Požymiai, kad laikas skirtis

iStock-886084582.jpg
 
Išsiskyrimas su partneriu pats savaime yra skaudus, tačiau laiko švaistymas tylioje agonijoje ir apmąstymuose ar verta skirtis, ar ne, gali būti blogiau už pačias skyrybas. Ar gi suvokimas, kad nebenorite susitikinėti su žmogumi, neturėtų būti akivaizdus? Kodėl taip sunku būti užtikrintam dėl to?

Pasirodo, jog nesugebėjimas apsispręsti dėl skyrybų yra visiškai normalus, ypač, jei tiksliai negalite suprasti santykių problemos.

1. Galvojate apie seksą su kitu žmogumi

Skirkitės, jei...

Jūsų seksualinės fantazijos nesibaigia ties seksu. Negalite įsakyti smegenims galvoti tik apie partnerį ir tai visiškai normalu. Minčių apie kitus žmones pasitaiko net laimingiausiuose santykiuose. Tačiau, jei pagaunate save įsivaizduojant laimingą gyvenimą su kitu asmeniu, ar jaučiatės, jog geriau mylėsitės su bet kuo, išskyrus dabartinį partnerį, gali būti, jog laikas skirtis. 

Likite drauge, jei...

Tiesiog jaučiate, kad santykiai ėmė darytis nuobodūs ir kažko trūksta seksualiniame gyvenime. Kartais (sveika, normali) fantazija apie kitą žmogų yra ne kas kitas, o signalas, jog laikas kažką keisti. Ypač ilgalaikiuose santykiuose, dažnai nutinka, jog seksas tampa monotoniškas. Sudarykite sąrašą, ką norėtumėte išbandyti naujo ir pasiūlykite tai padaryti partneriui. 

2. Jaučiate, kad partneris per daug prisirišęs

Skirkitės, jei...

Partneris neleidžia susitikti su draugais ir leisti su jais laiko. Gali būti, jog susidūrėte su narcizu ir jis jumis manipuliuoja, arba, jūsų partneris tiesiog labai prierašus, tačiau, kad ir kaip bebūtų, kontrolė santykiuose nėra geras ženklas. Turėtumėte jaustis laisvas, o bet kas, kas trukdo jūsų asmeninei laisvei, nėra vertas būti jūsų gyvenimo dalimi.

Likite drauge, jei...

Šiuo metu patiriate streso kupiną įtemptą periodą. Jei kiekvienas telefono pranešimas (įskaitant žinutes nuo jūsų partnerio), kelia nerimą, greičiausiai ne jūsų santykiams reikia pertraukos, o pertrauka reikalinga jūsų dienotvarkėje. Pasakykite partneriui, jog patiriate sunkų periodą. Neabejojime, jog jis supras ir parems jus. 

3. Jaučiate, jog esate visiškai skirtingi

Skirkitės, jei...

Vienas iš partnerių nuolat jaučiasi labiau atsidavęs nei kitas. Normalu, jei santykiuose jausmai šiek tiek kinta ir “šokinėja”. Tačiau, jei suprantate, jog jūsų partneris yra labiau atsidavęs, nei jūs, ar atvirkščiai – tokie santykiai pasmerkti nuo pradžių. Deja, neįmanoma priversti žmogaus, kuris tikrai nenori rimtų santykių, jų staiga užsimanyti.  

Likite drauge, jei...

Nesikalbėjote apie vienas kito lūkesčius. Norite rimtai įsipareigoti, tačiau jaučiate, jog partneris nenori to paties? Pasikalbėkite su juo apie tai! Nesielkite nesąžiningai, nes jūsų partneris nusipelnė žinoti jūsų lūkesčius ir jausmus.

4. Jaučiatės “įstrigę” santykiuose, ar jaučiate nuobodulį

Skirkitės, jei...

Nejaučiate pasitenkinimo, nepaisant to, jog su partneriu smagiai leidžiate laiką. Jei kartu su partneriu išbandėte įvairias veiklas, tokias kaip, tapymas, kopimas į uolas, savaitgalio išvykos, tačiau vis tiek nejaučiate jokio pasitenkinimo ir niekaip nerandate bendros kalbos, tai gali būti ženklas, jog laikas skirtis. Ypač, jei įsivaizduojate, koks gyvenimas būtų be partnerio ir kiek daug galėtumėte nuveikti vienas. 

Likite drauge, jei...

Tiesiog pavargote nuolat daryti tuos pačius dalykus. Kai pradėjote susitikinėti, greičiausiai, dažniau išeidavote vakarienės ir pasimatymai suteikdavo daugiau jaudulio, o šiuo metu nebeveikiate nieko įdomaus drauge. Yra ryškus skirtumas tarp to, kai jaučiate nuobodulį dėl partnerio ir tarp to, kai jaučiate nuobodulį su partneriu. 
Pabandykite iš naujo vaikščioti į pasimatymus, atraskite naujus užsiėmimus, ar kartu plėskite draugų ratą.

5. Jaučiate nuolatinę nepagarbą iš partnerio

Skirkitės, jei...

Partneris sukelia pyktį ir susierzinimą. Jei kas kartą jūsų partneriui pasakojant tą patį juokelį ar nuobodžią istoriją, norite rėkti – greičiausiai, turite susėsti ir rimtai su juo pasikalbėti. Jei jis ar ji iracionaliai erzina jus net tada, kai diena einasi puikiai – tai labai didelė problema. 

Likite drauge, jei...

Jus neramina kažkas gilesnio ir nesusijusio su santykiais. Jei stresą kelią kažkas iš išorės, gali būti, kad tiesiog išsiliejate ant partnerio, nors jis visiškai niekuo dėtas. Kadangi negalite išsilieti kitur, viską užkraunate partneriui. Stenkitės pastebėti, kada susierzinate ir pasistenkite būti malonesnis su partneriu. 

6. Nebenorite mylėtis

Skirkitės, jei...

Negeidžiate partnerio. Ar mintis apie seksą su partneriu atrodo atstumianti? Jei taip, tai gali būti blogas ženklas. Jei nejaučiate malonumo prisiminę seksualinius ryšius su partneriu, kažkas tikrai yra ne taip. 

Likite drauge, jei...

Vis dar jaučiatės maloniai patirdami fizinį artumą su partneriu. Pagalvokite, ar vis dar trokštate rūpesčio ir komforto iš partnerio net, jei kurį laiką nesimylėjote? Jei atsakymas teigiamas, problema, greičiausiai, glūdi laikiname lytinio potraukio nebuvime, nei santykiuose su partneriu. 

Patiriamas stresas, nuovargis ir kiti išoriniai faktoriai reikalauja daug emocinės ir fizinės energijos, kurios reikia ir fiziniam artumui su partneriu.

Taip pat lytinį potraukį veikia ir vartojami vaistai, todėl pasitarkite su gydytoju prieš nuspręsdami skirtis su partneriu.

7. Daugiau laiko praleidžiate su draugais nei su partneriu

Skirkitės, jei...

Bijote kažką planuoti su partneriu. Jei tyčia vengiate partnerio leisdami laiką su draugais, tai gali būti ženklas, jog visai nenorite spręsti iškilusių problemų santykiuose.

Dar vienas svarbus aspektas – gali būti, jog jūs ilgitės senojo gyvenimo be partnerio. Jei laikas, kurį praleidžiate su draugais primena laikus, kai buvote vienišas, turėtumėte susimąstyti, ar tikrai trokštate santykių. 

Likite drauge, jei...

Jūs ilgitės savo draugų. Kai imate su kažkuo susitikinėti, natūralu, jog kurį laiką santykiai tampa prioritetu ir laiko draugams skiriate šiek tiek mažiau. Tačiau kai santykiai kiek nusistovi, imate ilgėtis draugų, darotės socialesnis, ypač, jei prieš tai draugus buvote kiek primiršęs.

Jei imsite daugiau laiko praleisti su draugais, tai juk nereiškia, kad partnerį mylite mažiau. Na, o jei partneris tampa visu jūsų gyvenimu, tai nėra sveika ir normalu, todėl buvimas su draugais taip pat padės ir jūsų ir partnerio santykiams. 

8. Pastaruoju metu pykstatės daugiau nei įprastai

Skirkitės, jei...

Judviejų kivirčai toksiški ir skaudūs. Jei pastebite, jog vengiate bendrauti su partneriu tam, kad išvengtumėte kivirčų, o po jų jaučiatės izoliuoti ir vieniši, ar jei negailite vienas kitam aštrios kritikos, imate gintis – pagalvokite, ar šie santykiai tikrai reikalingi jums ir partneriui. Kai jaučiame, jog partneris ima mūsų nebegerbti ir tai daro nuolatos, atstatyti sveikus ir kupinus meilės santykius gali būti tiesiog neįmanoma. 

Likite drauge, jei...

Abu jaučiate pagarbą net tada, kai nesutariate. Atkreipkite dėmesį į tai kaip pykstatės. Ar kalbate ramiu balsu? Ar vis dar jaučiate potraukį vienas kitam po konflikto? Ar surandate kompromisus? Gali būti, jog jums abiems sunku suprasti vienas kito poreikius, tačiau jaučiate meilę, pagarbą ir rūpestį vienas kitam. 

9. Vis tikitės, kad partneris pasikeis

Skirkitės, jei...

Trokštate, jog partneris pasikeistų drastiškai. Laukti kol kažkas pasikeis savo įpročius ar asmenybės bruožus, atima nemažai jėgų, taip pat kaip ir savo įpročių ar būdo savybių keitimas. Turite paklausti savęs, ar būsite su žmogumi, jei jis savęs nekeis. Taigi, jei atsakymas neigiamas - laikas skyryboms.

Likite drauge, jei...

Pokyčiai, kurių tikitės, atsirado dėl tam tikros situacijos. Tikėjimas, jog partneris pakeis kai kuriuos išorinius dalykus, pavyzdžiui, susiras darbą tame pačiame mieste, kur gyvenate jūs, yra visiškai pagrįstas, jei tik turite priežastį manyti, kad toks pokytis yra realiai įgyvendinamas.

Jei partneris ambicingas ir sunkiai dirba, tai jūsų noras, kad jis ar ji įgyvendins tam tikrus ateities planus, taip pat realus ir pagrįstas. Tik nepamirškite, net jei partneris yra ryžtingas ir patikimas žmogus, jūs vis tiek turite teisę norėti reikšmingesnių gyvenimiškų pokyčių. Taigi, jei penkerius metus laukiate, kol partneris baigs savo nevykusią komiko karjerą, neturite jausti kaltės dėl to, jog norite kažko daugiau. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras