Ar yra laimė po vestuvių?

alexandra-sisto-jarrett-daniel-37.jpg
 
1 komentaras
Po vestuvių tiek vyrams, tiek ir moterims keičiasi psichologinė būsena. Pagal apklausą, kurioje dalyvavo maždaug 4000 žmonių, po vestuvių vyriška psichika tampa labiau pažeidžiama, skirtingai nei moterų, kuri tik sustiprėja. Moterys po vestuvių išsprendžia labai daug savo psichologinių problemų.

Psichologai šį reiškinį aiškina taip: moteris išteka dėl to, kad jaustųsi saugi, jaustų pasitikėjimą ir žinotų, kas jos laukia rytoj, jaustų stiprų vyrišką petį, į kurį galima bet kada atsiremti. O vyrai atvirkščiai bijo netekti nepriklausomybės ir savo laisvės, stengiasi išvengti atsiradusios atsakomybės.

Atliekant tyrimus apie santuoką, psichologai stengėsi išsiaiškinti laimingos santuokos modelius, tokiu būdu norėdami sumažinti skyrybų skaičių, juk skyrybos bet kokiu atveju yra sunkus išgyvenimas kiekvienam žmogui.

Mokslininkų nuomone, skyrybas galima nuspėti netgi tada, kai pora peržengė per Civilinės metrikacijos biuro slenkstį. Pagal poras, kurios dalyvavo tyrime, buvo padarytos tokios išvados: po 13 metų bendro gyvenimo 58 proc. šeimyninių porų prisipažino, kad jos laimingos santuokoje, 22 proc. laikė savo santykius netikusiais, o 20 proc. išsiskyrė.

Taigi, kur vis dėlto slypi šeimyninio gyvenimo laimė? Atsakymas labai paprastas! Laimingos poros visuomet vienas kito išklauso, rūpinasi vienas kitu, rodo dėmesį ir pagarbą.

O nelaimingos poros, atvirkščiai, ieško tik savo partnerio neigiamų bruožų, kaltina jį vis kažkuo, stengiasi prikišti savo klaidas ir perkelti jas ant partnerio pečių. Pastovių priekaištų rezultate žingsnis po žingsnio tarp žmonių atsiranda susvetimėjimas.

Psichologai tvirtina, kad nelaimingas poras lengva pažinti pagal tai, kaip jie tarpusavyje diskutuoja ir kaip jie randa bendrą sprendimą.

Buvo išskirti trys psichologiniai tipai. Pirmajam galima priskirti tylenius – žmonės, kurie stengiasi išvengti konflikto, antrajam tipui priskiriami tie, kurie nuolatos ginčijasi, o trečiasis tipas – „konsultantai“, beieškantys kompromisinių sprendimų.

Jei jūs su partneriu esate vienoje grupėje, turite šansų nugyventi laimingą gyvenimą. Tarkime, jei abu esate „tyleniai“ arba „konsultantai“, vadovausitės vienoda logika diskutuodami. Jei šeimoje susijungia žmonės, kurie įpratę „matuotis“ vis kitus psichologinius tipus, tokia šeima anksčiau ar vėliau išsiskirs. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Žodžiu tyrimas nustatė, kad luzeriai gyvenime pralaimi, o normalūs žmonės laimi.
Naujas komentaras