Santuoka be sekso – normalu?

 
1 komentaras
Daugybė porų romantiškuose santykiuose apsieina be sekso ir kai kurie iš jų taip gyvena laimingą gyvenimą. Kaip atskirti ar santuoka be sekso yra sveika, ar šiek tiek kaitros vis dėlto reikėtų?

Įsijunkite televizorių, radiją ar Facebook'ą, visur žinutė aiški ir ta pati: Jei tai santykiai, turėtumėte mėgautis karštu, iš proto varančiu seksu... visada.

Vis dėlto, tyrimai rodo, kad 10-20 proc. romantiškų santykių yra be sekso, teigia Robertas Epsteinas, psichologas.

O tai gali būti nepakankamai įvertinta, nes žmonės nėra linkę prisipažinti apie santykius be sekso. Dėl visuomenę apsėdusios sekso manijos kai kurios poros jaučia gėdą prisipažinti, kad jie mylisi ar patiria pasitenkinimą ne taip dažnai, kaip, atrodo, įprasta.

Tiesa ta, kad 30 proc. apklausoje dalyvavusių 40-uosius metus einančių antrąją pusę turinčių vyrų ir 34 proc. einančių 50-uosius metus pastaruosius metus seksu neužsiiminėjo. Kalbant apie keturiasdešimtmetes ir penkiasdešimtmetes moteris, 21 proc. jų prisipažino, kad pastaruosius metus su savo vyru nesimylėjo.

Taigi kas vyksta mūsų miegamuosiuose?

Ką iš tikrųjų reiškia santykiai be sekso?

Formaliai, santykiai be sekso apibūdinami kaip santykiai, kuriuose pora užsiiminėja seksu rečiau nei kartą per mėnesį ar mažiau nei 10 kartų per metus, sako dr. Epsteinas.

Ką tai reiškia jūsų santykiams? Vienas dalykas yra akivaizdus – tai nereiškia, kad jūsų santykiuose nėra meilės, sako santuokos ir šeimos specialistė Jennifer Freed. Ji skaičiuoja, kad maždaug 5-7 proc. porų, su kuriomis jai tenka dirbti, yra visiškai patenkintos savo santykiais be sekso.

Jei jūsų santykiai stokoja sekso, svarbiausia, turite savęs paklausti: Ar jūs ir jūsų partneris (-ė) esate patenkinti tuo, kad nesimylite?

Ar santuoka be sekso visada yra blogai?

Seksas santykiuose dingti gali dėl daugybės priežasčių. Abu partneriai gali turėti labai mažą lytinį potraukį ir tiesiog nesimylėti taip dažnai. Vis dėlto, kartais tai tampa gyvenimo būdu: poros seksualinį gyvenimą gali sutrikdyti nėštumas ar naujas vaikelis, sveikatos problemos ar senatvė.

Dr. Epsteinas atsimena psichologijos profesorių, kuris sakydavo: „Kai seksas yra geras, jis sudaro 5 proc. santuokos, o kai jis blogas – 95 proc.“ „Svarbiausia yra suprasti, kas yra gerai, o kas – blogai“, - sakė dr. Epsteinas. Gerai reiškia tai, kad abiejų partnerių seksualiniai poreikiai yra patenkinti. Blogai, jei bent vieno iš jų – ne.

Kai sekso trūkumui yra tokie pateisinimai kaip sveikatos problemos ir abiems žemas seksualinis aktyvumas yra priimtinas, jie taip pat gali būti laimingi. Galų gale, partneriai gali apsikabinti, glamonėtis, laikytis už rankų, padaryti vienas kitam nugaros masažą, meilintis ir išlaikyti intymumą kitais būdais.

Problemos kyla tada, kai atsiranda disbalansas. Tai gali atsitikti jei vieno iš partnerių seksualinis potraukis yra žemas, o kito – aukštas, net jei santykių pradžioje jie abu turėjo tokį patį libido, vėliau vieno iš jų seksualiniai poreikiai galėjo pasikeisti arba jei vienas iš partnerių susidūrė su sveikatos problemomis, tokiomis kaip nelaikymas, dėl ko dažniausiai pradedama drovėtis sekso, o kitas partneris tokiais pokyčiais nėra patenkintas.

Nieko nestebina tai, kad dauguma žmonių nėra patenkinti santykiais be sekso. Remiantis preliminariais duomenimis, kuriuos surinko dr. Epsteinas, apklausęs 3000 žmonių, 4,8 proc. vyrų identifikuoja save kaip turinčius žemą lytinį potraukį, o save taip apibūdino daugiau nei dukart tiek moterų – 10,8 proc.

„Tai didžiulis skirtumas“, - sako dr. Epsteinas. „Tai daro užuominą, kad iš esmės moterys bus su didesnį libido turinčiais vyrais“.

Ką turėtumėte daryti dėl sekso stokojančių santykių

Santykiai be sekso nėra tai, ko turėtų siekti poros, sako dr. Epsteinas. Seksualinis intymumas sustiprina emocinius ryšius ir daro teigiamą įtaką sveikatai bei gerovei. Seksas degina kalorijas, stiprina imuninę sistemą, taip pat širdį bei kraujagysles, pakelia nuotaiką ir yra malonus.

Vis dėlto, poroms neturėtų atrodyti, kad jie turi lyginti save su Holivudiniais seksualinio pasitenkinimo ir pasirodymo standartais, sako Freed. „Sėkmingi santykiai turi būti tai, ką sukuriate patys“, - sako ji. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
kas čia normalaus gali būti.. jei yra sutrikimų ir nesinori sekso - reikia stengtis issigydyti, o ne dziaugtis santuoka be sekso.
Naujas komentaras