Geriausiai vienas kitą pažįsta jaunavedžiai

 
1 komentaras
Poros, kartu gyvenančios jau dešimtis metų, iš tiesų vienas kitą pažįsta kur kas menkiau, nei tik sujungę gyvenimus mylimieji.

Naujausi tyrimai rodo, jog poros, susituokusios maždaug 40 metų, vienas kitą dvasiškai pažįsta  blogiau už tuos, kurie kartu gyvena metus ar dvejus. Tyrėjų manymu, taip gali būti dėl to, jog neseniai užmezgę draugystę žmonės labiau domisi vienas kitu, tuo tarpu ilgai santuokoje gyvenantieji mano, kad ir taip puikiai pažįsta antrąją pusę.

Tyrimo metu dvi kategorijos porų (jaunesni bei vyresni) buvo paprašyti išvardinti partnerio mėgstamiausius dalykus trijose kategorijose: maistas, filmai ir virtuvės baldai.

Apklausa parodė, jog 38 jaunos poros (19-32 metų amžiaus), kartu esančios vidutiniškai dvejus metus, atsakė taikliau nei 20 vyresnių (62-78m.) porų, kartu gyvenančių vidutiniškai 41-erius metus.

Vyresnieji prasčiau pasirodė visose trijose srityse. Keista, tačiau labiausiai klydo kalbėdami apie partnerių mėgstamą maistą.

Tyrėjai teigia esą nustebę dėl rezultatų: „ Keista, kad kur kas ilgiau kartu esantys žmonės vienas kitą pažįsta prasčiau nei jaunieji. Juk, logiškai, vyresnės poros turėjo gerokai daugiau laiko ir galimybių išsiaiškinti ar suprasti antrosios pusės pomėgius“.

Psichologų teigimu, čia kalta gali būti motyvacija. „Jaunieji, rodos, dar gerai vienas kito nepažįsta, nori kuo daugiau sužinoti apie partnerį, jį suprasti.Gaila, kad bėgant metams ši motyvacija blėsta.“

Įdomu, kokios kylančios apatijos priežastys? „Vienos poros skiria vis mažiau dėmesio vienas kitam dėl to, jog yra tikri dėl santykių, mano, jog nebėra išsiskyrimo grėsmės, kiti tiki ir taip puikiai pažįstą antrąją pusę. Taip pat vyresni žmonės linkę „baltai“ meluoti vienas kitam, pavyzdžiui, pagirti patiekalą, kuris iš tiesų nebuvo skanus – taip elgiamasi siekiant išvengti konflikto ar tiesiog padaryti mylimąjį laimingesniu.“,-  pasakojo vienas tyrėjų.

Tyrimo rezultatai sugriovė mitą, kad daug metų kartu praleidę žmonės vienas kitą pažįsta puikiau už jaunąsias poreles.

Parengta pagal Telegraph.co.uk , Suaugusiems.lt

Ar gerai pažįstate savo antrąją pusę?
 
Komentarai (1)
pažinimas priklauso nuo to, kaip žmogus atsiskleidžia. gali norėti pažinti jį, bet jei bus užsidaręs, tai nieko ir nepavyks...
Naujas komentaras