Ką daryti, jei vaikas aptiko besimylinčius tėvus

 
1 komentaras
Kaip paaiškinti vaikui, kad jo mamą ir tėtį sieja labai artimi ryšiai? Prasivėrė miegamojo durys ir mažylis užtiko juos intymių santykių metu.

Kaip reikėtų elgtis tokioje situacijoje? Ką pasakyti vaikui?

Vaikai tebetiki pasakomis apie kopūstą ir gandrus

Turbūt ne vienam smalsu sužinoti, o ar žaloja vaiko psichiką tai, jei jis pamato savo tėvelius intymiai santykiaujančius? Pasak psichologų, bet kokio amžiaus vaikams tai – psichologinė trauma. Juk jis ne savo valia tapo „gėdingo“ proceso liudytoju. Todėl tėvų intymūs santykiai turėtų būti draudžiama zona ir tabu be jokių išlygų. Kadangi po to, ką jis išvysta ne laiku, t.y. girdėjo ar matė, kaip tėvai santykiavo, neišdyla iš jo atminties visą gyvenimą. Net jei tada vaikui nebuvo ir vienerių metų. Įdomiausia tai, kad šis vaizdas jiems asocijuojasi su kažkuo labai blogu: tėveliai mušasi, daro vienas kitam, kad skaudėtų, ypač, jei tuo metu jie garsiai aimanuoja ar dejuoja.

Nors dabar vaikai gerokai anksčiau sužino iš kur atsiranda kūdikiai ir tai – labai gerai! Tačiau nepaisant to, jie ir toliau tiki pasakomis apie kopūstą ir gandrus. Tai suteikia jiems galimybę laisvai fantazuoti, užsisklęsti ir gyventi savame pasaulyje. O po tokių pasakų vaikas netikėtai kaktomuša susiduria su pornografija. Šis sukrėtimas, žinoma, turi įtakos ir vaiko vystymuisi, ir jo mąstymui.

Pasekmės gali būti įvairių formų

Bet vis dėlto, ką daryti, jei mažylis aptiko tėvus besimylint? Greičiausiai, jei vaikas pamatė tai, ko nederėjo pamatyti, jis niekados neprabils pirmas. Todėl gimdytojai turėtų subtiliai, tarsi iš tolo išsiaiškinti, ar tai, ką jis matė, jam - suprantama. Jei pasakys, kad ne, tai reikėtų jam paaiškinti, kad mama ir tėtė nedarė vienas kitam, kad skaudėtų, o tiesiog glamonėjosi, taip išreikšdami savo meilę vienas kitam.

Priešingu atveju, jei pratylėsite, apsimesite, kad nieko neįvyko, o situacija po kiek laiko pasikartos, tai, jei jis ir pasitengs pamiršti ką matė, tačiau be jokios abejonės prives iki negatyvių pasekmių. O jos gali būti įvairių formų: vaikas prastai mokysis, agresyviai elgsis, gali iškilti seksualinio pobūdžio problemų ne tik paauglystėje, bet ir vėliau.

Pirmiau tėvai turi parodyti vaikui pavyzdį

Tačiau, jei tėvai turi atskirą miegamąjį, vaikui ar vaikams reikėtų delikačiai paaiškinti, kad tai - suaugusiųjų šventa zona, o durys saugo jų asmeninį gyvenimą ir jie neturi teisės nepasibeldę įsiveržti. O jei vaikas neklauso, tėvas turėtų griežtai pasakyti, kad tai mamos ir tėčio kambarys ir jis negali įeiti į jį be beldimo. Tačiau pirmiau reikėtų parodyti patiems pavyzdį: pasibelsti į duris prieš įeinant į vaiko kambarį. Tada ir jam nebus sunku tai padaryti.

Ne paslaptis, dažnai būna taip, kad ir tėvai, ir vaikas ar vaikai visą laiką miega viename kambaryje arba per atostogas? Išeina, kad suaugusieji turėtų visą laiką laukti, kol vaikai kietai įmigs. Psichologų manymu, dėl to atsisakyti ar susilaikyti nuo intymių santykių tikrai nevertėtų.O jei vaikas visai mažutis, tai reikėtų jo lovelę pastatyti toliau nuo tėvų lovos ir atitverti širma. Žinoma, ir tėvai turėtų elgtis apdairiau. T.y. santūriai reikštų emocijas.

O jei vaikas vyresnis, tai kai kitą kartą rengsitės atostogauti pasistenkite padaryti taip, kad jums būtų skirti du atskiri kambariai.

 
Komentarai (1)
spyna i duris isistatyti reikia.
Naujas komentaras