Dalykai, kurių reikia laimingai santuokai

juokinga-porele-55a8f9d9c6dbe.jpg
 
2 komentarai
Kokia yra svarbiausia laimingos santuokos sudedamoji dalis? Atsakymą pateiks tyrimą atlikę psichologai.

Visi (nesvarbu, vedę ar ne) turi savo požiūrį į tai, tiki savomis teorijomis, tačiau visas jas galima suskirstyti į tris kategorijas:

1. Viskas apie TAVE.

Kai kurie žmonės tiesiog negali būti laimingi jokiuose santykiuose. Galbūt jie pernelyg nejautrūs, negatyvūs ar emocionaliai nestabilūs – nesvarbu, kokia to priežastis, šie žmonės niekada nepajus tikros vedybinės palaimos, tam skersai kelio visada stos jų asmeniškumai.

2. Viskas apie PARTNERĮ

Kiti žmonės tiki, jog laimingą santuoką lemia tik tobulo sutuoktinio pasirinkimas. Tikriausiai daugelis prieš vedybas yra girdėję „Tau reikia emociškai subrendusio žmogaus“ ar „vaikino, kuris vertina ir mažus dalykus“, ar „žmogaus, kuriuo visada galėsi pasitikėti“. Pasak teorijos šalininkų, nesvarbu, ar džiaugiesi laiminga santuoka, ar ne, viskas priklauso nuo partnerio, nuo jo elgesio ir požiūrio.

3. Viskas apie tai, kiek PANAŠŪS su partneriu esate

Vienos plunksnos paukščiai buriasi draugėn, pasak posakio. Kai kurie žmonės teigia, jog raktas į vedybinę laimę yra sutuoktinių panašumas. Pažinčių agentūros žada Jums išrinkti partnerį pagal „suderinamumo kriterijus“, taip nebyliai teigdamos Jums, jog panašaus charakterio partneriai linkę į sėkmingesnius santykius. Tokių paslaugų populiarumas rodo, kad žmonės tuo tiki.

Bet kas yra teisus? Ar svarbiausia yra jūsų, ar partnerio asmenybė, o galbūt tiesiog svarbu, kad būtumėte panašaus charakterio? Neseniai atliktas tyrimas pateikia kai kuriuos atsakymus.

Psichologų atliktame tyrime dalyvavo 10 000 porų iš trijų šalių, visi respondentai susituokę vidutiniškai 23-ejus metus. Buvo pateikta penkių svarbiausių asmenybei savybių sąrašas – emocinis stabilumas, malonumas, sąžiningumas, ekstravertiškumas ir atvirumas naujai patirčiai, kiekvienas turėjo į tai atsižvelgdamas save įvertinti.

Paaiškėjo, jog žmogaus asmenybė turi didelę reikšmę jo pasitenkinimui. Tyrėjų teigimu, malonesni, sąžiningesni ir emociškai stabilesni žmonės džiaugėsi laimingesne santuoka. Taigi, jei esate savanaudis neatsakingas surūgėlis, Jūsų šansai atrasti santuokos palaimą iš tiesų nekokie. Bet nepamirškite, būdo bruožus galima pakeisti. Jei jaučiate, jog kažkuri savybė trukdo Jūsų laimei, atkakliomis pastangomis galite tai pakeisti.

Partnerio asmenybė taip pat pakankamai svarbus faktorius santykių pilnatvei. Svarbiausios trys savybės nesikeičia – tai malonumas, sąžiningumas bei emocinis stabilumas, prisiminkite tai ieškodami antrosios pusės.

Galiausiai, asmenybių panašumas – rodos, tai apskritai neturi įtakos santykiams. Poros, kurių charakteriai atitiko, neturėjo pranašumo vertinant santykių kokybę. Žinoma, tai nereiškia, jog panašių vertybių ar tikslų turėjimas nėra svarbu – tiesiog vienodi būdo bruožai nelemia pasitenkinimo santykiais.

Taigi, jei jūs mėgstate bendrauti, o jūsų partneris – drovuolis, ar esate nuotykių ieškotojas, kai jūsų antroji pusė nėra atvira naujoms patirtims, tai dar nereiškia, jog negalite džiaugtis laiminga santuoka. Nesvarbu, ar esate „vienos plunksnos paukščiai“, ar viena kitą žavinčios priešingybės, jūsų galimybė mėgautis santykių pilnatve ir kokybe yra vienoda.

Tiesiog būkite malonūs, atsakingi, kartais nuosaikūs, ir susirasite kažką, pasiruošusį elgtis taip pat. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Tam, kad santuoka būtų laiminga, reikia pasitikėjimo vienas kitu. Ir niekada to pasitikėjimo neišduoti.
pritariu, kad svarbiausia emocinis stabilumas, malonumas, sąžiningumas, ekstravertiškumas ir atvirumas naujai patirčiai
Naujas komentaras