Kokių kosmetinių priemonių reikėtų vengti nėštumo metu

bigstock-pregnancy-people-and-motherho-156633134.jpg
 
Nėštumas yra puikus laikas, tačiau dažnai jis atneša nemažai sumaišties įprastuose kasdieniuose ir labai moteriškuose dalykuose. Vienas tokių, tai makiažas ir kosmetinės priemonės. Juk ir besilaukianti moteris privalo rūpintis savo išvaizda ir nori būti graži.

Tačiau, nėštumo metu, puoselėjant savo išvaizdą, reikėtų ypač atidžiai rinktis kosmetines  priemones, jog pačių grožis nepakenktų vaisiui. Taigi, į kokias sudedamąsias kasdienių kosmetikos produktų dalis turėtų  atkreipti dėmesį kiekvienai besilaukiančiai mamai?  Žinokite galimas grėsmes ir atidžiai išnagrinėkite perkamų grožio priemonių sudėtį!


Retin, retinolis, retinilo palmitatas

Gydytojas akušeris – ginekologas Albertas Sassoon  teigia, jog besilaukiančios moterys turėtų vengti visų preparatų, kurių sudėtyje yra Retin – šeimos komponentų. Retinolis, retinilas arba retinilo palmitatas dar žinomas kaip vitaminas A ir jis, be abejonės, yra labai svarbus vaisiaus vystimuisi ir augimui. Tačiau piktnaudžiauti vitaminu A nederėtų, ypač tada, jei laukiatės, mat per didelis retinolio kiekis gali sukelti sunkius apsigimimus ir kepenų pažeidimus. Tad gydytojai visoms nėščioms moterims pataria atsisakyti kosmetinių priemonių, kurių sudėtyje yra retinilo palmitato.

Benzoilo peroksidas

Nepaisant to, jog nėštumo metu dėl pakitusių hormonų odos būklė gali pablogėti, benzolio peroksidas yra visiškai netinkama priemonė odos ligų gydymui nėštumo metu. Ši medžiaga per odą nesunkiai rezorbuojasi į kraują ir net nedidelis kiekis benzolio peroksido vaisių gali veikti toksiškai. 

Eteriniai aliejai

“Nors eteriniai aliejai nėra įtraukti į pavojingų komponentų nėštumo metu sąrašą, eteriniai aliejai ar kosmetinės priemonės, kuriuose yra tam tikrų eterių, yra netinkami vartoti nėščioms moterims ir gali pakenkti vaisiui” – teigia gydytojas Sassoon. “Dažnai šių aliejų koncentracija yra tokia, jog gali pakenkti nėščiai moteriai. Problema yra ta, jog nėra žinoma, kiek naftos yra obsorbuojama į organizmą, tokių produktų vartojimo metu”. Šeimos gydytoja Engelman teigia, kad saugu vartoti tik praskiestus eterinius aliejus, tačiau dėl jų vartojimo, geriau pasikonsultuoti su gydytoju. Nepaisant gydytojų įspėjimų, labiausiai populiarūs pasaulyje yra arbatmedžio ir rozmarinų aliejais. Pasak medikų, šių eterinių aliejų poveikis gali pasireikšti odos dermatitu, autoimuninėmis ligomis. Be to, nėščiosios turėtų vengti arbatmedžio eterinių aliejų dėl specifinio estrogeninio poveikio, kuris gali sukelti priešlaikinius gimdos susitraukimus. Didelės rozmarinų aliejaus dozės gali sukelti aukštą kraujospūdį, o tai gali pasireikšti padažnėjusiais gimdos susitraukimais, todėl šių komponentų, nėštumo metu, geriau vengti. 

Hidrochinonas

Galingiausias baliklis odai, o per didelis hidrochinono kiekis ant odos (ypač  nėštumo metu) gali jūsų odą "papuošti" tamsiomis pigmentinėmis dėmelėmis. 
.

TAZORAK, Accutane

Abu šie elementai yra vitamino A dariniai ir kosmetinių  priemonių ar kitų produktų, kurių sudėtyje yra šio komponento, reikėtų vengti, nes tikimybė pakenkti vaisiui yra gana nemaža. Produktus, kurių sudėtyje yra Tazorak ir  Accutance , vartokite tik tada, jei juos jums juos  skyrė gydytojas. 

Aliuminio chloridas heksahidratas

Jei esate nėščia atėjo laikas įprastiems dezodorantams ieškoti alternatyvų. Aliuminio chloridas, esantis įvairiuose antiprerspirantuose veikia ląsteles, kurios gamina prakaitą ir šio produktų nėštumo metu  reikėtų  vengti.

Formaldehidas

Nors ši cheminė medžiaga nėra priskirta prie itin kenksmingų medžiagų nėščioms moterims, akušeriai – ginekologai ir dermatologai pataria apriboti plaukų lako naudojimą arba naudokite tokį, ant kurio etiketės pažymėta, jog į produkto sudėtį neįeina  formaldehidas. Taip pat besilaukiančioms  moterims, planuojančioms pastoti, derėtų atsisakyti gelinio manikiūro procedūros, nes tokios grožio procedūros  metu, įprastai yra naudojamas formaldehidai. Pasak Nacionalinio saugos ir sveikatos instituto, formaldehidas didina problemų, susijusių su vaisingumu riziką ir mažina pastojimo tikimybę. Tad šios cheminės medžiagos derėtų vengti visoms jaunoms  moterims. 

Plaukų dažai

Gydytojas Sassoon moterims pataria pirmąsias 12 nėštumo savaičių, kada formuojasi  vaisiaus kūno dalys ir vidaus organai, susilaikyti nuo plaukų dažymo. Pasibaigus šiam laikotarpiui, tikėtina, kad pro galvos odą prasiskverbę chemikalai nepadarys žalos vaisiui, nes į organizmą patekusių kenksmingų medžiagų kiekis -  minimalus. Tad rizika pakenkti vaisiui yra labai maža, tačiau nėštumo metu dažyti plaukus reikėtų kuo rečiau. 

 


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras