Kodėl vertėtų išbandyti natūralų šeimos planavimo metodą?

2016_09_26_12725_1474852455__large.jpg
 
5 komentarai
Nors kontracepcijos priemonių pasirinkimas tikrai platus, tačiau šiandien vis dažniau norima natūralių priemonių. Kartais hormoninė kontracepcija padaro nemažai žalos: sumažėja lytinis potraukis, kartais priaugama svorio, atsiranda kraujotakos problemų ir t.t. Taigi, vis dažniau domimasi natūraliu šeimos planavimo metodu. Vis dėlto, daugumai kyla nemažai klausimų: ar tai tikrai taip veiksminga? Ar verta naudoti šį metodą? Šiandien pakalbėsime apie šio metodo naudą – galbūt tai padės lengviau apsispręsti.

Taigi, kodėl vertėtų rinktis šį metodą?

Veiksmingumas

Kasmet atliekami tyrimai, kurių metu aiškinamasi, ar tikrai natūralaus šeimos planavimo metodas yra toks veiksmingas. Šio metodo patikimumas mažai skiriasi nuo hormoninės kontracepcijos – svyruoja nuo 97,5 % iki 100%.

Mažesnė vėžio tikimybė

Moterys, naudojančios hormoninę kontracepciją, patenka į rizikos grupę susirgti krūtų vėžiu. Tuo tarpu, naudojant natūralaus šeimos planavimo metodą, ši tikimybė sumažėja, kadangi metodas yra visiškai natūralus.

Švedų onkologas Hakan Olsson nustatė, kad moterys, naudojančios hormoninę kontracepciją, padidina tikimybę susirgti krūtų vėžiu maždaug 10 kartų. Tai tikrai gąsdina, tiesa?

Libido

Dažna moteris, naudojanti hormoninę kontracepciją, skundžiasi sumažėjusiu lytiniu potraukiu, tačiau to galima išvengti pasirinkus natūralų metodą.

Labiau jaučiate savo kūną

Naudojant šį metodą, turite stebėti, kokius ženklus siunčia Jūsų kūnas – tai padeda išmokti nustatyti vaisingas ir nevaisingas dienas.

Išsaugosite savo menstruacijų ciklą

Dažna moteris, naudojusi hormoninę kontracepciją, vėliau skundžiasi, kad mėnesinių ciklas nėra reguliarus. Nustojus gerti kontraceptines tabletes ar vartoti kitokią hormoninę kontracepciją, vėliau tenka gana ilgai laukti, kol menstruacijų ciklas vėl susireguliuos. Naudojant natūralų šeimos planavimo metodą, to galima išvengti.

Tai nėra taip sudėtinga

Kai kurios moterys mano, kad tai pernelyg sudėtinga ir galima suklysti, tačiau įpratus tai daryti, pasirodys, kad tai taip pat paprasta, kaip ir laiku išgerti tabletę.

Tai nieko nekainuoja

Hormoninė kontracepcija per metus kainuoja maždaug 150 eurų ir daugiau, tačiau šių išlaidų galima būtų išvengti.

Galėsite pastoti, kada norėsite

Kadangi žinosite savo vaisingas dienas, galėsite pastoti tada, kada tam pasirengsite. Paprastai naudojus hormoninę kontracepciją, vėliau gydytojai pataria kurį laiką palaukti, ir tik po kurio laiko planuoti kūdikį.

Tai didina intymumą

Apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo nebebus vien tik vyro ar tik moters reikalas – tuo galės rūpintis abu. Patartina užrašinėti vaisingas dienas ant lapelio, kuris kabėtų matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant šaldytuvo.

Na, o kokiai kontracepcijai teikiate pirmenybę Jūs?

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (5)
Musu seima si buda naudoja jau 5 metus.Pirmus menesius vyras buvo suirzes,kad esame istatyti i tam tikra ritma. Bet kazkur po 3-4men.abu su tuo susigyvenom,pripratom prie ritmo ir saugiu dienu laukdavom kaip vaikai keliones i ledu parduotuve.Del to laukimo sexsas tapo aistringesnis ir kokybiskesnis.Del patikimumo, tai tikrai kaip kontraceptiku,tik pradzioje, kol moteris susipazysta su savo vaisingumu, patarciau buti labai demesingom.Dabar, po 5metu nei matuojuosi temp.,nei kazka zymiuosi.Jauciu kada esu vaisinga pagal isskyras. Si buda pasirinkom, nes as asmeniskai buvau pries KT, bet puse metu,kol tik pradejau draugauti su dabartiniu vyru, naudojau KT. Man pasireiske daug salutiniu poveikiu:sekso poreikis sumazejo iki 0 (prasidejo pykciai),pradejo skaudeti galva, pradejo tirsteti kraujas(padidejo rizika insultui).Visos moterys,kurios giminej turite sirdininku ir naudojate KT privalote pasitikrinti kraujo kresuma, tai gali isgelbeti jums gyvybe. Visumoj, mielos moterys,jei norite ismokti sio budo,kreipkites i kataliku baznycia ir ten per suzadetiniu paskaitas bus viskas ispasakota, bei gausite kontaktini tel.jei kils neaiskumu.Netikeit mitais, kad sis budas tinka tik reg.menesines turincioms-tai netiesa. Apsauga auksto lygio, del geros savaites susilaikymo jusu santykiai su vyru sutvirtes, nieko nekainuoja, ekologiska, lengva pastoti norimu laiku(auginu 1m sunu).Rimtom porom-labai rekomenduoju. Nerekomenduoju, jei nera pastovaus partnerio.
Su siuo butu turiu pasakyt viskas gerai, bet vyras nori sekso daugiau nei 3 dienas po ir 7 pries menstruacijas. Tada ateina dvi savaites kada vyras gali pasidaryti atsiaurus, piktas ir suirzes nuo sekso stokos. Tuo metu butent ir reikalinga kontracepcija
nesimato
palauk 2sawaites pasakys
O kaip suzinoti kada kokios vaisingos? :)
Naujas komentaras