Uošvienė... Anyta... Išlikimo gidas!

o-MOTHER-IN-LAW-facebook.jpg
 
Tikriausiai visi esame girdėję siaubingų istorijų apie baisias, priekabias ir piktas uošvienes ar anytas. Tad jeigu jūs ne tie laimingieji, kurių „antroji mamytė“ yra tiesiog Dievo dovana, metas nustoti baimintis šeimos susitikimų – kviečiame susipažinti su išlikimo gidu!

1. Šypsokitės ir linksėkite

Nesvarbu, ką uošvienė ar anyta jums pasakoja, rėkia ar sako kandžias pastabas dėl noro įsidėti dar šiek tiek bulvių salotų, šypsokitės ir linksėkite galva. Žinoma, tai nėra taip lengva, tačiau atminkite, jog ginčas su mylimo žmogaus mama tikrai nedovanos santykiams nieko gero. Šypsenos ir linksėjimo metodas veikia, nes jis nepykdo, nekursto dar didesnio jos susierzinimo. Juk... pripažinkite: kad ir ką atsakytumėte, uošvienė (anyta) jums prieštarautų, tad kam iš viso kalbėti?

2. Apsiverkite!

Kaip supratote, dažniausiai tai padeda kalbant apie anytas. Taigi, jeigu niekas kitas – neveiksminga, o jūs iš tiesų pavargote nuo kandžių ir skaudžių jos komentarų, patariame... nuoširdžiai apsiverkti! Ko gero, tai bus paskutinis dalykas, kurio anyta gali tikėtis, tai ją šokiruos ir bent trumpam privers susimąstyti. Beje, jokiu būdu nieko neaiškinkite, nedėstykite ašarų priežasčių – tai tik supykdys anytą. Tiesiog „nustatykite“ liūdniausią savo mimiką ir stebėkite anytos bandymus pataisyti vakarą. Beje, daugiausiai jausmų ar emocijų sukelsite šią sceną surengę vakaro pabaigoje, kai netrukus po to galėsite išvykti.

3. Apsimeskite, kad klausote

Vos tik uošvienė ar anyta prasižioja, mintyse tarsi išjunkite garsą. Ji tik privers jus jaustis menkais, baisiais, niekam tikusiais... kam klausyti? Žiūrėkite taip, tarsi klausytumėte jos patarimų, tačiau mintyse verčiau susidarykite pirkinių sąrašą, pagalvokite, ką ruošite draugų vakarėliui... tiks bet kas pakankamai malonaus! Šis metodas padės nekreipti dėmesio į girdimus priekaištus!

4. Pabandykite susirasti sąjungininką

Tai gali nebūti paprasta (galbūt net neįmanoma), tačiau apsižvalgykite prie stalo, ką sako kitų sėdinčių žmonių veidai. Ar matote kažką, kas galėtų būti sąjungininku prieš velnią primenančią anytą (uošvienę)? Žinoma, pagelbėti turėtų jūsų antroji pusė, tačiau ji negali visuomet prieštarauti savo motinai. Jeigu yra pusbrolis, pusseserė, teta ar kitas giminės atstovas, patiriantis panašias atakas, suvienykite jėgas! Sėdėkite šalia, stenkitės šeimos susitikimų metu visuomet būti netoliese vienas kito. Taip, tai neišspręs problemos, tačiau kur kas palengvins situaciją ir nors šiek tiek pagerins jūsų savijautą.

5. Apsimeskite sergantys

Kitą kartą, kai sulauksite kvietimo pietums jos namuose, pasakykite savo antrajai pusei, jog šiuo metu tikrai neištversite to smerkiančio žvilgsnio ir kandžių pastabų – verčiau liksite vienas namuose. Jei negalite to padaryti – teks meluoti ir mylimam žmogui. Juk galite prastai pasijusti... o taip nesinorėtų užkrėsti ir uošvienės/anytos? Nauda dviguba: ne tik išvengsite nemalonumų, bet ir turėsite laiko sau, galėsite atsipalaiduoti, susitvarkyti ar pailsėti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras