Kas gali padėti išvengti skyrybų?

1_S3-HmH90-4bWEtn2_bcJbw.jpeg
 
Sprendimas skirtis niekada nebūna lengvas. Skyrybos paveikia daugelį gyvenimo aspektų, įskaitant finansus, gyvenimo situaciją ir socialinį ratą. Tačiau, ką daryti, jei skirtis nebenorite? Pasak ekspertų, yra keli būdai, padėsiantys santykius išsaugoti.

Daugelis žmonių skiriasi dėl neteisingų priežasčių, o kai kurie net turi fantazijų versiją, kokios būtų jų skyrybos. Psichologai dažnai aiškina žmonėms, kokia reali skyrybų situacija.

Jei pasiseks, skyrybos bus greitos, paprastos ir neskausmingos. Tačiau daugeliui, jos būna ilgos ir sekinančios. Taip pat, skyrybos yra labai brangios. Pasak ekspertų, pinigai yra dažniausia priežastis, dėl kurios poros persigalvoja dėl skyrybų. Kai poros suvokia finansines skyrybų pasekmes, jie dažnai supranta, jog tai nėra išmintingas sprendimas, ypač, jei turi bendro turto ar bendrą verslą.

Pinigai gali daryti didelę įtaką persigalvojimui dėl skyrybų, tačiau tai ne vienintelė priežastis. Štai dar kelios priežastis, kurios gali priversti apsigalvoti:

Apgailestavimas

Pagal statistiką, nuo 32 iki 50 procentų žmonių gailisi, jog išsiskyrė su sutuoktiniu. Ši statistika gali skatinti pabandyti iš naujo, nes kai išsiskirsite, gali būti neįmanoma atkurti santykius. Daugelis žmonių, kurie išsiskiria, ima gailėtis. Taigi, jei jūsų santykiuose liko vilties, verta pasistengti.

Atviras bendravimas ir visiškas atsidavimas

Kartais manome, kad partneris tyčia mus skaudina, kai iš tikro jis nesupranta, jog jo elgesys mus veikia. Pavyzdžiui, gal jūsų partneris mano, kad jūsų seksualinis gyvenimas kurį laiką kenčia, nors jūs to nė nepajutote. Be atviro bendravimo, tyliai kentėsite, o partneris gali manyti, jog viskas tvarkoje. Atviras bendravimas apie jūsų bėdas gali atverti duris pagerintai komunikacijai ir veiksmams, kurie gali išgelbėti santuoką. Jei abu stengsitės komunikuoti ir būsite vienas kitam visiškai atsidavę, gali būti, jog skirtis neprireiks.

Situacijos pokyčiai

Kai patiriate stresą, jis gali atsiliepti ir jūsų santykiams. Pavyzdžiui, jei kurį laiką buvote bedarbis, tai paveiks jūsų savivertę ir elgesį. Dėl to, jūsų partneris gali imti galvoti, jog prarado žmogų, kurį pamilo, dėl to ims galvoti apie skyrybas. Kad ir kas sukėlė trintį ir nelaimę tarp judviejų, tai baigėsi, o partneris gali apsigalvoti dėl skyrybų.

Jūsų ryžtas keisti gyvenimo būdą

Niekada neturėtumėte keisti tikrojo savęs tik dėl to, jog kažkas būtų su jumis. Tačiau, jei patyrinėjęs save suvokėte, jog santykiai nebuvo jums svarbūs tiek, kiek turėjo būti, tai gali padėti sutvarkyti santykius. Pozityvūs pokyčiai jūsų gyvenime gali pakeisti jūsų elgesį santykiuose.

Kibirkšties įžiebimas iš naujo

Kai vienas partneris kirtis nenori, jis gali labai pasistengti ir įtikinti kitą nepradėti skyrybų proceso. Tai nereiškia, kad manipuliuosite partneriu, tai yra tik pastangos priminti partneriui, kodėl judu pamilote vienas kitą ir kodėl verta gelbėti jūsų santykius.

Vedybų konsultacijos

Jei problemos kilo dėl komunikacijos trūkumo ir konfliktų sprendimo įgūdžių nebuvimo, vedybų konsultantas tikrai gali padėti. Tokios konsultacijos gali suteikti tinkamą aplinką išsakyti savo požiūrius, taip pat, suteiktų įrankius, reikalingus visą tai išspręsti. Jei problemos sukėlė mintis apie skyrybas, jų išsprendimas gali sugrąžinti santuokinę laimę.

Nepamirškite, jog niekada neturėtumėte stengtis išsaugoti toksiškus santykius. Taip pat niekada neturėtumėte versti partnerio likti situacijoje, kurioje jis jaučiasi nelaimingas. Taip, skyrybos gali būti brangios ir keliančios daug streso. Tačiau, jei žinote, kas bus geriausia jums, gali būti, jog skyrybos jums padės. O jei nesate dėl to tikras, yra būdų, padėsiančių išsaugoti santuoką.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras