Koks yra jūsų motinos tipas?

Mother-birth.jpg
 
3 komentarai
Sakoma, kad kokie tėvai, tokie ir vaikai. Nors kai kas gali prieštarauti, tačiau teisybės tame yra. Vaikai daug ką perima iš tėvų, o auklėjimas įtakoja jų asmenybės formavimąsi.

Papildomų įrodymų nereikalauja faktas, kad motinos vaidmuo yra itin svarbus. Nuo jos požiūrio į gyvenimą, auklėjimą, charakterio bruožų bei būdo ypatybių priklauso, kokia užaugusi bus atžala.

Egzistuoja penki pagrindiniai gimdytojų tipai, įtakojantys vaikų psichologinį formavimąsi:

  • Motina perfekcionistė. Dažniausiai tai būna moteris, siekianti absoliučios kontrolės, visko bijanti ir nervinga. Svarbiausias dalykas gyvenime jai yra žmogaus išorė. Tokios motinos vaikai linkę būti perdėm kritiškais apie save, jaustis emociškai tuščiais. Dažniausiai užaugę jie turi išugdytą įsipareigojimo santykiuose jausmą, yra atsakingi ir patikimi, vertina sunkų darbą bei atkaklumą. Nepaisant to, egzistuoja gana stiprus emocinis augimo su tokio tipo motina palikimas. Užaugę vaikai jaučia, kad kitų nuomonės svarbesnės, nei jų. Taip pat perdėtai galvoja, kad visada yra stebimi ir vertinami aplinkinių žmonių.
  • Nenuspėjama motina. Tokio tipo moteris valdo jausmai, dažnai jos būna kupinos nerimo, pykčio ar tiesiog emocijų maišaties. Taigi, ir auklėjimo būdas yra kintantis ir priklausantis nuo nuotaikos. Tai – pats chaotiškiausias tipas iš visų. Tokios moterys nuolatos savo mintyse kuria nebūtas problemas, klausimus ir krizes, kas įtakoja sudėtingus emocinius santykius, perduodamus vaikams. Užaugusios, atžalos gali pasigirti nepriekaištingais bendravimo įgūdžiais bei gebėjimu būti empatiškais, neretai geba puikiai motyvuoti kitus. Tačiau tiesiog į kraują įaugęs poreikis rūpintis kitais žmonėmis bei jų emociniais reikalais dažnai sukelia tokius jausmus, kaip pyktis, nerimas ar depresija.
  • Motina – geriausia draugė. Nors tai gali atrodyti žavingai, tačiau iš tikrųjų tokių motinų užauginti vaikai pasigenda būtent motiniškumo. Su atžalomis jų gimdytojos elgiasi kaip su lygiais, labiau ugdoma partnerystė, o ne šeimyniškumas. Šio tipo moterys stengiasi paneigti motinystę ir viską vertina kaip draugystę, todėl dažnai pasigendama emocinės šilumos. Tokiomis sąlygomis užaugę vaikai lengvai atskiria ribas tarp vaikų, tėvų, šeimos, draugų ar kolegų. Augindami savas atžalas, jie prisimena motiniškumo trūkumą, todėl patys stengiasi imtis iniciatyvos bei ypatingai atsakingai prisiima tėvišką pareigą. Neretai, tokie žmonės jaučiasi emociškai apleisti, gyvena baimėje būti atmestiems. Kartais santykiuose su partneriu jie gali būti kerštingi, linkę manyti, kad yra nemylimi ir neįvertinti.
  • Motina, kuriai svarbiausia ji pati. Tai – vienas labiausiai paplitusių tipų. Tokios motinos negali matyti savo vaikų kaip atskirų, savarankiškų individų, todėl jaučiasi nesaugios ir stengiasi viską paimti į savo rankas. Atžalos jau nuo mažumės supranta, jog svarbiausias dalykas gyvenime – padaryti taip, kad gimdytoja jaustųsi puikiai. Užaugę, tokie vaikai puikiai supranta kitus žmones, būna įžvalgūs visokio tipo santykiuose, ištikimi, rūpestingi, geba puikiai spręsti kilusias problemas. Nepaisant to, dažnai abejojama savų sprendimų priėmimo galimybėmis, sunkiai pasitikima savimi ir kiekvienu klausimu įprasta teirautis motinos – jos nuomonė vertinama kaip svarbesnė ir teisingesnė, negu jų pačių.
  • Įvairiapusiška motina. Tai – idealus tipas, kuriam priklauso tik viena iš dešimties motinų, gebanti suderinti visus geriausius prieš tai minėtų stilių elementus. Tokios moterys emociškai stabilios, mato savo vaikus kaip individus ir padeda jiems siekiant savos nepriklausomybės. Šios mamos gali ir nebūti tobulos, tačiau nepaisant besiklostančių aplinkybių, yra pasišventusios motinystei. Vaikai, augę tokiomis sąlygomis, nuolat jautė, kad yra mylimi ir suprasti, todėl dabar nebijo rizikos, iššūkių, pokyčių bei pradėti naujus santykius be baimės būti atstumtiems. Jie nejaučia perdėto emocinio ryšio su motina, geba įvertinti tai, kad visi žmonės turi savo asmeninius požiūrius.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (3)
Вы шутки говорите
O mano mama neatitinka nei vieno išvardinto tipo :/
Mano mama tai panašu, kad visų tipų po truputį :)
Naujas komentaras