Vibratorius ir nėštumas: grėsmė ar normalus poreikis?

nestumas-nugaros-skausmai.jpg
 
Savo seksualinių poreikių ignoruoti nedera beveik niekada, net jei ir esate nėščia! Tačiau nors nėštumas ir ne liga, atsižvelgti į šią būseną privalu. Greičiausiai didėjantis pilvukas taps svarbia priežastimi atsisakyti savo mėgstamų pozų ar kuriam laikui teks pamiršti audringą ir intensyvų seksą.

Ir nors seksas nėštumo metu yra ribotas, šiuo moteriai svarbiu laikotarpiu, neretai lytinis potraukis net padidėja. Taip yra dėl padidėjusios dubens organų kraujotakos ir didesnio jautrumo, atsiradusio dėl hormoninių pokyčių. 

Vibratoriaus naudojimas nėštumo metu

Jeigu nėštumas yra normalus, naudoti vibratorių yra visiškai saugu. Tai vienas veiksmingiausių būdų pasiekti orgazmą. Naudoti vibratorių galima atskirai ir su partneriu. Dėl lėtos moters būsenos ir negalėjimo mylėtis norima poza, moterys dažnai negali pasiekti orgazmo ir tada į pagalba gali būti pasitelkiamas dildo ar vibratorius.

Pasak Amerikos Nėštumo asociacijos medikų, jeigu  nėštumas vystosi  normaliai ir nėra priešlaikinio gimdymo tikimybės ar kitų nėštumo  kontraindikacijų, vibratorių naudoti yra visiškai saugu. Raumenų susitraukimai ar vibracijos mažyliui nepakenks.

Sekso nauda nėštumo metu

Seksas nėštumo metu  gali padėti sumažinti stresą, o tuo pačiu jausite stipresnį ryšį su vaiko tėčiu. Naujos  gyvybės atėjimas , tai didelis iššūkis tarpusavio  santykiams, tad tikrai nederėtų atsisakyti sekso vardan vaiko. Juo labiau, jei atsisakyti lytinių santykių atsisakymas neturi jokio pagrindo.

Daugelis medikų  nėra prieš lytinius santykius nėštumo metu.  Pasak Merilendo medicinos centro gydytojų, įprastas seksas gali netgi sumažinti priešlaikinio gimdymo riziką. Tokio pat teigiamo poveikio galima tikėtis ir tada, kada orgazmą suteikia vibratorius ar kiti sekso žaisliukai. 

Kada atsisakyti vibratoriaus

 • Sekso žaislų geriau nenaudoti nėštumo pabaigoje ir prieš gimdymą.
 • Vibratorių naudoti draudžiama, jei yra priešlaikinio gimdymo ar persileidimo tikimybė.
 • Jei gydytojai yra sakę vengti orgazmo.
 • Jei sergama makšties infekcine liga.
 • Jei nėštumas kelia įtarimų ar medikai yra sakę apie kurią nors iš išvardintų problemų, pasikonsultuokite su savo ginekologu. Galbūt jis rekomenduos patirti orgazmą be įsiskverbimo, tiktais stimuliuojant klitorį.

Kaip naudotis vibratoriumi nėštumo metu

 • Svarbu kad naudojant vibratorių būtų išvengta infekcijos, kuri gali patekti pro gimdos kaklelį, tai gali turėti neigiamos įtakos moteriai ir jos kūdikiui.
 • Jei tik įmanoma, ant sekso žaislo užmaukite prezervatyvą.
 • Po ir prieš naudojimą, žaisliuką nuprauskite švelniu muilu ir pakiškite po tekančiu vandeniu arba naudokite žaislų dezinfekavimui skirtas priemones. 
 • Reikalui esant naudokite natūralios sudėties lubrikantą.
 • Rinkitės tokį vibratorių, kuris nesukelia alergijų ir yra pagamintas iš saugių, alergijų nesukeliančių medžiagų (pavyzdžiui, vibratorių, kuris pagamintas iš medicininio silikono)
 • Prieš naudojant žaislą įsitikinkite, kad jis tikrai švarus.
 • Niekada neskolinkite ir neleiskite kam nors kitam naudoti savo vibratoriaus ar kito žaisliuko.
 • Ypač kruopščiai dezinfekuokite žaislą, jei prieš tai jį naudojote analiniu būdu.

Atminkite, kad dauguma vibratorių yra didesni už vyrišką pasididžiavimą, todėl venkite staigių ir labai gilių bei energingų judesių. Baigiant naudoti, vibratorių lėtai ištraukite iš vaginos, kad nepažeistumėte gleivinės ir nesukeltumėte papildomo spaudimo gimdos kakleliui.

Įspėjamieji signalai 

 • Sustokite jeigu naudojant vibratorių jaučiatės nepatogiai.
 • Jei sekso metu ar naudojant sekso žaislus pajutote skausmą ar kraujuojate, nedelsiant kvieskite gydytoją.

Daugybė moterų nėštumo metu neatsisako lytinių santykių ar naudoja sekso žaislus, nes tai daryti visiškai saugu ir nekelia grėsmės kūdikiui. Tačiau atminkite, kad šiais malonumais mėgautumėtės su saiku ir nenaudotumėte didelių dildo ar vibratorių su dvigubos skverbties funkcija.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras