Vedybos iš meilės? To tikrai nereikia

b399f-vedybos.jpg
 
Taip, jūs teisingai perskaitėte. Santuokinis gyvenimas gali prasidėti ir be meilės. Juk anksčiau mūsų seneliai ar proseneliai tuokdavosi ne iš meilės, o dėl to, kad taip liepė tėvai. Nors kai kurios santuokos nebuvo labai sėkmingos ir laimingos, tačiau iki gyvenimo pabaigos. Tik vėliau, praėjusius kelioms dešimtims, žmonėms santuoka tapo meilės ir didesnių įsipareigojimų ženklu.

Dažnas iš mūsų meilę supranta skirtingai. Meilė vieniems yra aistra ir fizinis potraukis. Kitiems - buvimas šalia. Tačiau meilė gali būti labai nenuspėjama, ypač kai šį jausmą supainioji su susižavėjimu ar užgimusia simpatija. 

Santuokiniam gyvenimui meilė nėra reikalinga. Sėkminga santuoka reikalauja visiškai kitų jausmų. 

Gerbkite vienas kitą

Skyrybų  statistika Lietuvoje nėra džiuginanti - kas trečia pora skiriasi, o santuokų skaičius vis dar išlieka didelis. Pagal skyrybų skaičių, Europos Sąjungoje esame pirmieji ir tuo didžiuotis tikrai nereikėtų. Greičiau priešingai - reikėtų sunerimti, kodėl išsiskiria tiek daug porų.

Psichologai, komentuojantys ištuokų skaičių Lietuvoje, sako, kad jaunos lietuvių poros nemoka gyventi kartu. Šeimos neatlaiko įtampos, nesistengia vienas dėl kito, todėl ryžtasi skyryboms. Šiek tiek ironiška, kad, dažniausiai prieš Dievą prisiekusios poros, pamiršta duotą žodį ir jo nesilaiko.

Tikrai meilei reikia laiko. Meilei reikia išbandymų, kurie įrodys jausmų tikrumą. Santuoka tikrai pakeičia žmones, todėl dažnai karštai vienas kitą mylintis asmenys po santuokos supranta, kad meilės iš tiesų nebuvo. Greičiau susižavėjimas vienas kitu ir fizinis artumas. Kai tai dingsta, ta antra pusė, kuri kažkada buvo labai mylėta, tampa nebe tokia mylima.

Pagrindiniai santuokos elementai - pagarba ir pasitikėjimas vienas kitu. Meilė, šiuo atveju, yra visiškai nereikalinga. Dažnai meilė ateina ir praeina; įskaudina ir žeidžia. Jeigu vyras ir moteris nejaučia vienas kitam pagarbos arba nepasitiki vienas kitu, nors karštai myli, vargu, ar santuoka bus sėkminga. Jeigu gerbi ir pasitiki žmogumi, kurį vadini antra puse, reiškia, tu myli. Jeigu be meilės ir aistros daugiau niekas nesieja jūsų, santuoka neišgelbės santykių.

Sėkminga santuoka reikalauja darbo

XXI amžiaus žmonės nuolat skuba. Jie nenori laukti ir visko nori čia ir dabar. Panašiai kaip ir su santuoka - jeigu meilė ir jausmai yra, vadinasi, reikia tuoktis. Jeigu santuoka nepavyko - ką gi, reikia skirtis, kam kentėti?

Tačiau pakentėti tikrai reikėtų. Mes per daug esame įpratę viską gauti čia ir dabar, kad tiesiog pamirštame stengtis. Galbūt antra pusė, pažadėjusi mylėti iki gyvenimo pabaigos, dabar atrodo atgrasi, o kolega iš darbo toks žavus, tačiau tai nereiškia, kad reikia viską mesti. 

Sutuoktiniai tingi kalbėtis. Nebemoka išklausyti vienas kito, todėl nė nesusimąstydami išduoda vienas kitą, gavę daugiau dėmesio iš priešingos lyties atstovo. 

Kiekvieną dieną reikia stengtis dėl vienas kito ir santykių. Santuoka sėkminga bus tada, kai abu partneriai norės dėl to pasistengti. Būtent dėl to santuokos, kurios buvo sukurtos ne iš meilės, o pagarbos ir noro kurti bendrą ateitį, yra ilgalaikės. Meilė gali būti vieną akimirką ir staiga užgesti, o pažadas kurti bendra ateitį ir siekti gerovės, yra daug stipresnis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras