Ir toliau jie ilgai ir laimingai gyveno...

 
2 komentarai
Ar pastebėjote, jog didelė dalis gražių pasakų baigiasi vestuvėmis? O kas po vestuvių? Graži palaiminga ramybė, laimė ir nesibaigiantis džiaugsmas? Deja. Pasakos lieka pasakomis, o realybė tokia: po vedybų santykius neretai užklumpa stresas, nesutarimai, nusivylimai ir vienas kito nesupratimas. Kodėl taip nutinka?

Kiekvienas iš mūsų į vedybas "atsinešame" savo idealų santykių modelį. Paprastai mes kopijuojame tėvų santykius, nors prieš tai dievagojomės, kad niekada taip nesielgsim, kaip tėvai kartais elgėsi tarpusavyje. Obuolys nuo obels netoli tenurieda...  Kadangi tėvų santykiai neidealūs, mes papildomai fantazuojame, kokius santykius kursime savo šeimoje. Iš kur paimame žaliavos fantazijoms? Iš filmų, žurnalų, reklamų ir kitų žmonių santykių pavyzdžių. Neslėpkime- dalis šios informacijos, deja, yra mokslinė vyro ir moters santykių fantastika.

Didžiausia bėda ta, kad dažnai vyro ir moters santykių modeliai nesutampa ir tada prasideda:  ji pagamino maistą ir tikisi, kad jis po vakarienės suplaus indus. Deja, pavakarieniavęs, jis sėda prie knygų net nepalietęs indų. Ar moteris susierzins? - Be abejonės! Juk jai net į galvą neateina, kad pagal jos idealių santykių modelį indus plauna moteris. Ir taip kiekviename žingsnyje, kol smulkmena po smulkmenos susideda į suvokimą, kad antra pusė manęs nemyli, nes nedaro to ar ano. Prasideda santykių aiškinimasis, kaltinimai, barniai, kurie dar labiau atšaldo tarpusavio meilės jausmą.

Kaip pašalinti tarpusavio nesutarimus ir geriau sugyventi tarpusavyje? Štai keletas patarimų:

1. Vien poros suvokimas, kad kiekvienas poroje suvokia idealų šeimos narių elgesį skirtingai, jau padės suprasti, kad galbūt antra pusė "blogai" elgiasi nepiktybiškai, o tiesiog gyvendama pagal savo santykių modelį.

2. Porai naudinga vienas kitam išsakyti (jokiu būdu nereikalauti), koks partnerio elgesys labiausiai priimtinas. Dažnai yra galvojama, kad jų idealios šeimos elgesio modelis yra savaime visiems suprantamas. Jokiu būdu! Tad išsakykite, ko norite ir jokiu būdu nespauskite vienas kito. Kita pusė visada turi teisę elgtis kitaip.

3. Ne visada antra pusė elgsis taip, kaip jūs norite, tad kai kuriais atvejais padės tik nuolaidumas ir kantrybė.

4. Dar kartą pasikartosiu dėl tarpusavio kaltinimų. Kaltinimas tik sužeidžia kitą žmogų ir jokios naudos neatneša, tad jei jaučiate, kad norite ką nors išsakyti "ant karštųjų", jokiu būdu to nedarykite. Bendraukite ir savo pageidavimus reikškite tik kai esate geros nuotaikos! Čia dažnai poros daro klaidą, nes bijo sugadinti gerą nuotaiką- mat tuo metu juk ne aiškinimasis galvoje...

Netikiu poromis, kurios niekada nesipyksta ir nesiaiškina tarpusavyje santykių. Greičiausiai abu po truputį viena po kitos gniaužia nuoskaudas ir nusivylimus.  O paskui kai susikaupia nuoskaudų pakankamai, vienas ant kitopratrūksta tokia jėga, jog vėliau galimos tik skyrybos. Tad nelaikykite savyje, išsakykite, ko tikitės iš kito, bet nereikalaukite ir nespauskite savo antros  pusės. Juk ji laisva pasirinkti, kaip elgtis. Ir prisiminkite, jog jūsų antroji pusė nori jus padaryti laimingais. Prisiminkite tai visada.

Daugiau informacijos apie bendravimo sėkmę gausite seminare „Ilgalaikių santykių paslaptys“, Šio portalo lankytojams suteikiama informacijos apie bendravimo sėkmę gausite seminare „Ilgalaikių santykių paslaptys“, Šio portalo lankytojams suteikiama 30% nuolaida. Registracija čia

www.sarunasmazuolis.lt

 
Komentarai (2)
timura palaikau
Straipsnis superinis ir 100proc tiesa ...
Naujas komentaras