Jauni susituokę, jauni ir išsiskirsite

 
4 komentarai
Poros, kurios susituokia iki dvidešimties ir vos per dvidešimt, turi daugiausiai galimybių išsiskirti - praneša naujai atlikti tyrimai.

Remiantis statistiniais duomenimis, pastebimas skyrybų mažėjimas. Atlikus tyrimą Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyta, kad praėjusiais metais iš 1000 susituokusių porų išsiskyrė 10,5, o 2008  - 11,2.

Vis dėlto, tarp  25-29 metų amžiaus porų, rodikliai yra daugiau nei dukart didesni. Šioje amžiaus grupėje iš 1000 žmonių skyrėsi 21.7 vyrų ir 25.1 moterų.

Ekspertai kaltina vadinamąją „pradinę santuoką“. Jaunos poros susituokia, tačiau numato išsiskyrimą vos po penkerių metų, dar prieš pradedant planuoti vaikus.  „Žmonės paprasčiausiai nebemato skyrybų kaip katastrofos, kaip, galbūt, atrodydavo anksčiau“, - sako santykių ekspertė Jenny North.

Tuo pat metu statistiniai duomenys rodo, kad santuokų, pasibaigiančių skyrybomis skaičius nukrito iki žemiausio lygio per 35 metus. Per metus skyrybų mažėjo 6,4% – buvo išskirtos 113 949 poros, ir tai yra žemiausias rodiklis nuo  1970-ųjų vidurio.

Nors šie duomenys iš dalies gali būti paaiškinami tuo, kad dabar poros rečiau ryžtasi įsipareigoti santuokos įžadais, jie taip pat parodo, kad tie, kurie nusprendžia susituokti, yra tvirčiau apsisprendę ir dažniau lieka kartu.

Ekspertai taip pat parbrėžia, kad prie šio skaičiaus galėjo prisidėti ir pasaulinė ekonominė krizė, nes kai kurios nesutariančios poros tiesiog negalėjo sau leisti skyrybų.

Ar sutinkate, kad santuoka jauname (18-22 m.) amžiuje mažiau patvari?
 
Komentarai (4)
Su amziumi zmogus tampa blaiviau mastanciu, racionalesniu.Jauno zmogaus sprendimus nulemia jausmai, vyrenio- protas. Seima, o tuo paciu ir vaikai (dauginimasis)- musu egzistencijos prasme. Seima- nera racionalus, ekonomiskai apsimokantis sprendimas, todel seima kurti ir kuo daugiau palikuoniu susilaukti reikia kuo jaunesniems.
manau kad turi buti jausmai o kiek metu yra visai nesvarbu sakyciau jei pareiskimai nunesami vos po triju men ir tuokiamasi is reikalo del pinigu ar vaiku ar dar del ko.beje santuoka iki 18 ir po 30 skirtingos bet manau nera patvarios vieni dar vaikai kiti jau subrende turi savo as ir surasti pora yra sunkiau .Idealus amzius vedyboms 21-25metai jau pradraugavus bent pora metu aistringi dar formuojantis ir linke prisitaikyti prie savo antru pusiu beje kartu jau suauge zmones
vyrai iki 30-35 nesusitupi,absurdas kai baxuriukas gyvenmo nemates apsizenija
draugavom 3,5m istekejau 22m ir iki siol mylime vienas kita, apie skyribas net pagalvot nera kada. Manau nuo zmogaus charakterio ir pastovumo priklauso.Bus pliudrius vyras, dar boba kentes, bus boba pliudre vyras jau susimastys, bus abu, viskas baigta
Naujas komentaras