Darbo netektis – skyrybų priežastis?

 
1 komentaras
Tyrimas apie bedarbystės emocinį poveikį žmonėms parodė, jog vyrai, prarandantys savo darbus, labiau linkę į skyrybas su moterimis.

Tyrimo rezultatai rodo, jog socialinis spaudimas moterims, norinčioms dirbti ne namuose, silpnėja, tačiau įtampa, kad vyrai turi uždirbti pinigus duonai, vis dar išlieka.

Ohajo universitete atliktas tyrimas skirtas pademonstruoti, kaip darbo statusas veikia moterų ir vyrų sprendimus, susijusius su santuoka.

Studijos rezultatai parodė, jog moters padėtis ant profesinės karjeros laiptų neturi jokios reikšmės: vyrai nelinkę palikti žmonų, jei jų statusas staiga pasikeičia. Bet dirbančios moterys dažniau inicijuoja skyrybas nei tos, šeimininkaujančios namuose, bet tik tada, kai yra labai nepatenkintos santuoka.

Tačiau žvelgiant į rezultatus iš vyrų pusės, jie gali pasirodyti daugiau nei stebinantys.

Vyrų bedarbystė ne tik didina galimybes, kad žmonos gali juos palikti, tačiau taip pat, kad vyras bus tas, nusprendžiantis išeiti. Net vyrai, kurie yra laimingi gyvendami santuokoje, yra linkę palikti žmonas, jei neturi darbo.

Bendros tyrimo išvados rodo, kad tradiciniai lyčių vaidmenys santuokoje pasikeitė.

Bedarbiai vyrai, nepaisant pasitenkinimo santuoka, yra labiau linkę inicijuoti skyrybas, nes jaučia, jog negali visapusiškai atlikti savo vaidmens santuokoje. Tačiau dirbančios moters statusas nė vienos pusės neskatina prašyti skyrybų. Tai parodo, jog moters sprendimas papildyti dirbančiųjų gretas nepažeidžia jokių santuokos normų. Tai tik gerina finansinę padėtį ir didina moters saugumą, jei vyras ją paliktų.

Šiuos padarinius sukelia moters vaidmens santuokoje pasikeitimas. Dirbančių moterų skaičius nuolat auga ir šiandien jau laikomas norma. Tačiau vyrų nedarbas taip pat stebėtinai didelis. Šiandien vyrus supa kultūrinis dvilypumas ir paramos nebuvimas, kai jie perima „namų šeimininkų“ vaidmenis santuokoje.

Tyrimui buvo panaudoti JAV Nacionalinio Šeimų ir Namų Ūkių surašymo duomenys.

 
Komentarai (1)
Be abejo, kam reikalingas vyras bedarbis? Jokia rimta moteris to nepakęstų. Praradai darbą - nusišauk ir netrukdyk kitiems gerai gyventi. Išlaikytinių nereikia nei moterims, nei biudžetui.
Naujas komentaras