Kodėl iš santuokos dingsta intymumas?

keksas(4).jpeg
 
12 komentarai
Kai nusprendžiate, kad norite visą gyvenimą praleisti kartu, nė nešauna į galvą, kad seksas iš santuokinio gyvenimo gali dingti. Vis dėlto, mokslininkai teigia, kad sekso kokybė ir kiekybė susituokus mažėja.

Čikagos universiteto mokslininkų atliktas tyrimas atskleidžia, kad amžiaus tarpe nuo 20-ies iki 70-ies tarp viengungių, susituokusiųjų ir, kas stebina dar labiau, tarp porų, kurios savo santuokas įvardija kaip labai laimingas ir mylinčias, sekso kiekis sumažėja 70 proc. Kito tyrimo duomenimis 6 iš 10 porų teigė, jog santuoka „visiškai sunaikino sekso teikiamą malonumą“.

Dar vienas tyrimas atskleidžia, kad 60 proc. nesusituokusių, tačiau antrąsias puses turinčių žmonių įvardija save seksualiai patenkintais, o iš susituokusiųjų taip save įvardijo tik 52 proc. Šiame tyrime taip pat pažymima, jog 48 proc. nesusituokusiųjų ir tik 36 proc. susituokusiųjų sako užsiiminėjantys seksu bent kartą per savaitę.

Jei ši baisi perspektyva yra tikra, kodėl susituokus seksas dingsta? Ar galima ką nors dėl to padaryti?

10. Įprotis

20 proc. susituokusių porų mylisi mažiau nei 10 kartų per metus. Seksologė Carolė Queen, knygos „Ekshibicionizmas drovuoliui“ (ang. Exhibicionism for the Shy“) autorė, įspėja, kad kartą pastebėta rutina sekse dažnai pasilieka. Ji sako: „Daugeliui žmonių, patiriančių erotinio gyvenimo sulėtėjimą, yra labai sunku vėl jį suaktyvinti“ ir to priežastys yra visai nesvarbios. Ji tęsia: „Žinoma, kai kurie retai besimylintys partneriai vienas kitam tinka ir nekreipia dėmesio į tai, kad nesimyli, tačiau kai kuriuose iš tokių santykių abu partneriai gali norėti, kad tai vyktų dažniau, tačiau pasiekta fazė, kai tai tiesiog nebevyksta“.

9. Erekcijos sutrikimai

52 proc. vyresnių kaip 40 metų vyrų susiduria su erekcijos sutrikimais. C. Queen pataria: „Vyras turėtų mankštintis, sveikai maitintis, nevartoti per daug alkoholio ir vaistų, mesti rūkyti ir paklausti savo gydytojo, ar tai galėtų būti kokių nors medikamentų šalutinis poveikis, o ne griebtis viagros“. Vidutinio amžiaus vyrai dažnai persidirba ir patiria labai daug streso. Gali būti, kad jie pirmą kartą gyvenime susiduria su tokiais negalavimais kaip diabetas ir tai gali sumažinti pajėgumą lovoje. „Galiausiai“, - prideda C. Queen, - „daug vyrų tiesiog nesupranta, kad jų seksualumas su amžiumi keičiasi ir norint pasiekti erekciją jiems reikės tikslesnių fizinių stimuliacijų nei reikėjo, kai buvo jaunesni“.

8. Menopauzė

Moterys menopauzės metu inicijuoja daugiau kaip 60 proc. skyrybų. Šis gyvenimo pokytis yra tarsi atvirkštinis lytinio brendimo hormonų pragaras. C. Queen sako, kad nepasitenkinimas kyla dėl padidėjusio svorio ir kitų kūno pokyčių. „Tai neapdainuota vidutinio amžiaus moterų problema“,- sako ji. „Daugumos gyvenimo būdas, kol viskas gerai, yra nesveikas. Sėslumas ir nesportiškumas yra didžiausi sumažėjusio libido kaltininkai; rūkymas, kai kurie vaistai ir riebus maistas taip pat turi didelę reikšmę – jie suvaržo apykaitą ir neigiamai paveikia žmogaus susijaudinimo galimybes“.

7. Pasikeitusi išvaizda

43 proc. susituokusių porų tikina, kad jų mylimieji nebėra tokie patrauklūs. Žmonės dažnai „paleidžia vadžias“ , o tai gali reikšti padidėjusį svorį ar kitus šalutinius nesveiko gyvenimo būdo efektus, pasakoja Wendė Strgar, knygos „Veiksminga meilė: Intymumo palaikymo vadovas“ (and. „Love That Works: A Guide to Enduring Intimacy“). „Santykiuose taip pat svarbu ir įsipareigojimas savo sveikatai. Jei esate su žmogumi, kuris šio įsipareigojimo nepripažįsta, nukentės ne tik jūsų seksualinis gyvenimas“.

6. Lyčių skirtumai

Kasdien apie seksą pagalvoja penkis kartus daugiau vyrų nei moterų (45 proc. prieš 8 proc.). Pasak C. Queen, nepasitenkinimas kyla dėl „erotinio nesuderinamumo, kai vienam partneriui patinka visiškai kas kita, nei antrajam“. Tai gali būti sekso pozos, paros metas ar dar daugybė kitų veiksnių, nepamirštant ir kaip dažnai norima mylėtis. Dėl skirtingų poreikių gali būti juntamas spaudimas, kaltė, apmaudas, pyktis, nepagarbus kalbėjimo tonas, nepagrįsti lūkesčiai ir pan.

5. Neištikimybė

16 proc. susituokusių porų turi romanų. Neištikimybė sudaužo pasitikėjimą ir dėl to silpnėja intymumas. Daugpatystės šalininkas ir „Erotinio impulso“ (ang.“Erotic Impulse“) autorius Davidas Steinbergas sako: „Romanai gali sustiprinti santykius. Atviruose santykiuose, kur seksas už santuokos ribų yra toleruojamas ir nereikia slapstytis ar jaustis kaltu, galiausiai, seksas namuose tampa tik geresniu. Aš taip elgiuosi pastaruosius 35-erius metus. Seksas su nauju partneriu suteikia daugiau seksualinės energijos“. Tačiau W. Strgar nesutinka: „išoriniai romanai yra priešingi žmogaus prigimčiai ir atsiranda tuomet, kai noras puoselėti santuoką dingsta“.

4. Tėvystė

30% proc.moterų sako, kad pirmuosius metus po gimdymo seksualinio malonumo jos nepatiria. „Kai kurios iš šių moterų yra vis dar veikiamos hormonų ir tikriausiai visos jos kenčia nuo nuovargio ir streso“, - aiškina C. Queen. Labai mažai porų realiai numato vaiko gimimo įtaką gyvenimui ir pokyčius, kurie reiškia visiškai naują ritmą, intymumą ir veiklas, kurios „atsiliepia ir jauniesiems tėčiams“.

3. Nėštumas

Moterims seksualinis malonumas paskutiniojo trimestro metu sumažėja iki 39 proc. „Nėštumas yra kupinas pareigų, kūno pokyčių problemų, kurie gali visiškai paveikti moters lytinį potraukį, o kartais nutinka taip, kad partneris į juos nereaguoja. Daugumai jaunų porų nėštumas yra pirmasis kartas, kai tai pasikeičia, ir kai kurie to iki galo nesupranta“, - aiškina C. Queen.

2. Monitoniškumas

Beveik tris kartus daugiau moterų savo santuoką apibūdina kaip „nuobodžią“, o ne kaip „įdomią“. Santykiai būna įdomūs tol, kol kiekvienas iš partnerių išlaiko savo asmenybę. W. Strgar pataria: „Nesusiliekite. Džiaukitės savo skirtumais, net seksualiniais. Santuoka yra saugi erdvė, kurioje gali atskleisti visas savo fantazijas“. Monotoniją kartais gali būti sunku atskirti nuo depresijos. Tyrimas byloja, kad 61 proc. gyvenimu nusivylusių žmonių ir tik 27 proc. juo besidžiaugiančių kalbėjo apie sumažėjusį libido.

1. Laiko neturėjimas

80 proc. susituokusių porų dėl prastėjančio intymaus gyvenimo kaltina buvimą „per daug užsiėmusiais“. Kas galėjo pagalvoti, kad būsite tokie užsiėmę, jog neturėsite laiko mylėtis? „Jei seksualiniam gyvenimui nesuteikiate prioriteto, jums derėtų labai rimtai pagalvoti, kodėl“, - perspėja D. Steinbergas. „Vyrams derėtų mažiau planuoti savo karjerą ar kiek valandų jiems reikės dirbti, jei nori nusipirkti naują automobilį. Po visos dienos ginčų su subrangovais, viskas, ko jis nori – tai cigaretė ir stiklas martinio. 60-ies valandų darbo savaitė gali suėsti seksualinį gyvenimą“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (12)
Mes 19 santuokoj ir mylimės per nakti 2 kartus išskyrus dieneles
Nu jo...idomiai cia jus apie savo intymumus suokiat..
Mudu jau 30m santuokoje gyvenam ir mylimes ivairiai, kartais kas vakara, kad gerai miegotusi, kartais karta i savaite, o kartais i dvi savaites karta. Man zmonike dar daili, maloni, gera, supratinga ir miela...tai as jos ir noriu...glostau jos apvalumus privalumus ir ta rozyte purpurine...ir uzauga mano pumpurelis...
geriau ir nesizenyk. jau vien tavo uzsivardinimas daug pasako. pasako, tai kad esi nusivylusi. zinai kaip bus: kazkada susirasi meiluzi. ir kazkada vyras vistiek suzinos, tada skirsites, kentes vaikai, liksi viena su vaikais. stai kaip baigsis.
su laiku turėtų gerėti sekso kokybė. bet kad taip būtų visų pirma reikia kalbėtis. net nežinau kas turėtų atsitikti, kad vyras pasakytų jog žmona yra paleistuvė už tai kad nori pasimylėti būtent su juo... Aš tai nusipirkčiau vibratorių ir prie jo tenkinčiau save. jei tai nesuveiktų reiškia kad yra kita arba jam tiesiog nebestovi.
O po to moterys verkia, kodel vyrai kiaules eina i kaire...
taip skaitant komentarus tu kurie susituoke 20 metu ir mylisi maziau nei 2 kart per menesi ... bet nezinau kame problema, mes dar tik ruosiames tuoktis, kartu esame 6 metus... o sekso yra tiek kiek pas tevu amziaus seimas... 1 karta per menesi tai jau gerai :((((( ir ka daryt ???
2metai su vyru jokio sekso,nes jam nereikia,jei ka uzsimenu,sako tu ka paleistuve....ka as zinau...
Kartu gyvename 20 metų, bet mylimės 3 kartus į savaitę. Mums virš 40.
Mes su zmona 7-metai, ir galiu pasakyt kad seksas (jai) maziau nei 10 kartu per metus yra normalu. Nzn kiek dar tempsim kartu.
2 kartus per diena maziausiai su panele reik pasimyleti :)
"20 proc. susituokusių porų mylisi mažiau nei 10 kartų per metus." reciau nei karta i menesi? Jomajo! Nenuostabu kad gali nuciuozti stogelis.
su vyru kartu gyvename 7-erius metus, ir vis dar mylimės maždaug po 3 kartus per savaitę.
Naujas komentaras