Kaip priversti vaikus tvarkytis?

 
1 komentaras
Namų ruoša – iš tiesų dažnai varginantis reikalas. Padėti Jums, tėvams, reikia pratinti ir vaikus. Svarbiausia – rasti tam motyvacijos ir viską daryti su šypsena! Juk vaikų pagalba bent šiek tiek palengvins jūsų darbus, taip pat privers juos mokytis disciplinos.

Taigi, kviečiame susipažinti su 8 būdais, ką daryti, kad vaikams tvarkytis būtų smagu.

1. Tiksintis laikrodis!

Nustatykite laikrodį ir sukurkite vaikams iššūkį: susitvarkyti anksčiau, nei laikrodis suskambės. „Ar įmanoma visas šias knygas susidėti per minutę? Pirmyn!” ir t.t.

2. Surenkite draugiškas varžybas.

Turite žaislais nuklotas grindis ir du ar daugiau vaikų? Duokite kiekvienam po tuščią krepšį, nustatykite laikmatį ir rungtyniaukite, kas sugebės surinkti daugiau žaislų. Būsite nustebę, kaip greitai grindys taps švarios!

3. Sukurkite tvarkymosi estafetę.

Pradėkite viename namų gale pakabinę kortelę su paprastomis instrukcijomis. Vaikas gali pradėti nuo „Pasiklok lovą, paimk nešvarius drabužius ir eik į vonią.“, joje kabo užrašas „Sudėk nešvarius drabužius į skalbimo mašiną, užstatyk...“ ir t.t. Vaikui tai turi atrodyti tarsi žaidimas!

4. Stebėkite, kurie darbai vaikui patinka.

Jeigu jūsų septynmetė dukra džiaugiasi plaudama indus, padrąsinkite ją, išmokykite tai daryti teisingai ir leiskite juos plauti dažnai. Net jei kartais jums tektų indus perplauti... Taip vis tiek ugdysite puikius įgūdžius!

5. Įjunkite muziką!

Tikrai galite rasti muzikos (net visą plokštelę), skirtos tvarkymuisi. Paleiskite muziką pakankamai garsiai – taip tvarkytis bus kur kas smagiau. Taip pat galite tvarkymosi metu (ir tik tada!) leisti vaikui klausytis jūsų iPod ar kito nešiojamo grotuvo!

6. Sukurkite tvarkymosi apdovanojimus.

Leiskite vaikams žinoti, ką jie gaus baigę darbus. Beje, tai atžaloms turi būti vertinga. Taip pat svarbus žinojimas, kad kažkas vertina tai, ką darai.

7. Slėpynės

Namuose (skirtingose vietose) paslėpkite keletą litų. Pasakykite savo vaikams, kiek tiksliai pinigų yra bei tai, kad viską susitvarkę jie tuos pinigus ras!

8. Trumpai ir maloniai.

Vaikai tikrai nesidžiaugs 4-5 valandų tvarkymosi sesija. Tačiau trumpos, 10-15 minučių tvarkymosi pertraukėlės kasdien gali būti iš tiesų malonios! Sukurkite tokį kasdienio tvarkymosi įprotį: nustatykite reguliarų valymo tvarkaraštį (pvz. kasdien kitas darbas) ir paverskite tai įpročiu. Netraktuokite to kaip didelio darbo, tvarkymasis turi būti kiekvienam smagi, paprasta užduotis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
jei mes uz sutvarkyma kambario visada ka jiems duosime tai jie tvarkysis tik tada jei gaus dovanele, vaikus taip pat reika dazani girti kad jie ta ar ana gerai padare tuo skatinsime juos savanoriskai tvarkytis ir aisku padeda tai jei mes patys vaikams sakysime eiks as tau padesiu susitvarkyti ir karts nuo karto paklausime kur meskutis pvz miega ar kokiame garaze stovi sita masina. vaikai noriai tada rodys kur tu daiktu vietos. nepykime ant vaiku kai jie tvarkosi o pagirkime, duokine jiems laiko susitvarkyti. nepamirskime uz bent koki darbeli ju girti taip skatinsime juos savarankiskumo
Naujas komentaras