Santuoka tampa prabanga?

 
4 komentarai
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje 2011m. 30 proc. vaikų gimė ne santuokoje. Ar tai rodo, kad šiandien lietuviams santuoka tampa prabanga?

Yra pasakyta: „Santuoka, kaip institucija, buvo sukurta tam, kad vyras ir moteris galėtų išmokti mylėti, o mylėdami džiaugtis; kad išmoktų dalintis skausmu ir vienatve, o dalinantis pažintų stiprybę; kad išmoktų duoti, o duodami – nuoširdžiai bendrauti.“

Paprastai žmonės tuokiasi dėl to, kad vienas kitą myli, jog nori sukurti stabilų ekonominį bei emocinį pagrindą būsimiems vaikams, įprasminti savo gyvenimą, su kažkuo juo pasidalinti... Poreikis mylėti ir būti mylimam – nekintanti žmogaus prigimtis, tačiau pastaruoju metu Lietuvoje vedybų skaičius mažėja ir tai, ko gero, ne tik dėl žmonių užimtumo: vestuvių šventė tapo tikra prabanga!

Ar žinote, kiek šiandien kainuoja surengti vestuvių šventę? Žinoma, tai priklauso nuo sezono, miesto, svečių skaičiaus ir apskritai šventės „lygio“. Kaip bebūtų, juk šiandien žmonėms ypač svarbu surengti prabangias vestuves: tokios socialinės normos, sėkmingos vestuvės privalo būti iškilmingos, tai svarbiausia gyvenimo šventė, tik taip jaunikis įrodys savo meilę... Taip, vyrauja daugybė panašių įsitikinimų! Galbūt dėl to žmonės vis dažniau ima paskolas vestuvėms, net nelabai pasiturinčios šeimos atiduoda viską, kad surengtų prabangias iškilmes. Žvelgiant iš kitos pusės, kiekvienas nori įsimintinos šventės, juk tai laimingo gyvenimo kartu pradžios šventė... gal tikrai verta dėl jos taupyti bent keletą metų?

Taigi, bandėme sužinoti, kiek už santuokos atšventimą šiandien moka poros. Viena vestuvių planavimo įmonė pateikia preliminarią sumą vestuvėms Vilniuje su maždaug 40 svečių – tai 20 tūkstančių litų. Beje, į šią sumą neįeina išlaidos žiedams, drabužiams, aksesuarams, reikiamoms grožio procedūroms, ką jau kalbėti apie medaus mėnesį! Apie jį kalbant, Lietuvoje po truputį populiarėja vestuvių užsienyje sumanymas: suma panaši (apie 20tūkst. Lt), o už ją ne tik pasimėgaujate romantiškomis vedybomis egzotiniuose kraštuose, bet ir medaus mėnesiu.

„Kaip bebūtų, nors tokia paslauga ir populiarėja, ją besirenkantys žmonės į vestuvių biudžetą dažniausiai vis dar įskaičiuoja ir šventę artimiesiems sugrįžus iš kelionės. Tai dažnai suprantama kaip prievolė, be kurios santuoka tarsi neįvykusi.“,- pasakojo vienos kelionių agentūros atstovė.

Čia ir iškyla dažna šiandieninės poros dilema: vestuvės – šventė sau patiems, ar šventė giminei bei draugams? Tikriausiai, pirmiausiai reikia pagalvoti apie visa ko pagrindą: kaip mes suprantame santuoką? Ar svarbiausia – džiaugsmas oficialiai sujungus gyvenimą su mylimo žmogaus gyvenimu, ar svečių pagyros iškilmėms? Ar gražiems prisiminimams tikrai reikia brangios šventės? Galbūt užtektų nedidelės jaukios šventės su artimiausiais žmonėmis? Žinoma, savo finansinę situaciją ir vienas kito svajones žinodami nuspręsite patys, o mes norime pasidalinti viena gražia mintimi:

„Jeigu teks išsiskirti – nepadės nei prisiminimai apie prabangią šventę ar gražios profesionalios nuotraukos. Tuo tarpu jeigu laimingai gyvensite drauge – laimės ir gražių prisiminimų nesudrums ir žiūrėjimas į paprastą, artimojo įamžintą vestuvių ceremonijos nuotrauką.“

Suaugusiems.lt

Ar prabangi šventė - vestuvių būtinybė?
 
Komentarai (4)
Paskutinius pinigus isleist vestuvems yra jau kazkas, o jei dar skolintis, tai jau totalus vejai..
KOks skirtumas kokios vestuves bus: prabangios ar kulios? Mano nuomone, tai dvieju zmoniu meiles sutvirtinimas ir jei dideles sventes ir nebus draugams bei giminems, tai nereiskia, kad didele svente nebus jauniesiems. Visiskai nepalaikau zmoniu, kurie paskutines santaupas isleidzia vestuvems arba dar geriau ima didziules paskolas, vietoj to, kad tuos pinigus panaudotu savo ateities kurimui. galu gale geresnius baldus nusipirktu.
Žinoma, geriausiai visas santaupas išleist šventei :D šventei :DDDD nu siaubas kažkoks, čia turbūt dėmesio troškulys ar kas..
tikrai,mes planuojame isleisti dar daugiau nei cia rasoma.. juk tokia proga,reikia. aisku, taupeme ne vienus metus, del to ir vaika viena jau turim nesusituoke, bet kokios sventes nesinorejo.
Naujas komentaras