Griežtos motinos užaugina sėkmingas dukras

 
Naujas tyrimas atskleidžia, kad merginos, kurias užaugino griežtos motinos, ateityje pasirodo esančios sėkmingesnės.

Trisdešimt metų trukusio tyrimo duomenys rodo, kad motinų lūkesčiai dėl jų dukterų yra tai, kas lemia pastarųjų  karjeros sėkmę.

Vadovaujant psichologei dr. Eirini Flouri, tyrėjai analizavo 1970-aisais gimusių vaikų tyrimą.

Buvo nustatyta, kad moterys, kurių motinos dėl jų turėjo didelių vilčių, būdamos trisdešimties yra linkusios geriau kontroliuoti savo gyvenimą.

Taip pat buvo pastebėtam, kad tokią įtaką motinos gali daryti tik mergaitėms, o berniukams – ne.

Tyrimo metu dešimtmečių vaikų motinos buvo paprašytos numatyti amžių, kurio sulaukę jų vaikai paliks mokyklą. Šis klausimas buvo pasirinktas siekiant nustatyti, kiek daug iš savo dukterų tikisi jų motinos.

Vėliau dr. E. Flouri palygino šią informaciją su tų vaikų pasitikėjimo įvertinimu, jiems sulaukus trisdešimties.

Rezultatai parodė, kad moterų pasitikėjimas savimi priklausė nuo to, kiek vaikystėje jomis pasitikėjo motinos, net tuomet, kai buvo ieškoma sąsajų tarp vaikų intelektinių sugebėjimų ir tėvų gerovės.

Manoma, kad motinos yra linkusios spausti dukras, o ne sūnus. Vis dėlto, dukterų pajamos jokios jungties su motinų lūkesčiais neturi.

Pasak. Dr. E. Flouri, tikėjimas vaiko galimybėmis yra tik vienas vaikų auklėjimo aspektas.

Britney Spears motina buvo kaltinama per griežtu elgesiu ir kišimusi į dukters karjerą, kai 12-os metų mergaitė turėjo didelę pertrauką Disnėjaus Mikio Mauzo klube (ang. Disney's Mickey Mouse Club). Dabar29-erių metų dainininkė reitinguojama kaip aštunta geriausiai parduodanti savo įrašus moteris Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras