Vienas iš vaikų šeimoje visada mylimesnis?

 
5 komentarai
Ar jūs prisipažintumėte, kad vieną iš vaikų mylite labiau? Naujoje knygoje tikinama, kad 95% tėvų turi savo favoritus – praneša dailymail.co.uk.

Autorius Jeffris Klugeris, visą skyrių paskyręs favoritizmo šeimoje efektui, sako, kad tie, kurie neprisipažįta vieną iš vaikų mylį labiau – meluoja.

Jis rašo: „Mano manymu, 95% tėvų visame pasaulyje teikia pirmenybę vienam iš vaikų, o kiti 5% – meluoja“.

Žinoma, jis stengiasi nenuliūdinti savo aštuonerių bei dešimties metų dukterų ir prideda: „Vienintele išimtimi esame tik mes su žmona“.

Jis puikiai žino, kad toks yra ne vienas. Nors sako, kad dauguma šeimų žino, kuris vaikas yra mylimas labiau, tik keli iš jų pagalvotų apie prisipažinimą.

Egzistuoja tarsi kažkoks tėvų vertybių kodas... niekada apie tai nekalbėti.

Autorius tikina, jog ir tuomet, kai jis buvo dar vaikas, buvo aišku, kuris vaikas šeimoje yra favoritas.

Jis teigia, kad iš penkių vaikų šeimoje, jis, antrasis vaikas ir vyriausiasis sūnus buvo tėvo favoritai, o mama pirmenybę teikė trečiajam vaikui ir jauniasiajam sūnui.

Vis dėlto, autoriaus patirtis skiriasi nuo bendrų tendencijų, pats J. Klugeris teigia, jog remiantis tyrimais galima prieiti prie išvadų, kad tėvai dažniausiai pirmenybę teikia jauniausioms dukroms, o motinos yra linkusios geriausiu laikyti vyriausiąjį sūnų.

Jo teigimu, vidurinieji vaikai turi mažiausiai galimybių tapti tėvų favoritais, nebent jie yra vieninteliais sūnumis ar dukterimis šeimoje.

Vis dėlto vaiko lytis ir pozicija šeimoje neturi tiek daug reikšmės tėvų favoritizmui, kaip savęs atpažinimas atžalose.

J. Klugeris sako, kad yra natūralu, jog tėvai savo atžalose ieško panašumų.

„Susilaukus vaikų prasideda genetinio narcisizmo aktas“, - teigia jis. „Mes esame užprogramuoti taip elgtis. Savo vaikuose mes ieškome bruožų, kurie primintų mus pačius. Galite sakyti, kad mylite savo partnerį, tačiau čia žaidžia genai. Kiekvienas žmogus nori perduoti kuo tikslesnius savo genus kitoms kartoms“.

Rita Rubin, kalbinusi J. Klugerį, pripažįsta, jog tai galioja ir jos12 ir 14 metų dukterims.

Ji rašė: „Aš jaučiu malonumą, kai matau jose savo blykstelėjimus: mano vyresnioji dukra domisi aktualijomis ir, taip, jai patinka apsipirkinėti, o jaunesniosios tikslas yra tapti aktore“.

Tačiau ji nesutinka, kad vieną iš dukrų mėgsta labiau, o sako, jog pirmenybė keičiasi kasdien. Kartais, net kelis kartus per dieną.

J. Klugerio nuomonė yra visiškai priešinga šią vasarą atliktam tyrimui, kurio duomenimis tik 19% motinų prisipažino pirmenybę teikiančios vienam iš vaikų.

Tačiau jis tiki, kad vis daugiau ir daugiau žmonių laužo tabu ir nebijo kalbėti šiuo klausimu.

Iš tiesų, šiais metais anskčiau buvo įžiebta daugybė diskusijų, kai viešojoje erdvėje pasirodė nuoširdus anoniminis straipsnis apie kaltę, kurią motina jaučia dėl to, kad savo jaunesniąją dukterį myli labiau nei vyriausiąją.

Didžiojoje Britanijoje atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad 88% apklaustų motinų prisipažino, kad su berniukais ir mergaitėmis elgiasi skirtingai, nepaisant to, jog supranta, kad taip elgtis – negerai.

Daugiau kaip pusė (55%) sakė, kad joms lengviau palaikyti ryšį su sūnumis. O 7% prisipažino, kad sūnums skiria daugiau dėmesio nei dukterims.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (5)
turiu 2 dukras.skirtumas tarpju beveik 7 metai.abi nuostabios ir man jos vienodos.
štai dėl ko verta turėt tik vieną vaiką. Man tiek ir užteks.
turiu du sunelius. vienam - 15 metų, kitam - 3 metai. Tikrai nemanau, kad kurį nors iš jų myliu labiau. Žinoma, mažasis glaustosi prie mamos, myluoja, o vyresniąjam jau panelės rūpi. Bet kad kažkurį išskirčiau ar mažiau mylėčiau - nesąmonė
Turiu vienintele numyletine dukrele
visada taip buvo ir bus!
Naujas komentaras