Kodėl geriau (ne)būti antra žmona?

stages-of-disconnection.jpeg
 
Skyrybos yra palietusios didžiąją dalį Lietuvos šeimų. Būtent dėl to vyrai ir moterys kuria šeimas antrąkart ir viliasi, kad šį kartą tikrai pasiseks. Vienoms naujai sukurtoms šeimoms sekasi puikiai, nes jos sugeba greitai pamiršti nenusisekusius santykius. Tačiau ne visiems taip gerai sekasi, ypač toms šeimoms, kuriose yra vaikų iš ankstesnių santykių.

Vienoms moterims vienišas vyras su vaikais yra beprotiškai seksualu. Juk taip jis parodo, kad jam rūpi jo atžalos, todėl jais rūpinasi. Kitos žiūri į tai gana atsargiai. Juk vaikas - tai atsakomybė visam gyvenimui, kuria jis dalinsis su tavimi. O apie tapimą nauja mama keturių metų vaikui nesvajoja nei viena mergina…

Taigi, pabandykime apžvelgti į tai, ką reiškia būti antrąja žmona, ypač tada, kai jis turi vaikų.

Aš - nauja mamytė ar tėčio draugė?

Dažniausiai išsiskyrę vyrai turi vyresnio amžiaus vaikus, kurie puikiai kalba ir supranta realybę. O realybė yra paprasta - tėvelis turi naują tetą, su kuria ir gyvena kartu. Tačiau kaip ją reikėtų vadinti - nauja mamyte ar tėčio drauge?

Leisk tai nuspręsti vaikui. Aišku, mamyte tavęs jis ar ji nevadins, todėl bus paprasčiausia į tave kreiptis vardu. Vaikas - ankstesnių santykių vaisius, todėl tau telieka susitaikyti su šia situacija ir susidraugauti su vaiku. 

Savaitgaliai trise

Tėvo figūra vaikui yra labai svarbi, todėl turėtum ir pati jį skatinti kuo dažniau susitikti su vaiku. Aišku, prie jų turėtum prisijungti ir tu, juk taip pat esi šios neįprastos šeimos dalimi. Be to, tokie susitikimai gali būti puiki galimybė susipažinti su vaiku artimiau bei užsitikrinti jo palankumą.

Tačiau viskas turi dvi puses. Greičiausiai vaikas leis visus savaitgalius su jumis. Nepamirškim ir vasaros atostogų. Per didžiąsias metų šventes būsite trise. Galbūt tai nėra labai didelė auka, nes tau patinka vaikai. Be to, galėsi greičiau pasiruošti motinystei.

Kadangi vaikas leis su jumis didžiąja laisvo laiko dalį, kyla klausimas - kada jūs liksite vieni? Spontaniškai išvažiuoti į Paryžių negalėsite, nes vaikas lieka savaitgaliui jūsų bute…

Pirmosios žmonos šešėlis

Galbūt tavo sutuoktinis pasakojo, kodėl nutrūko pirmoji santuoka. Tačiau visų smulkmenų kas, ką ir kodėl paliko tau nebūtina - jūs kuriate naują bendrą gyvenimą. Kam apsikrauti save praeitimi? 

Tačiau nuo praeities nepabėgsi. Jeigu ji vieniša, greičiausiai kvies tavo vyrą ką nors sutvarkyti namuose (juk ir anksčiau viską tvarkė). Visi trys eis žiūrėti vaikiško filmo į kino teatrą (kad vaikas matytų laimingus tėvus) ir galbūt prašys daugiau pinigų vaikui išlaikyti. Juk ji viena, niekas jai nepadeda, o vaiką auginti vienai yra labai sunku…

Ką tokiu atveju daryti? Sunku ką ir pasakyti. Gali bandyti su ja pasikalbėti ir pasiūlyti gerų meistrų numerį, kurie tikrai padės vos tik kam sugedus. Vaikščiokite visi kartu į kino teatrą (juk esi nauja šios šeimos dalis!), nes vaikas žino, kas tu esi. 

Jeigu ji tam neprieštaraus, vadinasi, ji visiškai negalvoja apie tavo vyrą ir seniai jį paleido. Arba po tokių pasiūlymų jį gali tave apkaltinti nemeile jų vaikui, todėl planuoji vaiką visiškai atskirti nuo tėvo. 

Stebėk ir jo reakciją. Jeigu jis sako, kad pritaria tavo pasiūlymams ir pats norėtų nebūti tokiu priklausomu nuo žmonos, vadinasi, viskas yra gerai. Tačiau turėtum sunerimti, jeigu jis apkaltina tave pavydu ir teigia, kad nori išskirti jį su vaiku. Galbūt tau reikia jį paleisti?

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras