Tik vienas dalykas, kuris padės atkurti seksualinius santykius poroje po vaiko gimimo

fbcba580dd5b5a886c-72653070(3).jpg
 
Dažna pora, bandanti susilaukti vaikelio, girdi tokias frazes: „Mėgaukitės vienas kitu kol galite – kai susilauksite kūdikio, nebeturėsite tam laiko.“, arba „Mylėkitės kiek galite daugiau DABAR.“ Tokie komentarai tikrai turi pagrindo. Dažnai nutinka, jog atėjus naujai gyvybei, tėvams be galo sunku vėl atrasti laiko intymumui.

Jei esate tėvas, turbūt pritarsite, jog intymumas nyksta su laiku, o dažnai ir visai išnyksta gimus kūdikiui. Atrodo, jog intymūs seksualiniai santykiai ir vaikų turėjimas yra nesuderinami.

Tačiau ar patikėsite, jei pasakysime, kad visgi sveikas seksualinis ryšys ir kūdikis yra suderinama ir visiškai įmanoma? Intymumas ir gilus ryšys poroje reikalauja darbo. Net ir prieš susilaukiant vaiko. Svarbu išmokti prisiderinti vienam prie kito, atrasti laiko, kuris tiktų abiem, puoselėti santykius, išmokti klausytis ir suprasti vienas kitą. Taigi, tikras intymumas (ne seksas) nėra visada lengvai pasiekiamas ar smagus dalykas.

Visi ilgalaikiai santykiai reikalauja pastangų, o mažo žmogaus auginimas reikalauja jų dar daugiau. Taigi, jei nesate pasiruošęs sunkiai dirbti, gali būti, kad šis kelias ne jums. Tačiau, tie, kurie pasiruošę eiti šiuo sunkiu keliu – skaitykite toliau.

Nors kartą per savaitę suplanuokite neatšaukiamą pasimatymą

Patikėkite, tai geriausias dalykas, ką galite padaryti, norėdami atkurti intymumą santuokoje po vaiko gimimo. Suplanuokite kiekvienos savaitės neatšaukiamą „sekso pasimatymą“ ir pamatysite kaip apversite viską aukštyn kojomis. Tik gimus vaikui tikrai nesitikėkite iš kojų verčiančio sekso, tačiau susikūrę sekso pasimatymus, galėsite tuo tiesiog užsiimti. Bet koks  intymumas su partneriu jau yra laimėjimas. 

Prisiminkite, jog „sekso pasimatymas“ neprivalo reikšti akto, ypač jei partnerė dar gyja po gimdymo. Dažnai net nesvarbu ką veiksite pasimatymo metu, svarbiausia, jog šis pasimatymas taptų neatšaukiamu ir nederinamu, tai reiškia, jog nei jūs, nei partneris negalite suplanuoti nieko kito – visi socialiniai susitikimai, šeimos vizitai, apsipirkinėjimas, netgi darbas – viskas turi būti planuojama taip, kad nesutrukdytų jūsų pasimatymui.

Jei manote, jog sekso planavimas skamba neromantiškai, galbūt esate patenkinti intymiu ryšiu su partneriu. Tačiau, jei esate iš tų jaunų tėvų, kurie prarado intymų ryšį – nesijaudinkite, tai visiškai normalu. Tam, kad atkurtumėte ryšį prireiks šiek tiek laiko, pastangų ir nuoširdžios komunikacijos su partneriu.

Ką daryti, jog pavyktų?

1. Įrašykite seksą į darbotvarkę

Planuokite laiką, kurį norite praleisti kartu, iš anksto: peržvelkite savo savaitės darbotvarkes ir raskite rytą, popietę ar vakarą, kurį praleisite tik dviese. Pabandykite atrasti laiką, kai turite laisvas bent dvi nepertraukiamas valandas. Labai svarbu, kad šis laikas taptų jūsų ir partnerio prioritetu.

Šį laiko planavimo procesą galite pradėti dar tada, kai laukiatės, taip išvystysite įprotį. Tačiau pasiteiraukite gydytojo, ar saugu mylėtis kol laukiatės (dažniausiai tai visiškai saugu). Bet prisiminkite, kad seksas nėra pats svarbiausias šių pasimatymų aspektas.

2. Sutelkite dėmesį į intymumo ir ryšio kūrimą

Daugelis porų, kurie turi vaikų, teigia, jog jų seksualiniame gyvenime trūksta... sekso. Tačiau dažniausiai sekso nebuvimas yra tik ledkalnio viršūnė, o tikroji problema – intymumo ir tikro ryšio nebuvimas. 

Pabandykite visą dėmesį sutelkti į intymumo ir ryšio kūrimą, tačiau ne į patį aktą. Tai reiškia, jog turite kalbėtis vienas su kitu apie tai ką veikiate, ką jaučiate ir patiriate gyvenime kiekvieną dieną. Kai tampate tėvais, lengva pradėti gyventi „paralelinius“ gyvenimus, kai sutelkiate dėmesį tik į vaiką, bet ne vienas į kitą. Žinoma, būna dienų, kai visas dėmesys atitenka tik vaikui ir buičiai, tačiau privalote rasti laiko pabūti dviese su partneriu tiek dažnai, kaip tik įmanoma. 

3. Negalvokite tik apie aktą

Jei norite rasti laiko pokalbiams apie gyvenimą ir ryšiui atkurti, svarbu nesutelkti viso dėmesio tik į patį lytinį aktą. Pavyzdžiui, vietoj to, kad sutelkiate dėmesį į pasitenkinimą, galite daugiau laiko praleisti apsikabinę nuogi ar mėgaudamiesi vienas kitu vonioje. Juk seksas yra kur kas daugiau nei tik fizinis aktas. Svarbu būti lankstaus požiūrio šiuo klausimu (tai ypatingai svarbu pirmaisiais metais po kūdikio gimimo).

4. Būkite lankstūs ir mokėkite prisitaikyti

Jūsų vaikelio miego grafikas dažnai keisis, o kai taip nutiks – turėsite keisti savo rutiną. Būkite lankstūs – pasirinkite laiką ir dieną (ar dienas), kurios tinkamos abiem partneriams, o tada pasirinkite atsargos laiką. Viskas keisis, o jūs turite mokėti prisitaikyti. 

5. Paskirkite daugiau laiko, kai galėsite

Pasimatymas kartą per savaitę kurį laiką puikiai tinka, tačiau po to rekomenduojame pridėti po dar vieną „sekso pasimatymą“ kiekvieną savaitę. Tai tikrai įmanoma, o po to, kai vėl imsite mylėtis, pamatysite kiek daug tai suteikia džiaugsmo. O jūsų gyvenime tam tikrai yra daugiau laiko, nei patys galite įsivaizduoti.

6. Atsipalaiduokite

Dienos pabaigoje, visi turime mokėti atsipalaiduoti, jaustis saugūs ir rasti laiko ryšio mezgimui su partneriu. Kaip tą padaryti būtent jūsų atveju? Viskas priklauso nuo jūsų pačių. Svarbiausia, darykite tai, kas jus suartina, o tai padės sukurti stebuklus jūsų santykiams. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras