Šv. Velykos ir meilė prie stalo

 
2 komentarai
Šv. Velykos – puiki proga ir vėl sugrąžinti meilę bei tradiciją su brangiausiais žmonėmis sėdėti prie vieno stalo. Čia galite išmokti „skaityti“ žmones – jų veidus, išraiškas, ištariamus ar nutylimus klausimus, juoką, šypsenas ar tylą.

Valgomojo stalas duoda mums santykių ir besąlygiškos meilės pamoką. Juk šiandien meilės pasaulis taip dažnai diktuoja tam tikras sąlygas. „Jeigu būtum mane mylėjęs, būtum...“

Realybėje, ideali meilė – besąlygiška meilė – tai kai myli kažką iš širdies, nepaisant kartais besikeičiančio jo elgesio, veiksmų, net savybių. „Myliu vyrą ir tada, kai jis ne vietoje palieka daiktus ir pamiršęs nusiauti batus purvina neseniai išvalytą baltą kilimą“.

Kaip bebūtų, besąlyginę meilę jausti galima ir tada, kai vis dar išlaikai sąlyginius reikalavimus partnerystei.

Gera šeimoms ir vaikams

Ką mes siūlome – tai pasistengti tapti supratingesniu partneriui, sėdinčiam prie to paties stalo. Šiandieninių apklausų duomenimis, apie 20 procentų maisto yra suvalgoma tiesiog automobiliuose, o net valgant drauge – 75 procentais atvejų tai trunka trumpiau nei 30 minučių, dažniausiai į valgymo drauge tradiciją įsijungia ir televizorius.

 Tačiau yra ir gerų naujienų: vaikai (paaugliai taip pat), kartkartėmis pietaujantys ar vakarieniaujantys drauge su tėvais, teigė norintys daryti tai dažniau – būtent dėl pabuvimo drauge su šeima.

Psichologų teigimu, vaikai, reguliariai vakarieniaujantys drauge su šeima, daug rečiau pradeda rūkyti, per anksti vartoti alkoholį, rečiau pasineria į narkotikų liūną.

 „Valgykite su šeima, tai į gerą pusę keičia visų jos narių gyvenimus“,- sako tyrėjas mokslininkas J. Califano.

Poros santykių tvirtinimas

Valgymas drauge padeda auginti ne tik sveikus vaikus, bet ir vienybės, bendrumo jausmą poroje. Šiandieniniame išmaniame pasaulyje dažnas mūsų pasigenda akimirkų prie stalo su mylimais žmonėmis – kai turi progą geriau vienas kitą pažinti, stiprinti meilę, pasitikėjimą ir ištikimybę.

Stalas – puiki vieta porų, sutuoktinių bendravimui. Velykos – šventė, kai prie valgomojo stalo susirenka mylintys žmonės, tai puikus laikas puoselėti tradicijas ir meilę vienas kitam. Nereikalingas joks planavimas ar dienotvarkė, vienintelis reikalavimas – nuoširdus jūsų buvimas.

Suaugusiems.lt  kolektyvas linki šiltų, jaukių ir meilės kupinų šv. Velykų!

 
Komentarai (2)
Dėkui :) Visus su šv. Velykomis :)
P.S. Džiugu kad bent tokios šventės nepavertėte reklama sau ;)
ačiū ir jus su šventėmis
Naujas komentaras