Jei partneris negali padaryti šių dalykų, tėvystė jam gali kelti iššūkius

two.jpg
 
Nors sunku nuspėti ar partneris bus geras tėvas, galite stebėti tam tikras užuominas tam, kad susidarytumėte tikslesnį vaizdą. Jei, pavyzdžiui, jūsų partneris daugiau galvoja apie save, o ne apie kitus žmones, jam galiai sunkiai sektis tą daryti, kai susilauksite vaikų. O dėl to, kad empatija ir nesavanaudiškumas yra svarbūs, kai auginate vaiką, tai gali būti ženklas, jog tai partneriui gali kelti bėdų.

Svarbu nespausti vienas kito ir nesitikėti blogiausio. Tiesą sakant, niekas nežino, koks bus tėvas, kol juo netampa. Ir bet kas gali būti motyvuotas keistis ir augti.

Jei norėtumėte geriau suprasti, ar partneris būtų geras tėvas, galite mėginti sukurti situacijas, kurios pasitaiko esant tėvu ir stebėti kaip partneris reaguoja, arba kaip elgiasi su tikrais vaikais. Galėtumėte pasisiūlyti prižiūrėti draugų vaiką, ar tiesiog pasirūpinti draugo šunimi.

Nepamirškite, jog šios situacijos vis tiek negalės palyginti, koks tėvas būtumėte savo vaikui kasdieniame gyvenime. Jei jaudinatės dėl ateities, turėtumėte pasikalbėti apie tai su partneriu. O jei partneris nesugeba atlikti šių dalykų, paminėtų apačioje, ekspertai sako, jog jam tikrai reikės pasistengti norint tapti geru tėvu.

1. Plaukimas pasroviui

Buvimas geru tėvu reiškia lankstumą. Taigi, stebėkite, ar partneris sugeba prisitaikyti. Kaip jis reaguoja į spaudimą? O gal jis ima nerimauti, jei tik kažkas pasisuka ne taip, kaip buvo tikėtasi?

Kai esate tėvas, niekas nesiklosto pagal planą. Štai kodėl turėtumėte įsitikinti, jog partneris kantrus ir gali prisitaikyti prie situacijos nepanikuodamas.

Žinoma, tai nereškia, kad partneriui neleidžiama nusiminti ar jausti streso, tačiau jei jis ieško problemų sprendimų ir stengiasi išlikti pozityvus, nepaisant aplinkybių, tai puikus ženklas.

2. Ribų laikymasis

Jei partneriui sunkiai sekasi neperžengti ribų kasdieniame gyvenime, yra nemaža tikimybė, jog jis negalės to daryti ir susilaukus vaiko. O tai tėvystę pavers sudėtinga.

Geras tėvas privalo išsakyti ir laikytis sveikų ribų. Vertėtų susirūpinti, jei partneris nuolat nustato ribas, tačiau leidžia sau jas laužyti.

Bet ne viskas prarasta. Daugelis žmonių sugeba išmokti išlaikyti ribas. Taigi, net jei partneris sunkiai laikosi ribų dabar, tai nereiškia, jog nesugebės to daryti ateityje.

3. Nesavanaudiškumas

Tėvystei reikia būti nesavanaudžiu, kai sutelkiate dėmesį vaikams ir jų poreikiams. Taigi, jei partneris negali sutelkti dėmesio ne tik į save, pagalvokite, kaip tai paveiks ateitį.

Tam, kam sunku būti empatiškam ar nesavanaudžiui, tėvu būti bus sunku. Empatiją išugdyti sunku.

Tas pats galioja ir savanaudžiams – tai reiškia, kad toks partneris nebus palaikantis, ar padedantis tėvas. Tačiau šiuos bruožus žmogus gali išsiugdyti lankydamas terapiją.

4. Impulsyvumas

Jei partneris greit supyksta, ar nuolat daro išvadas, tai gali reikšti, jog jis nėra pasirengęs tėvystei. Tačiau, jei partneris sugeba reguliuoti emocijas ir mąsto prieš reaguojant, tai geras ženklas.

Jei partneris sugeba atsitraukti ir pagalvoti prieš įpykdamas, jis geriau elgsis su vaikais.

5. Rūpestis kitais

Kaip partneris reaguoja į kitų norus (pavyzdžiui, draugų ar šeimos narių), gali daug pasakyti apie jo sugebėjimą būti tėvu.

Ar jis rūpestingas? O gal jam sunkiai sekasi padėti? Ar jis toks žmogus, kuris visada padeda, o gal jam sunku parodyti empatiją? Šie komponentai svarbūs pozityviai aplinkai vaikui.

Žmonės gali tapti rūpestingesni, susilaukę savo vaiko, net jei natūraliai tokie nėra. Tačiau žmogaus negebėjimas ar netroškimas padėti kitiems gali būti ženklas, jog tėvystė ne jam.

6. Struktūros laikymasis ir pastovumas

Vaikams reikalinga struktūra ir pastovumas tam, kad jaustųsi saugiai. Kai kuriems vaikams reikia daugiau struktūros nei kitiems, tačiau svarbiausia, jog jiems reikia tėvo, kuriuo galėtų pasikliauti. Todėl, jei partneris negali išlaikyti struktūros savo pačio gyvenime, tai gali reikšti, jog jis nebus tinkamas tėvas.

7. Žaismingumas

Nors vaikams reikia struktūros ir ribų, jiems taip pat reikia ir kūrybiškumo. Štai kodėl kūrybinga asmenybė gali praversti.

Vaikams reikia žmogaus, kuris galėtų su jais žaisti ir įsivaizduoti vaikiškai. Tai padeda vaikui jausti, jog tėvui yra įdomus, o tai padeda sukurti sveiką pasitikėjimą savimi.

Žinoma, nebūtina abiem partneriams būti žaismingiems su vaiku visą laiką.

8. Įsijautimas į kitų žmonių poreikius

Empatija būtina norint suprasti vaiką. Vaikams reikalingi tėvai, kurie dėmesingi jų poreikiams. Naudinga, kai tėvas gali įsijausti į vaiko kailį tam, kad suprastų skirtingas situacijas. Tačiau empatija taip pat svarbi gerai tėvystei dėl to, kad vaiko auginimas gali kelti daug streso, varginti ir kelti emocijas.

9. Realistiški lūkesčiai

Nerealistiški lūkesčiai gali peraugti į nusivylimą, nerimą ir stresą. Štai kodėl tai nėra geras požymis, jei partneris nori tapti tėvu.

10. Senų įpročių atsikratymas

Nors tapimas tėvu nereiškia, kad turite prarasti save, tačiau tai reiškia, jog turėsite atsikratyti tam tikrų įpročių.

Jei partneris įsitikinęs, jog galės gyventi taip pat kaip iki susilaukiant vaiko ir mėgins taip gyventi, jis nėra pasirengęs tėvystei. 

Tą dieną, kai gims jūsų vaikas, poros gyvenimas keičiasi iš pagrindų. Jis irgi gali būti nuostabus, tačiau niekada nebus toks, koks buvo anksčiau. Todėl, jei partneris mano, kad galės būti tėvu ir gyventi tokį patį gyvenimą, tai baigsis nusivylimų ir nerimu, o taip pat, tai trukdys tėvo pareigoms atlikti.

11. Buities darbai

Jei jūs su partneriu abu rūpinatės namais, tai rodo komandinį darbą ir tai yra labai svarbu tėvystei.

Tačiau, jei partneris nenori pagerinti judviejų komunikacijos įgūdžių, ar nuolat pasišalina, kai reikia tvarkyti namus, dėl to verta sunerimti.

Jei partneris nesugeba padaryti šių dalykų, tai gali reikšti, jos jis nėra pasirengęs tėvystei, arba, kad nebus geru tėvu, nes savanaudiškumas ir ribų nesilaikymas negali padėti tėvystei.

Žinoma, partneris gali stengtis ir pasikeisti lankydamas terapiją, komunikuodamas ir atsiduodamas mokymuisi. Jei partneris nori pasikeisti ir būti geru tėvu, tai tikrai įmanoma.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras