Kaip sėkmingai ištekėti

vestuves-507862f14aebb.jpg
 
8 komentarai
Kalbama, kad tekėti reikia ne iš meilės, bet iš išskaičiavimo. Svarbiausiai, kad apskaičiavimai būtų teisingi. Ir tai tiesa. Nors jei jūs šiuo metu įsimylėjusi iki ausų ir balta aura yra apgaubusi jūsų nusižiūrėtą vyrą, kad ir kokio jis būtų socialinio sluoksnio ar amžiaus, greičiausiai susierzinsite. Kaip galima kalbėti apie išskaičiavimus, kai dega tokie jausmai, tokia aistra!

Ar turite kažką bendro?

Koks dažniausias vedybų scenarijus? Po ilgai trukusio meilės romano ir kelių metų bendro gyvenimo pora susituokia. Jiems gimsta vaikutis. Žmona su vaiku sėdi namuose ir laukia, kada vyras „grįš iš darbo“. Šis pasakymas dengia beveik visą veiklą, kuria užsiima vyras: viršvalandžius, sporto salę, bokalą alaus, žvejybą, medžioklę, na gal ir pasimatymą su kokia gražuole. Taigi, vyras gyvena aktyvų socialinį gyvenimą, o žmona tampa namų šeimininke. Jie turi apie ką pašnekėti: apie sūnų, mašiną, sodybą už miesto, butą... Tačiau bendrų interesų neranda. O ar jie buvo nuo pat pradžių? Apie tai nebuvo pagalvota. Juk buvo meilė, o visa kita – smulkmenos. Tačiau kuo toliau, tuo labiau su tokia smulkmena darosi gyventi ne tik kad neįdomu, bet ir neįmanoma. O skiriasi tokios poros nesuprastos aplinkinių: negeria, sūnų myli, pinigus parneša.

Statymai atlikti

Kas be ko, išskaičiavimas pats iš savęs negarantuoja jokios laimės. Nes žmogus planuoja, o Dievulis iš jo planų juokiasi. Viena pamokanti istorija.

Viena moteris susitiko būsimą vyrą ir dingo mėnesiui. Neatsakinėjo į telefono skambučius, nesirodė namuose, o darbe pasiėmė nemokamas atostogas. Viskas dėl to, kad susitiko ji neblogą, padorų vyriškį, su normaliomis pajamomis, turintį kelias juvelyrines parduotuves – nenorėjo jo paleisti. Tiesa, papuošalai nebuvo labai brangūs, tačiau užtikrinantys pastovias pajamas. Turėjo vyriškis ir automobilį, ir kuklų vasarnamį Kipre. O štai žmonos per visą tą laiką nesusirado, nes vis verslu užsiėmė. Dar reiktų pridėti, kad šis žmogus iš padorios šeimos, tvarkingas, su aukštu išsilavinimu. Tai kurgi tu tokį briliantą paleisi? Juk jei susirado merginą, vadinasi, subrendo rimtiems santykiams. O jei subrendo rimtiems santykiams, vadinasi, ilgai nelauks ir ves. Taigi, ir nelaukė: du mėnesius jis ją mergino, trečią jie apsigyveno pas jį namuose, o po pusmečio ir vedė. Po metų gimė sūnelis, o dar po dviejų – dukra.

Iš šono pažiūrėjus – akių džiaugsmas. Moteris – prisižiūrinti gražuolė, sportu užsiimanti, dirbanti, kad visiškai ant kaklo vyrui nesėdėtų. Vyras verslą plečia, namus remontuoja, vaikai privačiose mokymosi įstaigose mokosi. Tačiau moteris vis dėl to nėra laiminga. Kodėl? Nes nėra pas šį vyrą opcijos „su pribumbasais“: pigūs juvelyriniai dirbiniai ir liks pigūs, o ne Tiffani. Kelionės į egzotines šalis, prabanga, pobūviai ir įvairūs vakarėliai jam – tik laiko ir pinigų švaistymas, vienu žodžiu – kvailystė. Taigi, jei yra pinigai, tai dar nereiškia, kad turėsi ir Prada suknelę ar Louboutino batelius. Svarbiausiai tokiems vyrams – pastatytas namas, vaikų išsilavinimas, šeimos gerovė ir tikslūs paskaičiavimai.

Apskaičiavimas šiuo atveju lyg ir neblogas būtų buvęs, jei moteris būtų įvertinus ir asmenines charakterio savybes. Mesti tokio nemesi: meilė, o ir geresnio nerasi. Tačiau ir laiminga nebūsi.

Kur vėžiai žiemoja?

Aukščiau papasakota istorija gali ir papiktinti – argi viskas remiasi į pinigus? Prisigalvojama problemų lygioje vietoje? Bet esmė ne piniguose: ar jų turi, ar jų neturi, tačiau jei negali realizuoti savo svajonių, kaip iš tikro norėtum gyventi, tai apie kokią dvasinę pusiausvyrą galima būtų kalbėti?

Pinigai gana slidus reikalas, kad juos apskaičiuotumėm. Šiandien jie yra, rytoj gali ir nebūti. Yra vyrų, kurie labai kompleksuoja dėl turimų pinigų kiekio. Jie mano, kad merginas traukia būtent pinigai, o ne dvasinis vyro pasaulis. Deja, jie dažniausiai būna teisūs. O merginos nepagalvoja, kad „pinigai ateina, pinigai išeina, o charakteris išlieka“.

Žinoma, neigti meilę kaip vertybę, negalima, nes be jos šeima neišsilaikys nė metų – juk kur nėra meilės, nėra ir abipusės pagarbos, ir kompromisų, ir noro pradžiuginti šalia esantį žmogų. Tačiau skaitant ir klausant moterų paverkšlenimus, kad „aš jį mylėjau, o jis mane mušė“, arba gėrė, arba iššvaistė turtą, arba buvo neištikimas, arba egoistas, tironas ir despotas, norisi paklausti: kur gi tu žiūrėjai, kai tekėjai? Negi tai ir anksčiau nepasireiškė, ar tik nenorėjai žiūrėti į tą pusę? Norėjosi greičiau apsivilkti baltą suknelę ir bėgte bėgti į Santuokos rūmus? Ciniška? Gali būti, kad santuokos vyksta debesyse, o štai skyrybos – ant žemės, rajoniniuose metrikacijos biuruose. O kad jų nebūtų, geriau sustiprinti meilę teisingu išskaičiavimu.

Suaugiusiems.lt

 
Komentarai (8)
Kas per nusišnekėjimas. ...
visos zmonos skraido-vienos is laimes, kitos -ant sluotos
kaip matau siis traipsnis izeide tik vyrus.tai gal laiksas susimastyti, kad taip ir yra? laime trunka pirmus 3 metus o paskui buna tik isskaiciavimas:P patys atsimerkit vyrai. laiminga moteris - laimingas ir vyras, tik kad vyrai mano, jog visa laime piniguose tai ir verciasi per galva, bet daznai palieka moteri viena su savo problemom, jausmais, tai ir nedyvai, kad poto jos susiranda meiluzius ir skirias. Problemu reikia ieskoti savyje, o ne kitame
Nezinau. Kvailokas man sitas straipsnis. Atrodo jograsytu arba vaikas, nesubrendes, arba labai jau nusivylusi ar materialiste moteris. Nevykes, nevykes sitas straipsnis. Kai ieskai antros puses tiesiog reikia placiai atsimergt, o ne ziuret pro tokia prizme, kad tik pagali kazkur ikist, ir susirasi saves verta.
su tokiu poziuriu apskritai kurti seima beprasmiska...autore plaukioja debesyse..vakareiu ir pinigu svaistymo tipo maza....na,tustybiu muge ir tiek
manau, kad rase jauna merga ar senmerge, kuri apie gyvenima seimoje neturi jokio supratimo. Tas jos nusisnekejimas apie seima baisus, kiap ir tokie ,,akcentai": moteris sedi namuose, vyras susitikineja su ,,grazuole".
Sudu sudas apie vejus
Tokio šūdo gyvenime dar netekę skaityt..
Naujas komentaras