebūtina jais domėtis.

Jie bando išsiaiškinti, kaip tu gyveni, bet per kitus asmenis

Lietuva yra labai maža šalis, todėl ne veltui yra sakoma, kad visi vieni kitus pažįsta. Ir kaip nepažinsi, kai turi daug pažįstamų ir draugų!

Labai dažnai giminaičiai, kurie nepalaiko su tavimi jokio ryšio, sužino apie tavo gyvenimą iš kitų žmonių. Juk visiškai nebūtina tavęs paklausti, kaip gyveni, jeigu apie tai gali papasakoti tavo tėvai?

Aišku, yra įvairių atvejų. Pavyzdžiui, vaikystėje gerai sutarei su pusbroliais, tačiau ryšys nutrūko ir tik po kelerių metų vėl atgaivinote bendravimą. Tokių pavyzdžių nėra daug, todėl verta juos branginti ir saugoti. Tačiau ką daryti su tais giminaičiais, kurie bando dalyvauti tavo gyvenime, tačiau neišdrįsta tavęs paklausti, kaip tu gyveni?

Nieko. Visiškai nieko. Jeigu jiems patogiau paklausti kitų, o ne tavęs, kaip tau sekasi, vadinasi, taip turi ir likti.

Prašo tavęs pagalbos - ką tau daryti?

Labai tipiškas pavyzdys - tavo tolimiems ir seniai matytiems giminaičiams reikia pagalbos. Jie žino, kad tu jiems gali padėti, todėl kreipiasi į tave. Ką tokiu atveju daryti?

Įvertink, ko jie prašo, ir jeigu gali jiems padėti, padėk. Tačiau elkis atsargiai. Giminaičiai, pajutę, kad tu gali jiems padėti vėl ir vėl, gali prie tavęs prilipti, ir viską pasiimti. Todėl turi blaiviai įvertinti jų situaciją ir padėti tik tada, kai jiems iš tiesų to reikia. 


Ne visada kraujo ryšys užtikrina artimą ryšį. Dažnai kai kurie giminaičiai nė nenori palaikyti ryšio su tavimi - jiems tereikia tik naudos arba naujo apkalbų objekto. Dėl to turėtum palaikyti artimus santykius su tais, kurie iš tiesų tavimi domisi ir be kurių neįsivaizduoji savo gyvenimo. Neapsikrauk gyvenimo nereikalingais žmonėmis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras