Kodėl moterys savo vyrus laiko našta?

 
7 komentarai
Dabar niekas jau nesistebi, kodėl tiek daug vienišų moterų, kurios iš principo nenori susieti save Himenėjo ryšiais. Nors kiek žmonių, tiek nuomonių. Nepaisant to, pamėginkime išsiaiškinti, kodėl po skyrybų daug moterų nebenori tekėti antrą kartą.

Išsiskyrusios moterys teikia pirmenybę vienatvei

Statistikos duomenimis, Europos šalyse vyrai 20 proc. dažniau po skyrybų susituokia antrą kartą nei moterys. Šis fenomenas paaiškinamas tuo, kad buvusios žmonos tiesiog negali rasti sau poros.

Išsiskyrę vyrai gana greitai veda antrą kartą, o išsiskyrusios moterys teikia pirmenybę vienatvei. Taip yra dėl to, kad vyrai, skubėdami nuraminti savo vyriškas ambicijas ir savimeilę, negalvoja, kaip bus kitoje šeimoje.

Tai tampa akivaizdu paanalizavus statistikos duomenis. Turbūt ne naujiena, kad 70 proc. ištuokų iniciatorės - moterys. Tačiau net ir po to jos visiškai neskuba vėl ištekėti. Netiki, kad vėl viskas nepasikartos. Buvusio ankstesnio santuokinio gyvenimo patirtis, vien darbas-namai, buities rūpesčiai, vaikų auklėjimas ir dar vyrui reikia rodyti dėmesį - pernelyg didelis krūvis ir našta. Tačiau kadangi jos nenori mesti nei mėgstamo darbo, nei vaikų, lengviau atsisakyti ne tokios reikšmingos gyvenimo detalės – vyro.

Vyrams dažnai lieka vienintelis argumentas išsaugoti šeimą

Iš tikrųjų daugumai vyrų žmona atstoja motiną, todėl su malonumu atiduoda save į jos rūpestingas rankas. Ir jei vis daugiau moterų idėja vėl sukurti šeimą, tampa nebepatraukli, tai vyrui šeima tiesiog būtina. Juk patogu jausti, kad turi nemokamą virėją, skalbėją, namų tvarkytoją. Tai tik įrodo, kad vyrai visiškai neprisitaikę prie kasdieninės buities rūpesčių, todėl jiems dažnai lieka vienintelis argumentas išsaugoti šeimą, o po skyrybų vėl paskubomis tuoktis.

Įvairių apklausų duomenimis, moteris, pasirinkusi savarankišką ir nepriklausomą gyvenimą ir neskubanti vėl tekėti apibūdinama taip: dažniausiai 40 - 49 metų, dauguma jų turi vaiką ar vaikų, jų santuokinio gyvenimo trukmė vidutiniškai 15,6 metų, o 86 proc. atvejais vaikai po skyrybų lieka su jomis.

Ko gero vaikai – viena iš svarbiausių sąlygų, kad išsiskyrusi moteris nesijautų vieniša. Juk ji gyvena kartu su vaikais, kurie užpildo nykią tuštumą ir slegiančios vienatvės jausmą. Be to, moterims nekyla didelių sunkumų sprendžiant buitines problemas.

Po skyrybų jos lengviau atsikvėpia ir ima mėgautis gaiviu laisvės oru. O jei neturi didelių dar ir materialinių problemų, tai ir neskuba tekėti antrą kartą.

Vyrai daug sunkiau pakelia vienatvę

Skirtingai nei moteris – vyras lieka be nieko. Psichologų manymu, vyrai daug sunkiau pakelia vienatvę, todėl jie bijo jos kaip velnias kryžiaus. Dauguma jų neįsivaizduoja savo gyvenimo, jei greta nebūtų moters. O pakartotinoms vedyboms juos skubina seksualinių santykių poreikis bei galimybė turėti vaikų su kita, gerokai jaunesne sutuoktine.

O išsiskyrusios moterys jaučiasi visai laimingos. Jos moka džiaugtis mažomis ir nereikšmingomis smulkmenomis, vidinis pasaulis tampa turtingesnis ir dvasingesnis. Jų motinystės instinktas – realizuotas, o kai išsituokia, vaikai jau būna užauginti. Tarp jų santykiai dažnai būna dar artimesni ir švelnūs. Jos tvarkosi namuose pagal savo skonį ir viską daro, ką nori. Tai ko daugiau norėti? Vėl savo rankomis užsinerti pančius? Kitaip tariant, sukurti šeimą. Juo labiau, jei nežinai, ar ji bus sėkminga.

Meilės jausmas buities fone išgaruoja

Tiesa, dėl pernelyg užsitęsusios vienatvės jų pasiteisinimas labai paprastas ir banalus: “daugiau nebetikiu meile“. Mat jos žino, kad šis nuostabus jausmas ilgainiui buities fone išgaruoja, pakeičiamas įpročiu, pripratimu, jei norite, net prieraišumu ar pareigos jausmu prieš vaikus. Kol galų gale ir tai nebepadeda: pora išsiskiria ir daugiau (ypač moterys) nebetiki meile.

Dar vienas po skyrybų nepaliekantis jausmas – baimė, kad ši liūdna patirtis gali pasikartoti. Jei moteris skaudžiai „nudegė“ pirmose vedybose, tai ji labai atsargiai ryšis ir kitoms.

Be to, išsilaisvinusioms iš santuokos saitų moterims atsiveria tarsi antras kvėpavimas, pradeda suprasti, kiek daug laiko buvo sugaišta ar prarasta tuščiai. Atsirado gerokai daugiau laisvo laiko, kurį gali leisti mėgstamam užsiėmimui, darbui, draugams, kelionėms, pramogoms ir t.t.

Apima baisus nusivylimas, kai vyras nebūna atrama ir mūro siena

Tačiau dažna moterų klaida, kad jos ištekėdamos tikisi, jog „antra pusė“ taps atrama ir mūro siena nuo gyvenimo negandų, išlaisvins iš visų problemų, taip pat ir materialinių. Užtat ir apima baisus nusivylimas, kai vyras negali iš karto pakloti didelės sumos, kad apstatytų naujais baldais kambarį ar nuvežtų šeimą pailsėti į salas.

Teko atsitiktinai nugirsti dviejų moterų pokalbį kavinėje. „O kam man vyras? Pragyvenau su juo 6 metus ir nieko gero nemačiau. Jo atlyginimo užteko tik maisto produktams ir dar porai nosinių. Visa kita – aš pati. Atostogavome už mano pinigus, visa brangi buitinė technika namuose – taip pat iš mano atlyginimo. Jis man buvo našta, daugiau nieko. Dabar aš pati sau ponia. Bet, kad tekėčiau antrą sykį...niekada... - atviravo viena kitai.

Nėra nieko geriau už buvusį vyrą

Vieša paslaptis, kad kai kurios moterys, jų horizonte pasirodžiusį naują vyrą, labai mėgsta palyginti su buvusiu. Retas atlaiko palyginimą su juo.

Todėl moterys turėtų patikėti, kad ir santuokoje galima būti laimingomis, žinoma, jei abu sieks harmonijos. Bet vis dėlto moters priedermė – kūrenti šeimos židinį. O jei šeima iširo, moteris turėtų suprasti, kad tai nėra kliūtis kurti naują. Svarbiausia, tikėti meile ir būsite laimingos!

Sniegė Pilypienė

 
Komentarai (7)
Ką šiais laikais labai skalbia moterys? Yra skalbeklė. Skalbiu pats, lyginu pats, dulkes valau ir siurbiu pats, į parduotuvę einu pats. Vien dėl to moteris nebūtina :P
xava: taip, būna ir tokių moterų, ir tokių vyrų.
100%: su tokia nuomone tikrai pirk šunį ;)
todel kad ir vyrai moteris laiko nasta...
Cia jau vyram reiktu suprasti, kad savo seima islaikyti ir ja aprupinti yra ju darbas, nori jie to ar nenori cia jau pas mus genuose sitas yra nuo senu senoves pacio akmens amziaus, kai vyras aprupindavo savo seima viskuo. Ir siais laikais moteris nori lygiai to pacio kaip ir akmens amziuje vyro kurio nereiktu islaikyti, kam islaikyti vyra geriau jau nusipirkti suni tas nors visada uodega vizgindamas pasitiks prie duru :)
kai vaikai užauginti, išmokyti ir savarankiški, pradedi laiko skirti sau ir tada vyras tampa tikra našta. Jis reikalauja pietų, vakarienės, o tau jau norisi gyventi kitaip. Taigi manau, kad straipsnis teisingas!
didžiausia našta tai alfonsai...
Naujas komentaras