Tiesa ir melas apie santuokinį seksą

pora-53bd37b295d42.jpg
 
1 komentaras
Jei šeimyniniame gyvenime iškyla rimtos problemos, 90 proc. atveju jos yra susijusios su psichologija, bet ne su seksopatologija. Tik, deja, sprendžiant problemas žmonės dažnai kreipiasi ne į specialistus, bet klausia patarimo pas draugus, klausosi įvairių istorijų. Lengviausias sprendimas – apkaltinti savo partnerį arba pradėti kompleksuoti. Todėl, jei norite, kad problemos praslinktų šalia jūsų miegamojo lovos, išklausykite keletą patarimų.

Seksas – problema?

Jei šeimyninis seksas jums yra bausmė, bet ne džiaugsmas – tai yra problemos pasekmė. Pats laikas pagalvoti, ką reiktų keisti jūsų santykiuose. Galbūt jūsų šeimoje seksas – tai uždrausta tema, todėl jūs nekalbate apie vienas kito poreikius ir norus? O gal jūs taip dažnai pykstatės ir per dieną vienas kitą taip dažnai įskaudinate, kad paskui net nebenorite pažvelgti į tą žmogų? Kartais, žmona arba vyras išsako savo nepasitenkinimą, akcentuodami, jog partneris turi rimtų problemų sekso sferoje. Žinoma, priežasčių gali būti daugybė, tačiau kaip taisyklė jos yra susijusios su tarpusavio santykiais.

Būk kaip Bradas Pittas!

Nereikėtų visuomet lyginti savęs ir savo partnerio (ypatumai, išorė, įpročiai ir pan.) su televizijos žvaigždėmis ar herojais, kaimynais ar draugais. Atminkite, kad žmonės iš ekranų tarnauja savo įvaizdžiui, o aplinkiniai yra linkę pervertinti ir pagrąžinti esamą informaciją. Jei tikite tuo, kas yra šnekama ir nepasitikrinate, ar gandai tikri, tuomet paskęsite įvairių mitų ir klaidinimų jūroje.

Noriu sekso

Dažnai žmonės yra klaidinami apie seksualinio gyvenimo normą (intymių kontaktų kiekį ir kokybę, sunkumą susilaikyti ir pan.). Sekso poreikiai yra individualūs. Ir galima pastebėti, kad žmonėms seksas ne tiek reikalingas pats, kiek apie jį linksma ir malonu pastoviai šnekėti. Dažniausiai noras yra galvoje, bet ne genitalijose. Ir vis dėl to, nieko gero nėra, jei galvojama tik apie seksą, ir apie nieką daugiau.

Seksas kaip žaidimas

Jokiais būdais nenaudokite šeimyninės lovos kaip savęs įtvirtinimo. Vystantis asmenybei seksas savotiškai kompensuoja įvairius trūkumus: leidžia pasitikėti savimi, nugalėti įvairius kompleksus. Tačiau jei tokia „kompensacija“ išlieka ir vyresniame amžiuje, tai nėra gerai: seksas tampa iškrova, nepajėgus realizuotis kitose gyvenimo sferose.  

Nereikėtų sekso išnaudoti ir kaip manipuliacijos, ypač jei siekiate naudos sau arba aukojatės dėl šeimos. Dauguma atveju tokios manipuliacijos neigiamai veikia patį manipuliatorių. Be to, jei seksas – tai žaidimas, jį galima ir pralošti.

Negailėkite žodžių

Jei seksas santuokoje ir yra nuostabus, jis niekada nepakeis palaikymo ar užuojautos žodžių, nuoširdžių atsiprašymų. Seksas yra seksas, ir jis negali atstoti dėmesio partneriui. O užsitęsus tokiai situacijai, pats seksas taps nemielas ir nereikš meilės.

Seksas ar mankšta?

Labai svarbu stebėti, kad santuokinis seksas netaptų rutina, įpročiu arba rytine mankšta. Žinoma, karts nuo karto galima pasilepinti naujais drabužėliais, naujais erotiniais žaisliukais, tačiau jie neišspręs esamų problemų sekse. Santuokiniuose santykiuose svarbu išsaugoti ir atnaujinti jausmus, ir tik tada sekso technika atsinaujins savaime.

Harmonija santuokoje galima tik tuomet, jei pora stengiasi vienas kitą suprasti, palaikyti ir rasti dvasinį artumą. Tokia santuoka išliks stabili ir ilgalaikė, o bet kokios iškilusios problemos – lengvai išsprendžiamos.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Manau, kad seksas kiekvienam turėtų būti malonumas, o ne pareiga.
Iškylusias bėdas reikia skubiai spresti, o ne laukti kritisko atvejo.
Naujas komentaras