Patys populiariausi mitai apie pradėjimą. Atsikratykim!

maeganimage1.jpg
 
2 komentarai
Mitai apie vaiko pradėjimą turi įtakos porų santykiuose, kai žmonės nori turėti vaiką arba nori nuo to apsisaugoti. Dažnai tokie mitai neturi jokio mokslinio pagrindo. Todėl pasiskaitykite pačius populiariausius iš jų ir venkite klaidų.

1 mitas: egzistuoja „saugios“ dienos

Tapti nėščia galima bet kada, netgi menstruacijų metu. Žinoma, tam tikromis dienomis tikimybė pastoti padidėja, tačiau apskaičiuoti „mažos tikimybės“ dienas ne taip paprasta, be to, „maža tikimybė“ – tai dar nereiškia „nulinė“. Būtent su tuo dažnai yra susijęs nepageidaujamas nėštumas, įvykęs „saugiomis“ dienomis.

2 mitas: už vaiko lytį atsakinga moteris

Kai kuriose šalyse „kaltę“ už ne tos lyties vaiko gimimą dar ir dabar suverčia moteriai. Tačiau šie kaltinimai nėra moksliškai įrodyti: pagal tyrimus, vyriška chromosoma nulemia kūdikio lytį. Taigi, vyrai be reikalo kaltina savo antrąsias puses, kad nepadovanojo jiems berniuko ar mergaitės. Esmė ta, kad būsimo vaiko lytis nulemta lytinių chromosomų rinkinio, kuris susiformavo apvaisinus kiaušinėlį spermatozoidais. Moteriška chromosoma – visuomet X, vyriška chromosoma tuo tarpu gali būti tiek X, tiek ir Y: jei kiaušinėlį apvaisins X spermatozoidas – gims mergaitė, jei Y – berniukas.

3 mitas: jei po lytinio akto atsigulti tiesiai, tikimybė pastoti išauga

Šiame teiginyje šiek tiek tiesos yra: gali būti, kad esant tokioje pozoje palengvėja kelias kai kuriems spermatozoidams. Tačiau iš esmės toks fanatizmas nepagrįstas: esmė ta, kad lytinio akto metu patenka milijonai spermatozoidų, todėl „gaudyti“ atskirus „pabėgelius“ – nėra tikslo.

4 mitas: jei pora nori kuo greičiau susilaukti vaiko, reikia kiek galima dažniau užsiimti seksu

Spermatozoidai tinkamai subręsta maždaug per 48 valandas. Dažnai bandant pastoti (1-2 kartus per parą) spermatozoidai nespėja subręsti, tad ir apvaisinti kiaušinėlį šansai sumažėja. Be to, didžiausia tikimybė pradėti vaiką yra šiomis dienomis: tai ovuliacijos diena, taip pat 1-2 dienos prieš ir 1-2 dienos po ovuliacijos (kartais pradėjimas galimas ir prieš ovuliaciją 5-7 dienas). Kitomis dienomis tikimybė pradėti kūdikį yra labai maža.

Tokiu atveju, jei norite maksimalizuoti savo šansus, seksu užsiimkite po 48 valandų pertraukos, 1-2 dienas iki ovuliacijos, ovuliacijos dieną arba 1-2 dienas po ovuliacijos.

5 mitas: nutrauktas lytinis aktas – patikimas kontracepcijos būdas

Šis teiginis melagingas. Pagal atliktus tyrimus, drėgmei palaikyti lytinio akto metu taip pat išsiskiria pakankamai spermatozoidų, kurių užtenka apvaisinimui.

6 mitas: maitinant krūtimi negalima pastoti

Šis teiginys pagrįstas tuo, kad pastoviai maitinant krūtimi pirmaisiais mėnesiais moteriai užtrunka menstruacinio ciklo atsistatymas. Tačiau pirmoji ovuliacija po gimdymo atsiranda dar iki to, kai atsinaujina menstruacinis ciklas, todėl net ir maitinant kūdikį reikia naudotis kontracepcija.

7 mitas: pats efektyviausias būdas nustatyti ovuliacijai – bazinės temperatūros matavimas

Bazinės temperatūros matavimas – gana sudėtingas ir nelabai malonus procesas. Be to, jos matavimas negarantuoja tikslaus rezultato, kadangi temperatūra gali kilti ir dėl kitų įvairių priežasčių (pvz. vartojant alkoholį, karštą gėrimą arba dėl kankinančios nemigos). Be to, apie 20 proc. moterų prieš ovuliaciją nebūna aukštesnės temperatūros. Šiuo metu egzistuoja tikslesni ir patikimesni palankių dienų skaičiavimo metodai – įvairūs ovuliaciniai testai.

8 mitas: oralinių kontraceptikų poveikis išlieka dar kurį laiką baigus juos vartoti

Tai nėra tiesa: jei po 7 dienų pertraukos nepradėsite vartoti kitos tablečių pakuotės, galite ir pastoti. Esmė ta, kad vienas iš oralinių kontraceptikų veikimo principų yra ovuliacijos slopinimas, todėl praleidus tablečių gėrimą, padidėja rizika pastoti.

9 mitas: negalima pastoti pirmo lytinio akto metu

Vis dar egzistuoja neteisingas mąstymas, kad negalima pastoti pirmo lytinio akto metu. Tai neteisinga. Visada yra tikimybė pastoti, jei jūs užsiimate seksu – pirmas kartas nėra išskirtinis. Jei jūs užsiimate seksu, tačiau nenorite pastoti, jums būtina pasirinkti kontracepcijos būdą, tinkamą tik jums (pasikonsultuokite su specialistais).

10 mitas: didžiausia tikimybė pastoti yra 14-tą ciklo dieną

Nebūtinai. Tai priklauso nuo jūsų ciklo trukmės ir nuo ovuliacijos laiko. Pati vaisingiausia diena yra ovuliacijos ir diena prieš ovuliaciją (priklausomai nuo ciklo dažniausiai 12–16 dienų iki kitų menstruacijų). Tačiau atminkite, kad spermatozoidai išlieka aktyvūs dar keletą dienų, todėl jei jūs turėjote lytinių santykių keletą dienų prieš ovuliaciją, jūs vis tiek galite pastoti.

Netikėkite mitais. Tegul jie būna proga pasijuokti. Laimingo nėštumo ir sveikų mažylių!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Ne tau vienam, Tomi! O ir ne visai tiesa cia raso.
Čia man vienam pasirodė jog šis straipsnis atrodo lyg užsakytas kontraceptikų industrijos? :)
Naujas komentaras