Meilės trikampis: vyras, žmona ir darbas

karjeriste-544562f72da7a.jpg
 
Yra nuomonė, kad vyrai niekada neatleidžia neištikimybės. Žmonos „nuėjimas į kairę“ laikomas nusikaltimu prieš visą vyrų giminę, juk vyras visuomet nori būti pirmas, o gal ir vienintelis. Tačiau praktika kalba ką kitą: dar didesnis moterų nusikaltimas vyrams gali būti... profesinė sėkmė.

Situacija, kai žmona pasiekia sėkmingesnės karjeros nei vyras – jau nebe retenybė šiuolaikiniame pasaulyje. Yra porų laimingai gyvenančių ir nejaučiančių jokio diskomforto. Tačiau daugeliu atveju panašios situacijos yra apaugusios problemomis. Dažniausiai pasitaikanti – tai konkurencija šeimos viduje. Vyrai ir žmonos konkuruoja tarpusavyje pačiais netikėčiausiais klausimais: kas geriau vairuoja mašiną, auklėja vaikus, supranta politiką, laikosi sveiko maisto reikalavimų ir pan. O pati baisiausia ir pavojingiausia konkurencija šeimoje gali tapti būtent pajamų ir karjeros sritis.

Dalykinės konkurencijos tarp sutuoktinių problema tampa metai iš metų vis aktualesnė. Bendras verslas gali tapti ir pagrindiniu šeimos šaltiniu, bet ir sudaryti papildomas problemas. Kaip gi išvengti tokių problemų?

Pirmoji taisyklė

Kai žmona pasiekia sėkmės versle, ji tampa labiau pasitikinti savimi, o gavusi vadovaujančias pareigas ir reiklesnė, ką labai greitai pajunta vyras. Pirmoji ir pagrindinė sėkmingos moters verslininkės klaida – užimti vadovaujančias pozicijas ir šeimoje. Nieko gero tai neduos, žinoma, nebent namuose laikomas „dekoratyvinis“ vyras. Reikia būti dėmesingesnei savo vyrui ir nereikšti tiesioginių pretenzijų dėl žemesnio materialinio statuso. Padovanokite vyrui užtikrintumą, kad be jo paramos jūs tikrai nesusidorosite. Tuo tarpu vyrams, nepriklausomai nuo uždarbio, nereikėtų pamiršti, kad tikro vyro statuso už jokius pinigus nenupirksi. Kažkas namie sulūžo? Stenkitės pataisyti pats, o ne kvieskite meistrus. Žmona turi problemų darbe? Patarkite jai kaip stebėtojas iš šono. Galų gale apsiimkite rūpintis organizaciniais šeimos reikalais.

Antroji taisyklė

Daugelis dalykinių moterų problemų kyla dėl to, kad jos negali suvokti, kokio vyro jos iš tikrųjų nori. Būsimas despotiškas lyderis tikrai nesusitaikys, jei šalia atsiras jo kopija. Dviems vadams vienoje teritorijoje neįmanoma išgyventi. Todėl labai svarbu moteriai tiksliai įsivaizduoti ir pačią save, ir ko ji tikisi iš vyro bei mokėti suderinti norus su realybe.

Trečioji taisyklė

Tik jokiais būdais nepakeiskite tikrąsias vertybes materialiomis. Dažnai moterys išeina į darbą, jausdamos nestabilumą šeimoje. Jos nesąmoningai slepiasi už darbo, taip bėgdamos nuo neišspręstų problemų. Ir toks pabėgimas anksčiau ar vėliau atsigręžia dar didesnėmis problemomis. Stenkitės nesimėtyti į kraštutinumus. Pagalvokite, ar verta aukoti savo gyvenimą tik dėl to, kad pasiektumėt materialinių vertybių?

Ketvirtoji taisyklė

Kartais žmonių elgesį lemia šeimyninė santvarka, užprogramuota konfliktui, kuriai vadovauja tėvai. Neneikite šio punkto ir supraskite, kokią rolę užimate jūs šiuose santykiuose. Ar jūsų šeimoje galioja tos pačios vertybės ir reikalavimai, kaip ir tėvų šeimoje? Jei suvoksite tėvų šeimos modelį, galbūt jums pavyks išvengti negatyvių emocinių iškrovų?

Penktoji taisyklė

Jei konkrencijos problema jau egzistuoja, ir ji yra pakankamai aštri, suraskite savyje jėgų ir kantrybės, kad apkalbėtumėte su antrąja puse visą konkurenciją atvirai ir nuoširdžiai. Kartu susidėliokite abiejų pusių prioritetus. Jei sugebėsite susikalbėti, jūsų santykiai pavirs į bendradarbiavimą. Juk sutuoktiniai – visų pirma partneriai, o ne konkurentai.

Šeštoji taisyklė

Sudarykite vedybinę sutartį ir iš anksto susitarkite, kas jūsų šeimoje bus atsakingas už bendrus finansus. Suprantami abiems pusėms atsakymai į neraminančius klausimus gali išgelbėti jus nuo didelių problemų. O jei vis dėl to reikalas prieis prie skyrybų – kiekvienas taip ir liks su savo išdėstyta pozicija.

Neužmirškite: santuoka, kurioje žmona uždirba daugiau nei vyras, dažniausiai išyra ne dėl pinigų. Vienas atvejis, kai nėra pinigų iš viso, kitas – kai gaunant stabilias pajamas, sutuoktiniai turi vienas kitam pagrįstų pretenzijų. Moterims sunku tuomet susilaikyti nepabrėžiant savo profesinio statuso, o vyrai tada labai skausmingai reaguoja į tokius žmonos pareiškimus. Žinoma, jei šeimoje vyrauja įtampa, šeimyninis biudžetas gali įžiebti konfliktą. Tačiau jei jūsų santykiai stabilūs ir atviri, karjera ar nesėkmė neturės jokios įtakos jūsų šeimai.

 

Suaugusiems.lt

Ar sunkiau sutarti šeimoje, kai moteris uždirba daugiau už vyrą?
 
Komentarai
Naujas komentaras