Mažai žinomi faktai apie vedybas

ne-pirma-santuoka(1).jpg
 
Kai kurios vestuvių ceremonijos ir papročiai gali atrodyti keistai. Tačiau daugelis su vestuvėmis susijusių tradicijų turi labai gilias šaknis.Taigi, susipažinkite su įdomiais ir mažai žinomais faktais apie vestuves.

Vestuvių kaspinai

Europoje, XVII-XIX amžiuje nuotakos suknelės rankovės buvo surišamos kaspinėliais. Ilgą laiką kaspinai ant suknelės rankovių buvo neatsiejamas vestuvių atributas, juk balti kaspinai, tai geros kloties ženklas. Tačiau su laiku, vestuvių mados keitėsi ir toli gražu ne visos nuotakos norėjo pūstų rankovių su kaspinėliais. Dalis nuotakų dar ir dabar puošiasi suknelėmis, kurių gale puikuojasi didžiulis baltas kaspinas. Na, o jeigu kaspinėliai šalia suknios visai nedera, tai dar nereiškia, kad jaunavedžiai atsisako geros kloties. Kaspinų puošimo tradicija persikėlė ant jaunavedžių automobilių. Štai kodėl vestuvių dieną, jaunųjų sutuoktinių automobilis būna taip išpuoštas kaspinais. 

Vestuvinis žiedas

Daugelis stebisi, kodėl katalikai ir musulmonai dėvi vestuvinį žiedą ant kairės rankos piršto. Pasirodo, jog šios tradicijos šaknys slypi dar senovės Egipte. Egiptiečiai manė, jog būtent bevardis kairės rankos pirštas veda tiesiai į širdį. Tradicija dėvėti žiedą ant dešinės rankos piršto labiau susijusi ne su jausmais, o teisingumu ir ištikimybe. 

Vestuvinis tortas

Įdomūs faktai apie vestuves taip pat susiję su kepimo tradicijomis. Manoma, kad kepinių tradicijos kilo dar iš senovės Romos. Pasak romėnų, nuotaka ir jaunikis negali tapti vyrų ir žmona, kol jie tuo pat metu nevalgo gabalo vestuvių pyrago. Vėliau ši tradicija kiek pasikeitė ir vestuvių tortu šventės svečiai privalėjo pasidalinti vieni su kitais.

Keliaraištis 

Viena iš labiausiai paplitusių vestuvių tradicijų – keliaraiščio metimas. Kodėl keliaraištis? Pasirodo, keliaraištis turi praktinę ir simbolinė reikšmę. Kadaise, pasilinksminimų vietose ir smuklėse šokdamos kurtizanės už keliaraiščio užsikišdavo vyrų duotus pinigus. Tačiau jei kurtizanė įsimylėdavo ir jai pasipiršdavo, būsimasis jaunikis privalėdavo sumokėti išpirką  už kurtizanę smuklės savininkui. Gavęs jo leidimą, jaunikaitis privalėdavo viešai numauti  nuo kurtizanės kojos keliaraištį, taip parodant visiems vyrams, jog nuo šiol seksualioji šokėja yra jo nuosavybė.

Vestuvių naktis

Pirmosios vestuvių nakties ir medaus mėnesio istorija yra gan įdomi ir skirtinguose pasaulio šalyse, šios tradicijos yra labai įvairios. Pavyzdžiui, Indijoje , bent pirmąsias keturias naktis sutuoktiniai privalėjo dalintis lova, kuri yra pagaminta iš medžio Udumbara. Udumbara leidžia priartėti prie Dievo Visvavasu. Visvavasu moko seksualinio nuolankumo ir užtikrina sutuoktinių būsimų palikuonių gerą sveikatą

Medaus mėnuo

Romantiška tradicija, kuri labiau primena tikrosios meilės išbandymą. Pasirodo , prieš vesdamas savo išsvajotą moterį, būsimas jaunikis privalėdavo išvykti į kitą šalį ir tik grįžęs galėdavo vesti savo išrinktąją. Žinoma, dabar šios tradicijos niekas nesilaiko, o jaunavedžiai mieliau keliauja praleisti medaus mėnesį dviese. 

Nekaltybės tradicija paplitusi ne visur

Nuo seno mamos ir močiutės patarinėdavo savo dukroms saugoti nekaltybę iki vestuvių. Tačiau šis paprotys paplitęs ne visur. Pavyzdžiui, Balearų salose ir kai kuriuose Afrikos  gentyse dar prieš vestuves, nuotaka privalo išmokti tam tikrų meilės ir lovos gudrybių. Okeanijoje, prieš žengiant prie altoriaus, jaunoji pirmiau privalo permiegoti su jaunikio pabroliais ir tik tada ji gali atsiduoti savo išrinktajam. 

Moksliniai tyrimai ir vestuves

Mokslininkai pastebėjo, jog  beveik per visas vestuves nuotakos šypsosi, bet jaunieji išlaiko rimtą veidą ar net raukosi. Žinoma, taip yra ne todėl, jog jaunikiai nenorėtų vesti savo svajonių moters. Tiesiog skirtingų lyčių atstovai, skirtingai reaguoja į stresą bei įtampą.


Mokslininkai atliko dar vieną labai įdomų tyrimą, kuris atskleidė, jog pirmosiomis savaitėmis po vestuvių, 22% ištekėjusių moterų pasigailėjo dėl šio savo žingsnio. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras