TOP 3 skyrybų priežastys

family-breakup.jpg
 
Skyrybos gali būti labai varginantis procesas ir gyvenimą keičiantis sprendimas. Tačiau tai taip pat gali būti labai sveikas pasirinkimas porai, kuri daugiau nebesistengia išlaikyti ryšio. Nors kiekvienos poros skyrybų patirtis yra skirtinga, yra tam tikros dažnos priežastys, kurios paskatina skirtis su partneriu.

Problemos, kurios sukelia skyrybas yra labai panašios kiekvienai porai ir daug mažiau apčiuopiamos, nei galėtumėte pamanyti. Kiekviena pora patiria skirtingus įvykius prieš nuspręsdama skirtis, tačiau problemų tematika dažnai būna panaši. O kai kurių problemų net galite išvengti dar ankstyvose santykių stadijose.

Tačiau santuoka yra kaip dvipusio eismo gatvė: jūs turite galią sukurti ir puoselėti tokius santykius, kokių trokštate. Jei galite tokius santykius sukurti – kurkite ir stenkitės. Tačiau, kai santykiai tampa toksiškais, jie neatšaukiamai sugadinami, turite išmokti išsiskirti vardan savęs ir savo partnerio. Jei negalite išspręsti tam tikrų problemų santykiuose, skyrybos gali būti gera išeitimi. Štai trys dažniausiai pasitaikančios porų skyrybų priežastys:

1. Nemokėjimas atsigauti po rimtų barnių

Mokėjimas atstatyti harmoniją po barnių yra būtinas. Pora, kuri sugeba atsistatyti po rimtų barnių aktyviai veikia drauge vardan geresnių santykių. Tai yra svarbiausia sėkmingai santuokai.

Nesugebėjimas atsigauti po nesutarimų dažnai priveda prie skyrybų. Nors visi poros gali pyktis dėl skirtingų priežasčių, jų nesugebėjimas atstatyti santykių harmonijos, palieka partnerius neišgirstus ir atitolusius. Jei pora negali išspręsti šios bėdos, tada gali būti, jog jų santuoka nesitęs ilgai.

2. Atitolimas vienas nuo kito

Atitolimas yra gana neapibrėžtas ir neaiškus konceptas, tačiau tai dažna skyrybų priežastis. Partneriai, kurie nebenori ar nebegali daugiau investuoti vienas į kitą, dažniausiai skiriasi.

Vieno didelio tyrimo metu paaiškėjo, jog atitolimas yra viena iš dažniausių skyrybų priežasčių. Jei pora nepuoselėja santykių, jie stagnuoja ir partneriai atitolsta vienas nuo kito. Tai parodo, kad skyrybų priežastis nebūna kažkoks konkretus įvykis, ar prastas partnerio elgesys, bet santykiai paprasčiausiai atšąla. Tokį atšalimą nuspėti gali būti sudėtinga, tačiau turėti tą galvoje gali būti naudinga.

3. Emocijų išliejimas

Emocijų išliejimas yra dar viena labai rimta santykių problema, kuri dažnai priveda poras prie skyrybų.

Emocijos dažnai išliejamos tada, kai partneriai nesutaria, ar diskutuoja apie kažką labai neraminančio. Emocijos veržiasi per kraštus tada, kai mūsų nervų sistema “perkaista”. Kažkas nutinka per jūsų ir partnerio pokalbių, kas aktyvuoja jūsų pavojaus aptikimo sistemą. Šis fizinis atsakas gali būti sulaikytas, tačiau taip pat gali tapti chroniška bėda santykiuose, kai kiekvienas nesutarimas baigiasi tokiu emociniu atsaku. Daugybė išsiskiriančių porų gali būti nepajėgios susidoroti su emocijų proveržiu konflikto metu.

Nors išsiskyrusių porų istorijos skirtingos, yra tam tikra kategorija priežasčių, kurios, kaip pastebėjo ekspertai, dažnai kartojasi. Komunikacijos problemos, tokios kaip emocijų antplūdis ar nesugebėjimas atsitiesti po ginčo ir paprastas atitolimas, yra dažniausios skyrybų priežastys.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras