Paauglių seksas jų tėvams – tabu

teen-couple-pda-1135x540.jpg
 
2 komentarai
Dauguma tėvų negalvoja, kad jų paaugliai vaikai jau užsiiminėja seksu, tačiau yra tvirtai įsitikinę, kad bendraamžės kitų tėvų atžalos tai tikrai daro. Tokius rezultatus davė vienas JAV atliktas tyrimas.

Svarbiausias studijos tikslas buvo išsiaiškinti tėvų įsitikinimus bei asmeninę patirtį dėl savo vaikų seksualinio gyvenimo. Šiaurės Karolinos valstybinio universiteto profesorius Sinikka Elliott‘as apklausė 47 tėvus, auginančius paauglius vaikus. Interviu, kuris su kiekvienu asmeniu tukdavo nuo valandos iki pustrečios, klausta, ką gimdytojai moko savo atžalas, kaip jaučiasi su jais kalbėdami apie seksą ir pan.

„Tėvai, diskutuodami šiomis temomis, jautėsi prastai, labai sunkiai rinko žodžius. Jie įsitikinę, kad savi vaikai nėra lytinių santykių trokštantys objektai, tačiau kitas tokio paties amžiaus atžalas mato kaip seksualinius grobuonis“, - reziumavo S.Elliott‘as.

Apklausos metu, praktiškai visi tėvai savus paauglius vaikus įvardino, kaip „nesubrendusius, jaunus ir naivius“. „Aš pastebėjau, jog mano dukra yra kur kas mažiau subrendusi negu kiti bendraamžiais. Tačiau kol kas nematau tame nieko blogo, viskas ateis su laiku“, - kalbėjo 52 metų mama Beatričė.

Toks dvigubas mąstymas gali sukelti neigiamas pasekmes, nes taip visa informavimo apie seksualinį gyvenimą atsakomybė yra perduodama kitiems asmenims. Dažniausiai manoma, jog, jei mažoji Džeinė pastojo, kaltas yra su ja santykiavęs vaikinas. Tėvai negali pagalvoti, kad ta pati mažoji Džeinė savo noru jau seniai gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, tačiau dėka tokio gimdytojų požiūrio negavo pakankamai žinių apie kontraceptines priemonės.

Suaugusiems.lt
 

 
Komentarai (2)
tas pats ir su vaikais,jie negali pagalvot,kad ir tevai dar vis aktyvus ir mylisi.
Aga, tėvai visada galvoja, kad jų vaikai tai nieko panašaus negali daryti, jokiu būdu :) Nors man atrodo, kad pasąmonėje supranta, kad vistik daro, tik nenori pripažinti...
Naujas komentaras